Ik heb "anders" gestemd omdat het van een aantal factoren afhangt. Normaalgezien betaal ik bijna alles behalve water, electriciteit en het internet (en als schatje buitenshuis eet). Hij heeft zijn eigen bedrijf en het loon dat hij zichzelf uitbetaalt, ligt stukken lager dan het mijne (en ik denk ook dat hij zich mijn loon niet zou kunnen veroorloven maar ik ben zijn boekhouder niet dus zeker weten doe ik het niet). Zonder mijn loon dus op lange termijn niet. Ik ben pas 2 maanden werkloos geweest, en ik voelde dat echt al dat enkel de uitkering niet volstond voor onze vaste kosten, kon er amper de creche en de lening voor het huis mee betalen, en dan is een uitkering de eerste maanden nog vrij hoog, dat vermindert in de tijd. Zonder zijn loon waarschijnlijk wel, maar dan moeten we toch wat zuiniger doen met eten denk ik.
Mijn man en ik verdienen ongeveer evenveel, dus het zal er niet op aan komen welk loon we verliezen. En het zal krap worden, maar we kunnen het denk ik net redden....
Nee, als mijn uitkering wegvalt dan redden we het niet. We betalen van zijn salaris alle vaste lasten en de boodschappen, maar van mijn uitkering worden mijn eigen vaste lasten (verzekering, telefoon) en mijn schulden betaald..
dan zijn we failliet, samen vof dus als 1 van ons geen inkomen heeft, heeft de ander dat ook niet meer
Ja in theorie zouden we het moeten kunnen redden, houden van zijn inkomen ongeveer 500 euro over ex boodschappen ed. Maar in de praktijk blijkt mijn loon toch noodzakelijk
qua vaste lasten en boodschappen en eventueel kleding of iets kleins extra redden we het makkelijk.... er gaat ook nog 300 euro naar de spaarrekening.... ik werk nu wel sinds kort omdat we op vakantie willen dit jaar en volgend jaar een auto willen kopen... we kunnen dus niet sparen van mijn mansgeld want we houden dan niets over
Ik heb "anders" gestemd. Als er bij ons 1 loon wegvalt, kunnen we de maandelijkse kosten niet meer van ons maandelijkse inkomen betalen. We kunnen dan nog wel een tijdje vooruit op ons spaargeld, maar dat houdt natuurlijk een keertje op. Er moet dan op een gegeven moment OF weer een loon bijkomen, OF we moeten verhuizen en flink bezuinigen. Maar ook in dat laatste geval is er wel te leven van het loon van één van ons beiden, al wordt het wat karig.
In deze tijd? Kan wel even duren voordat je een koophuis hebt verkocht. Maar dat zou dan wel een consequentie zijn ja. Gelukkig is daarvan geen sprake. En hebben we beiden qua WW heel wat jaren opgebouwd. Dus.....no worries. Maar ALS het zou gebeuren, dan tja.... Wat ik zelf wel eens zou willen weten is of mensen nog kunnen rondkomen als de hypotheekrente-aftrek zou worden afgeschaft....Of ze hun huis dan nog kunnen betalen zeg maar. Ik vrees namelijk dat er dan veel mensen hun huis zouden moeten verkopen.
Wij staan op het punt om 1 inkomen te verliezen..mijn man heeft een uitkering die stopt eind deze maand...hoe we het gaan doen geen idee maar we gaan het redden..
Ik denk feitelijk gezien wel. Dan is ons leven natuurlijk wel heel anders dan dat het nu is maar dat is logisch. En ik zit erover te denken om tijdelijk te stoppen als ik zwanger ben, dus niet alleen met verlof. Dat is een bewuste keuze maar ik weet dat het wel heel anders wordt qua inkomen. Nu willen we een nieuwe bank kopen en dat soort dingen zullen echt niet gaan, of we moeten echt heel lang sparen. Maar dit zijn allemaal luxe keuzes natuurlijk.
Van alleen mijn salaris redden we het en hebben we de broekriem ver, maar niet op zijn verst aangehaald - van alleen liefs salaris zou het niet lukken.
Wij zouden het wel redden ja, doen we nu eigenlijk ook al. Ik werk (3 / 4 ochtenden per week) voor de leuke extraatjes, zodat we eens uit eten kunnen gaan of wat extra kleding kunnen kopen of als het even tegenzit met iets spring ik bij voor de boodschappen (waar we overigens niet echt op bezuinigen). Maar als we ons best doen en we doen het niet al te gek kunnen we met ons vieren goed leven van m'n vriend z'n salaris.