Mijn dochter van ruim 2,5 jaar bijt sinds een paar maanden op haar nagels. Ze bijt ze echt heel kort af, soms doet het ook pijn zo kort. Ik krijg het niet afgeleerd, maar wil ook geen vies spulletje op haar nagels doen omdat ze dat dan bij alles wat ze met haar handen eet, proeft. Dat vind ik sneu. Ik heb ook nagel gebeten, ze heeft het dus niet van een vreemde. Hebben jullie eventueel ideeen, tips of ervaringen?
Kan je dochtertje al een beetje uit de voeten met woorden? Meestal is er een reden waarom ze het doen, zoals bijvoorbeeld spanning of zenuwen. Misschhien helpt het om daar naar te vragen en om haar te helpen het onder woorden te brengen. Zodat ze op die manier de spanning kan verlichten. Of misschien doet ze het op vaste momenten dat ze even niets om handen heeft dan kan je haar misschien juist even wat in handen geven. Een speeltje, wat klei, stressballetje etc.
Ik denk aan kopie-gedrag. Als jij een nagelbijter bent/was, zit je vast nog vaak met je handen in je mond of aan je nagels te pulken. Dat nemen kinderen over. Oplossing is om er zelf erg op te letten misschien?
Ik doe het zelf ook al van kleins af aan. Laatste jaren wel minder. Oudste heeft het hier ook gedaan tot een half jaar geleden denk ik. Ging bij haar vanzelf over.
Mijn zoontje begon ook te nagelbijten als peuter. Geen idee waarom hij het deed. En opeens was het over, na een half jaartje denk ik ongeveer. Nooit meer gedaan sindsdien. Misschien maar gewoon laten gaan en hopen dat het vanzelf stopt?