Sollicitatie in het engels?

Discussie in 'De lounge' gestart door Tweekids, 8 jan 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    26 aug 2012
    13.148
    330
    83
    Vrouw
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Even een vraagje voor manlief.
    Hij is opzoek naar een nieuwe baan en is een internationale vacature tegengekomen (standplaats Nijkerk.)
    Het is dus een Nederlandse vestiging maar hij zal wereldwijd aan t werk gaan.
    Nu is de complete website in het engels, evenals de vacature tekst.
    Maar dan nu, de sollicitatie gaat naar Nijkerk, moet de sollicitatie dan ook in het engels? Of zouden jullie die in het Nederlands doen?
    Engels praten kan hij wel maar schriftelijk correct engels is toch wel wat lastiger ;)
     
  2. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Als de vacature tekst ook in het Engels is zou ik de sollicitatie ook in het Engels doen. Maar hij kan ook even bellen, weet je het zeker.

    En waarschijnlijk een open deur, maar voor een functie die wereldwijd is zal hij toch ook schriftelijk correct Engels moeten kunnen dus gewoon doen lijkt me ;)
     
    pippa26 vindt dit leuk.
  3. Boommm

    Boommm Niet meer actief

    Precies dit ;)
     
  4. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    26 aug 2012
    13.148
    330
    83
    Vrouw
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Nee enkel engels spreken is een eis :)
     
  5. Miek89

    Miek89 Fanatiek lid

    15 apr 2013
    1.251
    177
    63
    Dan zou ik even telefonisch contact opnemen om te vragen
     
  6. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Ik zou het ook in het Engels doen, dat is vaker zo bij internationale bedrijven. Onderlinge (schriftelijke) communicatie is dan gewoon vaak (alleen) in het Engels.
     
  7. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Ik verwacht dat Engels ook de formele voertaal zal zijn intern.
     
  8. Valerie

    Valerie Fanatiek lid

    22 jun 2007
    4.206
    1.041
    113
    Vrouw
    Aangezien de vacaturetekst in het engels is, zou ik ook de brief in het engels schrijven. Mocht hij zich daar wat onzeker over voelen, dan kan hij zijn brief altijd even laten nalezen aan een vriend/kennis/familielid die beter is in (geschreven) engels dan hij.

    Het gaat om een internationale vacature, schrijf je. En hij zal wereldwijd aan het werk gaan, mocht de baan doorgaan. Dan zal hij voor zijn werk toch ook engels moeten schrijven om te kunnen communiceren met klanten of buitenlandse collega's (rapporten schrijven, contact onderhouden via e-mail, etc.). Ik kan me voorstellen dat er bij de sollicitatie dus ook op wordt gelet of de brief in correct engels is geschreven.
     
  9. pippa26

    pippa26 Fanatiek lid

    14 mrt 2015
    3.030
    2.030
    113
    Er zijn nu veel bedrijven in NL waarbij de voertaal op kantoor Engels is. Dit omdat er vaak veel werknemers vanuit het buitenland komen.

    Ik ben zelf ook druk met solliciteren en ik houd zelf ook altijd aan: is de vacature Engels dan stuur ik ook een brief in het Engels + Engels CV. Ookal staat er een Nederlands contactpersoon bij.
     
  10. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    26 aug 2012
    13.148
    330
    83
    Vrouw
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Inmiddels gebeld, nederland was prima :)
    Dank!
     

Deel Deze Pagina