Een vraagje aan mama’s waarvan hun kind dysmatuur (of prematuur) is geboren. Ons zoontje is bij 39+6 geboren met 47 cm (niet volledig kunnen meten) en 2340 gram. Vandaag bijna 12 weken en 55 cm bij 4300 gram. Nog steeds onder “de lijntjes”, maar wel zijn eigen lijntje. Wanneer hebben jullie kindjes een inhaalslag gemaakt en bij welke leeftijd waren ze eventueel weer op de gemiddelde lijntjes? Hij groeit tot nu toe goed op zijn eigen lijntje. Maar ik merk dat ik mij af en toe zorgen maak of hij wel zo goed door blijft groeien.
Begrijpelijke vraag. Ons meisje is geboren met 40+1 en woog 2740 gram. Net dysmatuur, we moesten ook wat langer in het ziekenhuis blijven. En eerlijk? Ze heeft het nu nog niet ingehaald en ze is bijna 16 maanden. Ze zit nog steeds op de onderste lijn, maar dat is haar lijn en dus is het ok. Ze is gewoon heel tenger gebouwd, dat ben ik zelf ook. Ik ben zelf 1.60 m en weeg 48 kg en ben 35 jaar. En mijn man is gemiddeld. Ik denk dat ze mijn bouw heeft en nooit groot en zwaar zal worden. Een maandje geleden woog ze 7995 gram en was ze 74 cm. Echt ini mini dus,
Mijn middelste was ook net dysmatuur 2690 gram en 47 cm. Hij heeft ook altijd buiten de grafieken gegroeid hij was met ruim 2 maanden 4290 gram lengte 55 cm. Hij is altijd op zijn eigen lijntje gebleven. Met 12 maanden was hij nog maar 7300 gram. Nu met 3.2 jaar 12.5 kilo en 88 cm dus altijd een mini geweest maar doet het verder allemaal super goed De jongste is ook niet groot 57 cm en 4990 gram (vorige week) dus nu rond de 5 kilo denk! hij was randprematuur. Maar wel wat groter als mijn andere zoontje was, en dat zie je ook Haha!
Mijn mannetje woog met 40 weken 2800 gram, randgevalletje. Hij is altijd lang geweest want hij werd al geboren met 53 cm. Hij is nu bijna drie en qua lengte zit hij tussen de +1 en + 2 lijn maar qua gewicht op -1. Prima gezond natuurlijk maar dat gewicht hoort gewoon bij hem. Dus misschien is dat bij de jouwe ook wel. Zo lang hij netjes blijft groeien, niet teveel zorgen maken!
Mijn jongste dochter woog 2860 gr bij 40 weken net geen dysmatuur, maar viel te veel af door slecht “prematuur” drinkgedrag en ook slecht op temp blijven. Op dag 4 na de geboorte moest ze terug naar het ziekenhuis, kreeg een warmtebedje en sondevoeding. 1 week in het ziekenhuis gelegen. Door haar slechte start merk ik dat ze wat langzamer is met alles. Ze is 10 maanden en kan nog steeds niet zelfstandig zitten. Wel rollen en tijgeren. Ook is ze nog steeds klein, krap 7 kg en maatje 74 nog (mijn zoon woog al 7kg bij 3 maanden haha)
Hier allemaal extreem prematuur en dysmatuur geboren.De twee oudsten hebben een inhaalslagje gemaakt rond de 6 jaar,maar zijn nog steeds erg klein en licht als je ze vergelijkt met leeftijdsgenootjes.(ze zijn inmiddels 9 en 10) Bij de jongste 2 wachten we er nog even op(zijn 2 en 3) Toevallig net bij de kinderarts geweest en onze dochter van 2 jaar en 4 maanden is 7060 gram en is 72 cm,draagt maat 68 en als het klein uitvalt 74.
Bedoel je met zelfstandig zitten dat ze blijft zitten als je dr in die houding zet of dat ze zelfstandig tot zit komt? Dat laatste kon die van ons ook pas vanaf 10 maanden (ging eerst optrekken tot staan, bleef staan totdat dr knieeën vermoeid waren en toen bleek zitten ook een mogelijkheid (uiteraard niet favoriet want met staan heb je meer opties)). Nu kan ze prima tot zit komen vanuit liggen via rollen of dr lenden maar dat heeft even geduurd. Toen liep ze al lang en breed los voordat dat aan de orde kwam. Zij is niet dysmatuur of prematuur overigens maar wel de ukkepuk van de klas (korte pootjes bij een lange romp)
Van onze dame werd gezegd dat ze niet dysmatuur was met 2710 gr en 49 cm bij 40+3 . Ze is nu goed een half jaar en 6,5 kg / 69 cm. Ze loopt boven de lijn qua lengte en er onder qua gewicht.
De oudste was hier dysmatuur. Nooit een inhaalslag gemaakt. Wel op haar lijntje gegroeid. 2 weken geleden bij de kinderarts gemeten en gewogen: nog steeds onder de -2 lijn. Maar verder perfect gezond, ze is nu bijna 10.
Zo dan is jou zoontje goed gegroeid zeg!! Mijn zoontje is geboren met 3250 gram en was met 8 weken 4300 gram!
Wow! Die is echt goed gegroeid zeg! Zoontje is nu net de 12 weken voorbij en nu 55 cm en 4300 gram. Wat is jullie geheim? Zouden ook wel wat meer lieve babyspekjes hebben.
Mijne geboren met 37 weken 1900 en 2200 gram...na 6 mnd zag je er nix meer van..toen waren het lekkere bolle babys
Mijn zoontje al redelijk vlot eigenlijk. Dronk ook wel veel voor zijn gewicht in het begin en ligt nu helemaal gelijk met groei als zijn grote broer die met een kilo meer was geboren.. hij groeide de eerste weken steeds met 250 gram per week! Geboren met 41+2 en woog 3080 4 wk consult: 3830 8 wk consult: 5240 3 mnd consult: 5840 Is nu 3,5 maand oud en maat 62 is nu wel te klein aan het worden.
Zelf geen dysmature kindjes (de oudste was zelfs macrosoom dus tegenovergestelde) maar wel 2 vrienden met dysmature kindjes. Bij de ene heeft de kleine de achterstand al snel ingehaald en hij is nu ruim 2 en groter en zwaarder dan gemiddeld. Bij het andere stel heeft hun dochter altijd onder het gemiddelde gelopen, ook geen inhaal laten zien. Ze is dus nog steeds klein en licht voor haar leeftijd, ze valt ook snel veel af op het moment dat ze ziek is (wat ze vaak is).
Dan is jou zoontje toch geen dysmatuur?? Mijn middelste was randje dysmatuur met 2680 gram! Dus nog niet eens echt. Volgens mij is echt dysmatuur onder de 2500 gram met een voldragen zwangerschap. Voor het termijn was hij misschien wat kleiner.
Of je kindje dysmatuur is hangt ook af van het termijn dat hij/zij geboren wordt. Kindje van @Mammie87 is geboren na ruim 41 weken en jouw middelste na 38 weken als ik het goed heb gezien. Daar zit 3 weken verschil in, heb verder weinig verstand van dysmature kindjes, maar ik denk dat hier het verschil in zit. Voor 38 weken is net aan 3kg misschien prima, voor 41-42 weken vind ik het ook wel erg weinig klinken. Maar nogmaals, ik heb er verder geen verstand van, maar ik kan me voorstellen dat de grens van het gewicht ook wordt aangepast naar mate het kindje later wordt geboren.
Als ik het goed begrepen heb is het zo dat een kindje geboren tussen de 37 en 42 weken en lichter is dan 2500 gram dysmatuur is. Maar daarnaast zijn er net zoals bij prematuriteit ook uiterlijke kenmerken. Ons zoontje had bijvoorbeeld niet zo een lekker bol maar een erg mager babybuikje en een in verhouding groot hoofd.
Toen hij geboren werd is mij gezegd dat hij dysmatuur was vanwege het lage geboortegewicht voor de termijn. Moesten een nachtje blijven waarbij hij ook steeds op glucose geprikt werd. Heb me er verder niet in verdiept en verder ook nergens echt last van gehad. Maar voor zover ik begrepen heb was hij p4 en was alles onder de p10 te licht. Aldus het ziekenhuispersoneel daar