Hey Meiden, Ik heb dit al bij het onderzoeken en echo's topic gezet, alleen krijg daar dus helaas geen reactie. Het valt mij op dat er veel verschil zit tussen verloskundigen en ook geboorte centra. Ik kan bij mijn oude GC terecht alleen dit is een heel stuk rijden, nu begin ik er eigenlijk toch tegenop te zien ipv normaal zo'n 10/15 min van je vk af te zitten nu zo'n 40/50 min (zonder file die er veel staat met een kleintje van 15 maanden) Nou zeggen ze dat het minder vaak nodig is langs te komen als de eerste keer, maar toch blijf ik tegen het reizen opzien, de 2e reden is dat zij standaard zo'n 4/5 echo's geven als extra services! Zo werken zij gewoon, ik vond dat zo prettig dat ik eigenlijk de echo's zo zou willen blijven doen, maar dan moet ik dus telkens zo'n end ook voor controles Wie kent er een vk bij mij in de buurt die ook standaar meerdere echo's geven? ik woon in de buurt van schiphol, haarlem, duin- bollenstreek. Ik hoop dat iemand een goede weet en die dan bv een eigen echo apparaat hebben. Bedankt iig voor het helpen
Mijn verloskundige heeft ook een eigen echoapparaat maar krijg geen extra echo's (wel een liggingsecho) dus dat is geen garantie helaas. Succes met je zoektocht!
Onze verloskundige heeft een eigen echo-apparaat, maar krijg inderdaad geen extra echo's. Dit kan volgens mij ook niet omdat dit niet word vergoed door de zorgverzekering..
ik heb tot de 30 weken bij de verloskundigepraktijk Haarlemmermeer gezeten, in het gebouw van de Pionier (nieuw vennep) en daar hebben ze zelf een echokamertje durf alleen niet te zeggen of ze meerdere echo's geven. ik kreeg er in het begin wel 1 extra vanwege miskramen en op het eind 1 extra ivm ligging placenta
is het niet zo dat je binnen je eigen gemeente bij een vk moet nemen en een die in de buurt zit?ik bedoel je krijgt een stort bevalling en je kleintje is er binnen een uur dan is de vk er nog niet eens ik snap dat je extra echo's wil dat wil iedere zwangere maar als er geen noodzaak is dan doet 9 van de 10 het niet.je krijgt er maar 2 vergoed. wil je extra echos kun je ook een pretecho pakket nemen en dan echo's laten maken.
mijn ervaring is dat je indien maar enigszins nodig gewoon doorgestuurd wordt naar een echocentrum in de buurt.
hey meiden! Bedankt voor jullie reacties!!! Ok. dat is duidelijk , het komt gewoon omdat ik dacht dat dat normaal was, omdat ik met mijn eerste daar ook zat en vond het zo prettig, want dan wist is vooral in het begin zeker dat het goed zat na een goede echo Ik hoorde wel eens mensen zeggen dat ze bij iedere vk controle ook een echo kregen met een eigen echo apparaat hihi vandaar ook ookal hoefde dat in principe nou ook weer niet is altijd leuk en ik heb vorige keer ook gewoon pret echo laten maken met 26 weken
meestal is het idd alleen voor ligging en groei echos en niet zomaar. Nu zit ik in het ziekenhuis en mn verloskundige daar maakt uit luiigheid (zegt ze zelf) een echo ipv met de doptone. maar als ik bij een andere zou zitten ben daar wel eens een keertje geweest dan werd er gewoon me t dedoptone geluisterd
bij ons zijn ze vrij makkelijk met echo's maar wel alleen als er reden is of als ze iets niet helemaal goed gezien hebben . 1 van de vk's (ook degene die de 20 weken doet) doet wel altijd als je haar voor het eerst hebt ook een echo, dat doet ze dus omdat zei even meer ziet als de andere 3 vanwege haar specialisatie.
hahaah nee he! Dit is mn derde zwangerschap bij haar dus ik weet niet beter. 1keer een doptone bij een n anders gehad omdat ze op vakantie was nou dat is toch ook niet de moeite waard!
hier ging ik ook expres naar een verloskundigen met echo app omdat ik zoveel mk´s had gehad maar heb geen extra echo´s gekregen alleen toen ze dus dachten dat ie in een stuit lag kreeg ik een echo, dus nu ook maar weer naar me verloskundigen gegaan waar ik was toen ik de eerste x zwanger was die vond ik veel leuker is ook wel wat veder van me af maar via de snelweg bijna net zo snel als die andere dus maakt eigelijk niet zo veel uit, en wat blijkt zij heeft nu elke vrijdag dat je in het zkh bij haar kan komen op consult zodat als er wat is je gelijk een echo appraat bij de hand heb en een gyn! en het ziekenhuis is 10min van me huis af dus heb ook gevraagt of ik na de intake voortaan in het zkh kan komen.
Mijn vkpraktijk heeft zelf een echoapparaat en ze zijn vrij makkelijk met echo's, als er ook maar iets is dan kijken ze even. Ik heb er tot nu toe 5 gehad en heb er woensdag weer één. Helaas zitten ze niet in jouw buurt!
Bij mijn vorige zw-schap kreeg ik bij iedere controle een echo. Dat deden ze gewoon standaard. Zij zien dit gewoon als extra service. En goede reclame natuurlijk. Want liefst zie je je kindje iedere keer. Als je wilt weten waar dit is.....pb me maar. Maar niet in jouw buurt helaas. Veel zuidelijker. Nu loop ik bij de gyn, en daar is het logisch natuurlijk ook standaard.
ik krijg er wel 4 vergoed dus dat is per verloskundige ook nof verschillend.........jammer genoeg woon ik niet voor ts in haar buurt
Misschien een domme vraag, maar ik loop bij een gyn en heb nu al 6 echo's gehad en krijg volgende week mijn 7e echo. Moet ik rekening gaan houden met een rekening voor al die echo's of krijg ik ze wel allemaal vergoed?? Omdat ik ook van alles lees over dat je maar een paar echo's krijgt omdat de verzekering niet meer vergoed...??
nee hoor want je zit al bij de gyn dus medische indicatie daar zie je niks van hoor die rekeningen. Heb ik ook nog nooit gezien.