ik heb verschillende brieven van essent liggen. bij de een moeten we ongeveer 300 terug betalen.. (2013/2014) de andere staat dat we 350 terug krijgen (over 2013/2014) en nog een waarin staat dat we 1400 terug krijgen (over 2012/2013) we moesten die 300 betalen.. dat was de eindafrekening 2012/2013.. die hebben ze automatisch (zonder toestemming) van mijn rekening gehaald.. dus die heb ik terug laten boeken week later staat er een man aan de deur. of wij dat bedrag even willen pinnen.. zo niet wordt ons contract ontbonden. nu heb ik dat geweigerd.. in termijnen betalen kon niet.. en is ons contract opgezegd.. naderhand een bedrag van 870 betaald.. en nu krijgen we dus deze brieven.. waarom zou ik 870 moeten betalen, terwijl we zoveel terug krijgen.. volgens mij is er iets helemaal fout gegaan daar bij essent.. en ik snap er niets meer van.. is er iemand die hier verstand van heeft? dat ik de brieven inscan en iemand hierna wil kijken.. wat er nou klopt?
ik ga zeker bellen.. maar ik wil eerst zeker weten wat er in die brieven staat.. voordat ik hun bel voor uitleg ik zal ze vanavond inscannen en naar je sturen zomerrr
Is er inderdaad al gebeld? Zou namelijk navragen waarom je 2maal een eindnota over 2013/2014 was de 1 met geschatte waarden? En de andere met de juiste waarden?
bij de ene moesten we terug betalen en bij de ander krijgen we opeens 350 terug.. dat kan gewoon niet kloppen maar er staat zoveel in.. dat ik niet meer wat wat er precies staat.. als dat duidelijk is voor mij dan wil ik pas bellen
Maar hoe kun je dat je de jaarafrekening van 2012-2013 nu pas krijgt terwijl je ook die hebt ontvangen van afgelopen jaar? Voor wanneer moest die eerste betaald zijn?
Kan zijn dat ze nu werkelijke standen hebben gekregen en daarmee de vorige standen ook moesten worden gecorrigeerd. Ts ik zou wel voor je naar de brieven willen kijken heb zelf enkele jaren voor een energie maatschappij gewerkt op de afdeling facturen.
wij hebben dat gewoon al allemaal betaald.. het zijn geen achterstanden maar er staat dat wij dat terug krijgen.. dus ik snap het niet helemaal ik denk dat er echt iets mis gegaan is
Goed uitkijken daarmee, bij mij hebben ze ook een keer een domme fout gemaakt. Even 1200 euro van mijn rekening afschrijven en hopen dat ik het niet merk Hoop dat je er uit komt!
Enige oplossing lijkt mij bellen maar ik neem aan dat je dat al hebt gedaan na terugboeking geld/iemand aan deur?