hier is zondag alles dicht van winkels , wij zijn zondags lui , ik doe de was wel en kids worden verzorgd etc ... koken doe ik niet op zondag tenzij der bezoek komt anders eten we iets kant en klaar , lasagne of pizza ofzo , koken is nu toch een hel door de zwangerschap . wij zitten bij goed weer wel lekker te luieren in de tuin of het park maar thats it .
Hier is zondag ook gewoon een dag als alle andere. Vanmorgen gesport, was hangt buiten (hier is het heerlijk weer) en straks boodschappies doen en een beetje rommelen in huis.
Helemaal mee eens. Juist lekker om zondag wat extra tijd te hebben. Beddengoed zit in de was, gaan zo naar de bouwmarkt, wc's schoongemaakt enz. Vind het jammer dat de winkels niet open zijn Straks ook weer de buitenboel schilderen op zondag hoor. Zou niet weten waneer we dat anders moeten doen. Ik houd niet van verplichte rust. Ik neem rust wanneer ik er aan toe ben. Niet wanneer iets of iemand mij dat opdraagt.
Ik ben christelijk opgevoed, maar ik hou me niet meer aan de zondagsrust die ik van huis uit heb meegekregen: geen huishoudelijke taken, niks kopen op zondag en niet klussen. Een zondag als vandaag is heerlijk om een beetje in de tuin te knooien en met slecht weer is het lekker om bij huis dingetjes te doen (series kijken, spelletjes doen). Ik heb nog wel een beetje moeite met de harde geluiden van het klussen zoals zagen met een machine. Je houdt toch rekening met de buren. Ook rijden we met mooi weer af en toe op de motor en daar hoort gewoon een lekker ijsje bij! Nee kopen op zondag heb ik helemaal geen moeite mee.
nou, ik hoor het al! Afschaffen die hap! En wat mij betreft mogen ze de winkels lekker allemaal opengooien op zondag
zondagsrust.... tja, hier is de zondag voornamelijk om leuke, gezellige dingen met het gezin te doen.[dagje weg, pretpark, zwembad, familie, uiteten e.d.] en rustig aan te doen, de tijd voor jezelf hebben. maar wij houden wel rekening met andere mensen dus wij zullen op zondag niet gaan klussen of de was buiten hangen. maar ik stofzuig bv wel [elke dag] en doe ook de was.
Ik heb nooit echt gesnapt waarom de winkels op zondag dicht moeten... Mensen die niet op zondag willen werken worden toch niet gedwongen? En mensen die niet willen winkelen op zondag kunnen gewoon wegblijven uit de winkels... (Doe ik zelf ook zoveel mogelijk op zondag!) Voor mij is zondag altijd een lekker dagje waarop ik probeer uit te slapen en lekker rustig aan doen...
het valt mij op dat het op zondag in de supermarkt 3 x zo druk is als alle andere dagen alsof er voor de hele week ingeslagen moet worden. hier is de zondag gewoon een dag als alle andere, maar enig verschil is dat we op zondag vaker naar familie gaan en dat wat er verder nog allemaal op de planning staat niet persee gedaan hoeft te worden. Als het er niet van komt of het komt niet af dan is dat geen ramp.
Voor mij is het net zoals alle andere dagen, baal er van dat de winkels dicht zijn etc. ML is van huis uit wel gelovig opgevoed, 3 jaar geleden zou bijvoorbeeld niet gaan klussen in en rondom huis als het niet nodig was. Nu klust hij gerust aan de auto en is gerust bezig in de tuin.
Maar wat heeft iemand anders last ervan dat ik mijn was buiten heb hangen? Vind dat zelf een stapje te ver.
Niet. Heb alweer 3 machines gewassen en de bovenverdieping schoon. Moet erbij zeggen dat dit een.gewone werkdag is voor ons.
Ja, dat vind ik ook. In een ander gedeelte van dit dorp zijn mensen hier erg mee bezig. Dan wordt je raar aangekeken als je dat doet. Daar wil ik dus niet tussenwonen. Want dan kan ik mezelf niet meer zijn.
Daarom doen wij meestal ook geen boodschappen op zondag. Véél te druk! En ik denk trouwens wel dat veel mensen dan dus gewoon de weekboodschappen doen, m.n degenen die fulltime werken.
Zondag rustdag/ zondagsrust. Tja, ik hou me er niet aan. Zondagmorgen is juist de morgen dat ik het hele huis stofzuig haha en ik strijk dan altijd, Verder klussen we dan ook wel in en om het huis of maaien het gras of iets dergelijks. Maar voor mijn gevoel is de zondag toch wel een relaxtere dag als andere dagen, lekker uitgebreid ontbijten en langer in huispak en zo. Mensen die wel zondagsrust willen kan ik alleen maar respecteren. Als mijn buren dat zouden willen/doen zou ik ook wel proberen dat zoveel mogelijk te waarborgen dat dat voor hen is en ze geen 'last' van mij hebben. Ik denk wel dat het dan een kwestie van geven en nemen is van elkaar om te zorgen dat je lekker naast elkaar kunt wonen.
Ik doe op zondag vaak dingen waar we anders niet aan toe komen, dus misschien wel meer dan normaal. Wij doen niet aan zondagsrust.
Nou ik wil ook rekening houden met mijn buren hoor, maar als ze zich zouden storen aan mijn was buiten dan kijken ze toch gewoon niet? Mijn buren houden voor zover ik weet geen zondagsrust, hoor juist vaak uitgerekend op zondag best harde muziek aan 1 kant terwijl de buuvrouw christelijk is. Van muziek, tv hard aan etc. kan je nog 'last' hebben maar zie echt niet in wat werken in de tuin (met of zonder grasmaaier) of was buiten hangen voor last kan brengen... Net zoals de winkels die dan open zijn, als je rust wil houden ga je toch gewoon niet naar de winkel, degene die dat wel wil gaat wel.
Zondag is gewoon een dag als iedere andere dag van de week, we doen dus ook gewoon alles... Huishouden, klusjes, boodschappen, wassen, strijken. Wel is het de meest "relaxte" dag van de week. Het is de enige dag dat we niet vroeg op moeten, dus de kids kijken eerst nog even gezellig tv bij ons in bed, daarna ontbijten we uitgebreid en gaan de kids nog in bad. Meestal gaan we daarna wat leuks doen.
Wij hebben wel zondagsrust, we plannen op zondag geen klanten in en proberen thuis te zijn. Vriendinnetjes van de kids komen wel gewoon. Wij wonen in een heel erg kerkelijk dorp en daar houden we ook bewust rekening mee.
Wij genieten op de zondag vooral van ons gezin. Dit is de enigste dag in de week dat we alle vier thuis zijn. Dus lekker genieten met z'n 4'tjes. Lekker ontbijten, buiten spelen/zitten, wandelen enz. Huishoudelijke taken worden wel wat gedaan, maar ik ga niet de hele dag aan de slag. We stofzuigen even, doen de vaatwasser enz. Lawaai maken we niet. Ten eerste omdat we zelf niet veel willen doen en ten tweede omdat ik wel rekening wil houden met de buren.
Hier doe ik ook alles op zondag, was hangt lekker buiten, heb gestofzuigd beneden en gedweild verder ook de vaatwasser leeg geruimd o,ja en ik heb staan strijken. Bij mij komt het er vaak niet door de weeks van dus ja dan lekker op zondag!