Hoi meiden, Er zijn al meerdere topics over, maar niet een sluit er goed aan bij mijn vraag, dus hier komt ie Ik wil binnenkort gaan starten met een fruithapje, aangezien mijn dochter richting de 5 maanden gaat en ik nog lekker vrij ben, kan ik daar nu lekker zelf alle tijd aan besteden! Ik heb alleen geen idee hoe ik het fruithapje ertussen krijg..! Mijn dochter is namelijk nog best snel moe en ik lees bijna overal dat de fruithap tussen twee voedingen in wordt gegeven.. Nou dan slaapt ze dus Het is nu zo bij ons: 7.00 BV 8.30-10.30 Slapen 11.00 BV 12.30-14.30 Slapen 15.00 KV 180/6 16.30-18.30 Slapen 18.30 Badje/pyjama en BV 20.30 - 7.00 Slapen Hoe zouden jullie in dit schema een fruithapje invoeren? Mijn voorkeur gaat eigenlijk uit naar de ochtend, omdat er over een maandje waarschijnlijk groente bijkomt aan het begin van de avond, maar alle tips zijn welkom!!
zou nog even wachten tot 5,5-6 maanden. dat is beter voor haar. en dan is ze waarschijnlijk al ietsje minder slaap nodig als nu. verder zou je dan bijvoorbeeld na de voeding van 11u kunnen doen (of valt ze in slaap aan de borst?) een paar lepeltjes. en dan zou ik ook nog niet met fruit beginnen, maar met een zachte groente (wortel of pastinaak of zo) dat verdragen ze meestal beter dan fruit.
Hoi Loesje, Dat van die minder slaap is zeker waar, maar uit recent onderzoek is naar voren gekomen, dat het juist beter is om tussen de 4-6 maanden te beginnen met groente en fruit! Dus mijn CB vond 5 maanden een prima leeftijd! Rond 11.00 zou een mooie tijd zijn. Alleen begreep ik dat er tussen fruit en KV minstens één uur moet zitten? Ik ben nl aan het afbouwen en de voeding van 11.00 zal dan KV worden..
hier heeft ze -helaas- altijd kv gehad, maar niet vergelijkbaar met de nederlandse kv (woon in dld) ik deed gewoon 1/2/3 lepeltjes na de fles, en dat ging prima.
Je kunt beginnen met na de voeding van 11.00 uur wat fruit te geven, als het goed gaat en ze er echt behoorlijk wat van wil eten kun je het voor de voeding gaan geven.
Ik zou aan de voeding van 11 uur fruit geven, nog niet ervoor, dan wil ze heeft ze honger en wil ze vast melk. Of geef de bv en na het slapen en het fruithapje om 11 uur. Ik geef nu, 8,5 maand de voeding na het fruithapje, maar heb het heel lang anders gedaan. Probeer op je gevoel te werken en als ze een dag geen fruit krijgt is dat ook niet erg.
Hap tussen voedingen door is alleen bij kunstvoeding. Het mooie van bv is dat je het beter tegelijk met vast voedsel kunt geven! Moedermelk bevat namelijk spijsverteringsenzymen die je kind helpen het vaste voedsel gemakkelijker te verdragen. Je pakt dus gewoon een borstmoment, geeft een borst, geeft dan wat vast voedsel, en dan als toetje nog een borst. Gewoon op een moment dat je uitkomt, hoeft niet elke dag dezelfde tijd te zijn, hoeft niet eens elke dag als je begint! Het is overigens makkelijker om met groente te beginnen dan met fruit. Groente is wat milder en wordt daarom makkelijker verdragen, en qua voedingsstoffen hebben ze meer aan groente dan aan fruit. Daarnaast raken ze niet meteen 'verwend' met de zoet smaak van fruit. Let goed op: dit geldt alleen voor borstvoeding of afgekolfde moedermelk!!! Kunstvoeding remt de opname van voedingsstoffen juist. Tussen hap en kunstvoeding moet je altijd een uur pauze aanhouden, anders nemen ze de voeding niet goed op, en kunnen ze buikpijn krijgen!!! Maar moedermelk tegelijk met vast voedsel is juist beter dan een hap zonder moedermelk erbij!