Vanochtend heeft Irem voor het eerst zelf de vroege ochtendvoeding weggelaten (hoera! ) waardoor ze nu nog op 1 bv-voeding ('s avonds) per dag zit. Op zich heel erg fijn want voeden is de laatste weken niet meer zo prettig en erg gevoelig, dus ik ben alleen maar blij als ze zelf gaat afbouwen. Nu heb ik alleen het probleem dat ze qua zuivel op deze manier te weinig binnenkrijgt: 1 keer bv dus en 1 keer per dag yoghurt (waar ze wel flink wat van wegwerkt gemiddeld). Gewone melk hoeft ze niet. Ik heb het al vaak aangeboden, en ze neemt elke keer braaf een slokje, maar ze vindt het gewoon vies en na 1 slokje hoeft ze niet meer en duwt ze de beker weg. Ik heb er nooit zo'n probleem van gemaakt omdat ze toch nog 2 x bv kreeg, maar nu wordt het denk ik wel een probleem.....Wat is nu wijsheid? Ik wil haar wel chocolademelk geven want dat lust ze vast wel maar dat lijkt me ook geen oplossing
ze hoeft maar 300 cc zuivel. Een boterham met kaas/blokjes tussendoor (telt als 1 beker melk), een schaaltje yoghurt, en die ene bv ben je al een end. En anders kun je altijd nog naar soja-melk gaan kijken. Mijn jochie kreeg in de middag, als tussendoor ook weleens drinkyoghurt: yoghurt+melk/water en een paar drupjes diksap. Dat vinden de meesten ook wel lekker.
Yoghurt en kwark zijn even goed zuivel hoor! Dus als je kind liever geen melk drinkt, dan geef je gewoon dat! Ik zie dat je zwanger bent. Dat kan heel goed verklaren waarom het voeden minder lekker gaat en je dochter besluit zichzelf te spenen! Gefeliciteerd trouwens!
Prima dat je melk aanbiedt, en goed van je dochter dat ze toch steeds één slokje probeert. Misschien went ze er nog aan, misschien gaat ze het nooit lekker vinden. Met kaas, yoghurt en kwark én die ene keer BV per dag zal ze nu zeker nog wel aan de 300 cc per dag komen. Als die laatste voeding ook wegvalt, moet je misschien meer cc's gaan tellen. Misschien lust ze wel karnemelk? Dat voelt toch weer anders aan in de mond. Mijn zoontje drinkt het in elk geval graag.
Mijn dochter lust geen chocolademelk hoor! het hoeft dus niet Ik maak de melk s morgens warm dan drinkt ze het beter. Ook geef ik af en toe brinta.
Gek he, hier is ook de gewone melk niet welkom (behalve als het pap is), maar (mijn!!!) karnemelk wil ze wel. Lijkt natuurlijk op yoghurt, waar ze ook dol op is!
zowel warm als koud? mijn zoontje lust sowieos geen koude melk, ook niet lauw..hij wilt gewoon warme melk...uit een fles! pff..al het andere drinken uit open/rietjes/tuit bekers...maar melk alleen uit een flesje... Oh en zowel volle als halfvolle, hier dus ook duidelijk voorkeur voor volle melk! ik weet niet wat jij dnekt dat je opbrengt qua productie..anders zou sochtends een schaaltje yoghurt kunnen geven, met wat muesli of fruit...en dna in de avond ngo een "toetje" ....denkd at je er dan wel op komt!?
Bedankt voor alle tips! fijn om te horen dat ik me niet al te snel zorgen hoef te maken. Ik probeer nu elke dag naast de yoghurt iets anders van zuivel te geven, meestal kaas (gewone of fetakaas) en dat vindt ze gelukkig lekker dus gaat er wel in. Melk blijf ik gewoon af en toe aanbieden. Mocht ze de avondvoeding nou ook niet meer willen dan zal ik wel wat intensiever met melk/karnemelk/zelfgemaakte drinkyoghurt ofzo aan de slag gaan maar voor nu denk ik dat we het wel redden zo.
(ik weet nie of je daar een voorstander van bent, maar ik geef af en toe ook peuter muesli van bambix, voor de variatie...is ook weer 100 ml melk )
Hier in de ochtend nog een fles nutrilon groeimelk met bambix 6 mnd (anders gaat niet door de speen) en daarnaast lust hij ook geen melk. Ik geef hem 1x per dag een bekertje yoki en verder idd kaas, joghurt en/of kwark. Zo kom ik aan de 300-400cc per dag
Zoë lust ook echt geen melk! Ze laat het zo weer uit d'r mond lopen terwijl ze absoluut niet moeilijk is met eten en drinken. Ze krijgt nu met broodje eten 's morgens een beker karnemelk met een klein beetje ranja of diksap erin, dat vindt ze heerlijk!
Ik haal mijn eigen topic nog even naar boven. Sinds maandag def. gestopt met de BV dus nu moeten we echt wel letten op wat voor zuivel ze binnenkrijgt....vooralsnog is het nog steeds alleen yoghurt en soms een stukje kaas wat erin gaat. Melk = nee, gisteren zelfs een pakje drinkyoghurt met fruit zonder toegevoegde suikers geprobeerd, want pakjes zijn altijd interessant; 2 slokjes en daarnee: nee bedankt . Karnemelk zal ik nog proberen maar verwacht ik eerlijk gezegd niet al teveel van. 1 keer yoghurt en af en toe wat kaas per dag is zeker echt te weinig zuivel? Ik weet niet zo goed wat ik anders moet doen, heb vanmiddag na de lunch ook nog wat yoghurt gegeven maar dat hoefde ze eigenlijk niet omdat ze al vol zat van brood en fruit.
eigenlijk zit ik ook met hetzelfde probleem.. tis dat hij wel 1 heel klein flesje nog neemt voor slapen gaan, 100ml al sik geluk heb... smorgens ben ik dus over gegeaan op bambix muesli met melk of yoghurt en een broodje erna nog...en dan nog een schaaltje yoghurt bij/ met fruit en soms na het eten ben nu sojamelk met bananensmaak aan het introduceren, wnat normale heb ik al heel vaak gerobeerd maar doet ie ook nie...plus menee rlust ineens geen kaas meer
Lastig he fafje? Ik weet ook niet zo goed wat wijsheid is....kan nog wel diksap door de melk ofzo proberen (lijkt me vies trouwens maar goed). En Irem eet nu hartstikke goed maar ik merk dat ze de extra zuivel die ik aanbied gewoon niet hoeft, of ze vindt het niet lekker, of ze heeft gewoon echt geen honger meer.
ja ik vidn het ook ehct moeilijk...k moet allerlei trucjes gaan uithalen lijkt wel melk met diksap...lijtk me ehct vies hahaha...maarja wie weet ja...opzich kom ik ongeveer 100ml tekort.... zoals vanavond 3e avond op een rij geen flesje voor het slapen...dus vandaag heeft ie maar 200/250ml zuivel binnen... ja van mij krigjt ie ook soms een groot danoontje, die zijn 100ml.... mss haar dan toch laten ontbijten met een bakje yoghurt (smoothie bij een broodje kan ook nog) Dan heeft ze sowieso die ortie al binne, vandaar ik dus aan de muesli gegaan, dna maar een boterham per dag minder, ikw eet het anders ook niet) mn zoontje lust wel heel graag sinasaelsap...dat ga ik nog proberne met melk te mengen... (zoiets als karnejus) hahaha succes