Ik heb namelijk te veel vruchtwater, 1e echo was goed, ze kon geen afwijkingen aan maagje, blaasje, nieren vinden. Slikken was nog niet helemaal duidelijk.. Nu zei ze ook dat ze pas na de bevalling erachter komen of er iets mis is. Over anderhalve week krijg ik nog zo'n echo.. Heeft iemand ervaring met te veel vruchtwater? En wat waren de afwijkingen tijdens de zwangerschap? Of na de bevalling met de baby? Hoe ging je bevalling? .
Ja ik had dit ook bij m'n vorige zwangerschap, Maar is niet het positieve wat je nu wilt horen denk ik... Het heet polyhydramnion, hoeft helemaal niks aan de hand te zijn, in mijn geval had mijn dochter zuurstof tekort gehad waardoor haar slik en zuig reflex het niet meer deden. Dit wisten wij ook pas na de bevalling. Doordat ik zo veel vruchtwater had kreeg ik met 35 weken een hoge scheur in m'n vliezen waardoor ze uiteindelijk met 36+2 geboren is. Zoals ik al zei hoeft er helemaal niks mis te zijn met je beeb! Maar je vraagt om ervaring en die van mij is dus niet zo goed.
Onze zoon had een maag/darmafwijking en daardoor hield ik teveel vruchtwater vast. Dit werd bekend bij de 20 weken echo en zondoende wist ik wat ons te wachten stond. Met 33 weken een hoge vliesscheur, ziekenhuisopname en weten te rekken met rust tot 35 weken. Met 35 weken knapte de boel omdat mijn buik het niet meer hield. Snelle bevalling bij persweeën: hij floepte er zo uit!
Ik had het laatst met m'n moeder over. Toen ze zwanger van mij was bleek ze veel te veel vruchtwater te hebben. Volgens was het elke week?? Maar ze tapten het er uit. Ook omdat ik aan de zware kant was
Hier een positieve ervaring! Bij mijn vorige zwangerschap had ik ook te veel vruchtwater. Ik had geen zwangerschapssuiker en er werd verder niets afwijkends gevonden. Ook na de bevalling geen afwijkingen 😄 Nu een heerlijk mannetje van 3 jaar.
Ik had ook te veel vruchtwater bij mijn 3e zwangerschap. Polyhydramnion heet het idd. Mijn zoontje had een afwijking aan zijn slokdarm. Hij kon het vruchtwater niet doorslikken. De zwangerschap is verder normaal verlopen, was alleen erg zwaar omdat ik een enorme buik had. Staat een foto in mijn album, toen was ik 38 weken zwanger. Ik was op het laatst wel 'bang' dat mijn vliezen braken maar die waren blijkbaar erg sterk want meneer had het best naar zijn zin, had genoeg ruimte om te zwemmen Ik mocht zelf aangeven wanneer ik ingeleid mocht worden en ik heb het tot 39 weken volgehouden. Mijn buik deed erg zeer en met nog twee jongens thuis was het niet meer te doen. Na de bevalling bleek dus dat hij een slokdarmafsluiting had en hij is na 4 dagen geopereerd. Een heftige tijd maar het is nu een heerlijke dreumes die alles kan eten. Het vermoeden was er in de zwangerschap wel maar omdat ze de slokdarm niet op de echo kunnen zien weet je pas na de bevalling ala er wat aan de hand is. Dit komt erg weinig voor en meestal is er helemaal niks aan de hand.
Bedankt voor jullie reacties! Ja mijn buik begint ook gewoon pijn te doen idd.. en kortademigheid.. pff Maar as dinsdag gewone afspraak met mijn gyn, ben al n vragen aan het opschrijven.. en die week erna de echo om weer ff te kijken hoe of wat.. Vind het wel spannend zo...
Ik heb zelf een echo gehad en hierom een GUO gehad. Tegen mij zei de gynaecoloog dat de slokdarm in orde was omdat het blaasje gevuld was. Dat betekent dat de baby kon slikken. Lijkt me ook wel logisch, wat raar dat die informatie zo kan verschillen.
Bij mijn zoontje was er ook maagvulling te zien. Er was een verbinding tussen de maag en luchtpijp vandaar dat er wat te zien was. Ik heb 4 uitgebreide Guo's gehad en ze hebben daar nooit over gepraat. Pas na de 30 weken kwam het teveel aan vruchtwater ten sprake. Toen een echo gehad en was er geen maag vulling te zien. Toen hebben ze het wel over deze afwijking gehad maar omdat er later wel weer maagvulling te zien was bleef het onzeker. Dus het klopt wel maar gaat dus niet altijd op
Hier ook veel ervaring met polyhydramnion. Bij de laatste 2 zwangerschappen polyhydramnion gehad. Deze zwangerschap dus ook. Mijn vruchtwater liep een paar dagen terug er ineens uit. Gelijk gebeld en heb in het ziekenhuis gelegen met weeën en alles. Heb 4 cm ontsluiting vruchtwater is Door de scheur in de vlies flink minder geworden. Gelukkig wordt het weer aangemaakt. Maar ze heeft niet veel vruchtwater meer. Gelukkig loopt het er nu niet meer uitlopen. Ze hadden het bij mij gewoon eerder af moeten tappen want met 31,6 weken was de vruchtwater score 56 en toen hadden ze al af moeten tappen. Maar goed ben sinds gisteren middag laat al thuis en heb een antibiotica mee gekregen om infecties te voorkomen. De weeën zijn gelukkig afgezakt. Wordt wel goed in de gaten gehouden. Nu 3 keer per week aan het ctg en daarna een echo en vruchtwater meting en de flow van de navelstreng te controleren. Met 35 weken moet dit elke dag. Van de polyhydramnion ben ik nu 1 dag voor de 33 weken Door een scheur in de placenta naar weinig vruchtwater gegaan. Laat het dus optijd aftappen als dat nodig is.
Daar heb je natuurlijk gelijk in, er kan ook nog een verbinding tussen luchtpijp en maag zitten. Ik zie nu net dat mijn berichtje niet klopt: er staat 'ik heb zelf een echo', maar ik bedoelde: 'ik heb zelf een slokdarmafsluiting gehad' en daarom dus een GUO.
Zie nu pas jouw bericht gitta, maar jij hebt dUs zelf een slokdarmafsluiting gehad. Je bent de tweede volwassene die ik 'ken' die dit ook heeft. Hoe is het bij jou in jouw jeugd gegaan met eten als ik vragen mag? En heb je er nu ook nog 'last' van? Bij jou dus elke zwangerschap veel vruchtwater lovemykids4. Aftappen hebben we het bij mij ook wel over gehad maar omdat ik verder geen complicaties had zoals vroegtijdige weeën of een vliesscheur doen ze dat liever niet. Dat kan ook weer risico's meebrengen. Maar nu heb jij volgens mij wel meer vruchtwater dan ik had. Had je inmiddels al een echo gehad T84?
Ik bleek bij de keizersnede heel veel vruchtwater te hebben, ze hadden met de echo wel gezien dat er veel was maar niet teveel. Maar bij de keizersnede was er 2 liter vruchtwater, dus veel te veel. Met onze dochter was/is niks aan de hand, men weet niet waarom er zoveel vruchtwater was. Ik kreeg trouwens een keizersnede omdat ze niet indaalde.
Ik heb de pech dat ik veel littekenweefsel vorm, dus ook langs de rand van het litteken in mijn slokdarm. Bij mij is de maag destijds opgetrokken en in het stukje na de naad zit ook geen peristaltiek. Ik moet dus tot op de dag van vandaag iets drinken bij het eten, omdat het anders niet zakt. Ook rek ik elke twee maanden mijn slokdarm zelf op met een kwikslang, omdat hij telkens weer vernauwt. Ik kan nog steeds geen rauwkost eten, evenmin als veel soorten vlees. Voedsel met een vezelige structuur, dus. Eten vroeger was helemaal een drama: ik deed wel een uur over mijn avondeten (en dan zat ik dus de volle zestig minuten te kauwen), er bleef regelmatig iets hangen wat er in het ziekenhuis onder verdoving weer uitgevist moest worden, mocht nooit eten van anderen aannemen omdat ik veel dingen gewoon niet weg kon krijgen (zoiets simpels als een te dikke pannenkoek bijvoorbeeld). Ik heb tot ongeveer mijn vijfde heel veel dingen gepureerd gegeten, omdat het anders gewoon te veel energie zou kosten om genoeg calorieën binnen te krijgen. En destijds elke paar weken naar het ziekenhuis om onder narcose met een ballonnetje opgerekt te worden. Al met al heeft het dus een flinke impact op mijn leven, ik ben blij om te lezen dat jullie zoontje daar allemaal geen last van heeft! Ik ben bijna 39, dus de operatietechnieken waren toen natuurlijk heel anders, misschien heeft dat ook nog invloed. Hoe is jouw zoontje geopereerd? Ook via de rug?
Ik had ongeveer 4 liter vruchtwater. De kamer lag vol met kraammatjes Mijn zoon was ook nog niet ingedaald, die lag lekker te zwemmen in de grote ruimte die hij had ze hebben bij mij eerst een gaatje in de vliezen gemaakt om zo het vruchtwater gecontroleerd te laten afvoeren. Toen hij was ingedaald mocht ik op de zij liggen en toen kwam de stortvloed.....De hele vloer rondom het bed was nat, de vk wist niet wat ze zag. Ik was allang blij dat ik niet thuis beviel
Ik heb niet alles terug gelezen, maar een van de oorzaken van te veel vruchtwater kan zijn dat je suikerspiegel niet goed is, heb je dit al eens laten testen?