Gisteren voor het eerst meegemaakt. Mevrouw wilde onder geen beding avondeten eten... Ze wilde niet eens een hapje proberen. Ging helemaal over de rooie en sloeg de lepel weg. Mijn vriend zei dus: ook niets anders geven, anders weet ze dat ze dat zo voor elkaar kan krijgen. Half uur later heeft ze nog wel wat yoghurt gegeten. Fles ging er ook maar half in. Ze heeft de nacht trouwens wel doorgetrokken en de ochtendfles ging als een tierelier. Herkennen jullie dit? Is dit een fase? Kan het met tandjes te maken hebben?
Wil ze ook niet zelf eten? Mijn jochie weigerde met een jaar de lepel ook van ons, maar at zelf wel.. Maar het kan ook tandjes zijn, of een griepje dat opkomt?
Ik herken het zeker. De eerste hap eten bij ons is ook altijd een ramp.Zodra ze het geproefd heeft, wil ze vaak wel eten. Maar komt ook vaak genoeg voordat ze bijna niets wil. Het toetje gaat er trouwens wel altijd met gemak in. Die geef ik haar dan ook altijd. Goed of slecht gegeten. Mijn dochter is wel erg bezig met haar kiezen en ik denk dat het ook een beetje de leeftijd is. gewoon blijven proberen.
Herkenbaar! Kan inderdaad met tandjes te maken hebben. Zeker als ze de nacht wel goed doortrekt is ze misschien toch niet helemaal lekker? Soms wil het hier net zoals bij Priscilla: als hij even heeft geproefd dan wil het wel. Dan is het denk ik een soort van testen van het eigen willetje. Als hij zelf de lepel vasthoudt (en ik bijstuur) dan eet hij vaak toch wel wat! Mijn man is ook snel zo van: "wil je niet eten? Dan krijg je ook niks meer" maar ik vind dat eigenlijk niet zo OK. Op die manier maak je van eten een issue (wat het voor ons natuurlijk ook is!!), maar he lijkt mij beter dat je het eten gewoon gezellig houdt. Als je er zo'n punt van maakt wordt eten een heel groot "machts-ding" waar ze later misbruik van kunnen gaan maken zoals weigeren etc. Ik zou om die reden het toetje ook nooit als beloningsding of straf ding maken.
Ja, ze wil ook wel graag zelf eten, maar dan pakt ze de lepel wel aan. Nu sloeg ze hem echt weg... maakte geen aanstalten om het zelf te doen. Kijken hoe het vanavond gaat... Hopelijk eet ze weer normaal...
mijn zoontje eet ook al een paar dagen geen avondeten meer. ik hoop ook een fase, maar ik lees het hier heel vaak. toetje eet ie weer wel.
Nou hier gisteren weer geen zin in avondeten. Maak me toch beetje zorgen. En hoop dat het snel weer over gaat. Normaal at ze altijd binnen no time haar avondeten ... Vandaag ook al geen zin in fruit. Brood daarentegen eet ze wel. Vreemd toch?
Luca heeft dat ook met vlagen. Ontbijt gaat goed, lunch ook, maar de avond soms niet. Maandag heeft hij geen hap gegeten en de yoghurt erna hoefde hij ook niet. Gisteren wilde hij weer wel. Ik denk ook tanden, maar ook gewoon geen zin. Het ligt eraan wat er op tafel staat ook. Iets waar hij gek op is, zal hij weer makkelijker iets van eten, dan iets waar hij bij voorbaat al geen zin in heeft. Zoals hij een tijdje geen groene dingen wilde eten, broccoli, spinazie enz. Nu wil hij dat weer wel, maar wil hij geen rode kool. Het komt en het gaat. Ik laat hem, geef hem de mogelijkheid om zelf te eten en als wij klaar zijn, is hij ook klaar. Zolsng hij nog lekker ontbijt en luncht is het prima hoor.
Hier gelukkkig gisteren weer heerlijk gegeten, thank god! Was wel haar favo (macaroni) maar toch. Ik was heel blij En, tadaa, waarschijnlijk de oorzaak gevonden: ze heeft gewoon een kies! Jawel. Dat is toch vroeg voor een kies of niet?