Vandaag zo iets naars gebeurt Mijn zoon van bijna drie zat bij mijn dochter (5wk). Loop ik heel even naar de keuken om haar speentje te wassen hoor ik me zoon opeens oeps zeggen en vervolgens mijn dochter keihard krijsen. Heeft die haar bezeerd en van de schrik reageerde ik best fel tegen mijn zoon maar volgens mij ging het per ongeluk. Hij verteld niet hoe en waar hij haar bezeerd heeft. Iets later zei ik laten we wat creme doen bij haar au plekje wijst die haar fontanel aan, gevaarlijk dus. Nu voel ik me schuldig tegenover hun allebei. Mijn zoon omdat hij altijd heel lief en supervoorzichtig was met haar en nu ging het per ongeluk. Ik had niet zo moeten reageren. To. mijn dochter omdat ik haar niet heb beschermd. Ik had moeten weten dat hij haar gewild of ongewild pijn kan doen. Ook maak ik me zorgen .Wat als hij echt haar fontanel heeft geraakt. Er is nu niets met haar aan de hand. Ze ligt tevreden te slapen en huilde maar heel kort maar toch. Kan ik hen dan geen een sec alleen laten. Hebben jullie ook weleens zulke ongelukjes gehad waar je je schuldig over voelt?? Ik heb me lesje wel geleerd. Vanaf nu laat ik ze niet meer alleen
Ik snap dat je je rot voelt, maar zulke dingen gebeuren nou eenmaal. Ik kan mijn dochter ook niet zonder toezicht met mijn zoontje alleen laten zonder dat 1 van beiden in de box zit, want ze ramt hem zo met een stuk speelgoed op zijn hoofd . Dat besefte ik me natuurlijk pas nádat hij een hele rode plek op zijn voorhoofd had . Maak je er niet te druk om, zowel je zoon als je dochter zijn het hele voorval waarschijnlijk al lang weer vergeten .
hier is dat ook gebeurd meid,mijn zoon van 4 is jaloersig op zijn zusje van bijna 4 maanden en die kan niet van haar afblijven,heeft haar zelfs pas geleden een tik gegeven omdat ze hem krabte,ik ben toen ook naar hem wezen schreeuwen,voelde me daarna ook schuldig.
Eens. Of je ze nooit even alleen kunt laten, nee, denk dat dat te ver gezocht is. Ook je zoontje moet leren wat wel en niet kan en helaas gaan kindjes dan soms net over die grens. Kleine ongelukjes blijf je houden en de kans dat er echt wat ergs gebeurt in die ene minuut dat jij naar keuken op en neer loopt, is gering. Om ze 10 minuten alleen te laten, is heel wat anders. En je viel uit naar je zoontje, so what? Schrikt ie ook eens van mama's reactie. Weet ie meteen dat het ernst was en dat ie - wat ie ook deed - niet meer moet doen. Als je achteraf uitlegt dat je erg geschrokken was en dat je daarom zo deed, dan snapt ie dat wel (met 3 jaar). Is even schrikken, maar daar krijgt ie geen trauma van. Als je het vermoeden hebt dat je oudere kindje extreem jaloers is en de kans is dat hij het nieuwe kindje expres pijn zou doen, uit venijn, dan zou ik een extra oogje in het zeil houden en dan bijvoorbeeld niet de kids even alleen laten. Maar je zei zelf, normaal is je zoon heel lief. Sja.
Niet te schuldig voelen, die dingen gebeuren.. Lenn is normaal hartstikke lief tegen zn zusje, maar af en toe doet hij haar idd pijn. Niet expres, hij bedoelt het goed, maar in zijn enthousiasme gaat het wel eens fout. Zo wilde hij van de week zijn speen geven omdat ze zo huilde.. Maar dat gaat dan zo wild, dat die speen zowat achter in haar keel beland Tja.. Normaal geeft hij zijn speen dus absoluut niet af, dus zag het ook niet aankomen. Arme kind moest nog harder huilen dan ze al deed. Of ze ligt naast me op de bank en Lenn is met een autootje aan het spelen, knalt dan keihard met het autootje tegen haar hoofdje omdat hij niet uitkijkt bij wat hij doet. Heel sneu, maar ook iets wat ze beide moeten leren.
Die dingen gebeuren inderdaad, niet te schuldig voelen, hier gebeurd het ook. Tuurlijk zeg ik tegen ons zoontje dat hij zachtjes moet doen. Sinds kort kan ze rollen en af en toe helpt hij haar een handje wat dan ook niet zachtjes gaat en waar ze dus van schrikt. Ik begrijp dat hij haar wilt helpen want ze gaat liggen mopperen en gillen dat het niet lukt, zo geeft hij haar een zetje en klapperd ze om... Hij zegt ook letterlijk W ff helpen. Speen geven gaat hier ook niet met de zachte hand door haar broer, want de speen krijgt nog ff een douw na al hij in haar mondje zit. Tja ik wijs hem er op dat hij zachtjes moet doen, maar tegelijk tijd ook dat mama het fijn vind dat hij dat even doet. Hij doet zijn best, en zolang niet het Kwade er in zit zal het vast goed komen. Straks als zij op ontdekking gaat wordt het pas herrie in de tent denk.. Met alle mooie torens hier!
het gebeurd hij was zoonlief onmogelijk lomp bezig en dochter zat op de grond te spelen en hij loopt haar zo onderste boven. zo had dat ze met haar hoofd op het laminaat lande. tja het gebeurd.
T en S laat ik niet alleen ... gewoon omdat ik echt niet weet wat T zou kunnen doen. Niet eens wat betreft pijn doen (slaan, bezeren met speelgoed, etc) of het nu bewust of onbewust gebeurt, maar ik kan me zo maar voorstellen dat hij S even wilt troosten en iets in zn mond doet en dat S dan stikt ... brrrrr ... (iets dergelijks is gebeurt bij M, door haar neefje van toen ruim 3, M lag te driftbrullen op de grond en neefje denkt lief te zijn of wil experimenteren en gooit een rozijn in haar openstaande mond ... gelukkig goed afgelopen, maar dit gebeurde dus met een hele familie erbij). Dus als ik ga plassen dan dirigeer ik T mee naar de gang M laat ik wel alleen bij S. Wel met duidelijke instructie trouwens.
Die dingen gebeuren inderdaad. Hier van de week ook zo'n voorval. Kleinste lag in de box en grote zus loopt voorbij en gooit een rammelaar naar haar toe. Heel lief bedoeld maar ietwat te hard waardoor ukkie ook lag te krijsen! Ben toen ook uitgevallen, meer omdat ik schrok, en daar schrok zij ook van. Geeft niks, kan gebeuren. Je kan ze inderdaad gewoon niet alleen laten, maar af en toe moet het ook gewoon, en kijk zelfs in de box liggen ze niet veilig! Vaak neem ik de oudste even mee naar de keuken om te helpen met iets weggooien of flesje maken, scheelt wel en de kleinste ligt dan veilig in de box.
lydia heeft ook al de nodige stoten en klappen van broerlief gehad omdat hij wilde helpen. Tja, zijn kinderen, niet altijd even voorzichtig maar ze kunnen een behoorlijke stoot hebben.