een rode kool salade als lunch? bv dit: Rode kool salade met sinaasappel - Uit Paulines Keuken of dit: Koolsalade van rodekool met appel, krenten en zonnebloempitjes - recept - okoko recepten
zelf wil ik er nog wat ideeen met sperzieboontjes en kip sate van de kip maken en een sajoermarinade door de boontjes met rijst ligt voor de hand, ik wil graag een ander idee. Bij voorkeur met rijst of pasta.
Kippenpoten gaar koken in water met een kip boullion blokje. In een hapjes pan uien aan fruiten, de kippenpoten erbij doen en ietsje aanbakken, vloeibare tomatenpuree erbij met een kop boullion water waar je de kip in hebt gekookt. Dan een schijf citroen erin en kruiden met een klein beetje kaneel en zwarte peper. Dit even laten sudderen, dan de sperziebonen en eventueel blokjes aardappels erbij en dat weer laten sudderen totdat de aardappels en sperziebonen gaar zijn. De overige boullionwater kan je gebruiken om je rijst weer mee te koken. Als de rijst klaar is kan je er een beetje saffraan op de bovenkant doen en wat rode zure besjes overheen strooien..
Sperziebonen even koken. Kip bakken knoflook ui, champignons en paprika ofzo toevoegen en dan zoetzuresaus (kun je natuurlijk gewoon zelf maken) en chilisaus toevoegen. Boontjes toevoegen alles even goed doorwarmen. Heerlijk bij rijst
Indische kip is lekker! Een grote ui en twee teentjes knoflook snipperen en in pan fruiten. Dan kip toevoegen en even iets aanbakken. Dan maak ik er een saus bij van: ketjap, ketchup, bruine suiker, azijn en pindakaas. Alles bij elkaar husselen in de pan en dan de kip in de saus in 20 min gaar pruttelen. In de tussentijd boontjes beetgaar koken en in de laatste minuten erbij doen. Héérlijk met rijs, en kroepoek!
Dat ziet er goed uit! De salade vind ik ook een goed idee. Nu heb ik te weinig rode kool, binnenkort nog maar eens kopen
Wie heeft er een receptje voor hete kip voor bij de rijst? Welke vis wokken jullie, en met welk sausje? Hoe maak je lekkere bami zonder pakje van de honig?
Paar vraagjes' vanavond willen we zelfgemaakte pizza eten, ik maak t deeg altijd in de broodbakmachine maar heb nog niet het recept gevonden voor lekker deeg. Zag hem boven me ook al voorbij komen maar idd lekkere pastasaus zonder potjes En last but not least lekkere recepten voor de tajine
Ja hete kip: Kipfilet in blokjes snijden (ik neem 1 filet pp) In koekepan bakken met pikant kip kruiden 2 uien, 3 paprika's ( in verschillende kleuren) in stukjes snijden en meebakken en een rood pepertje. 3 tomaten in hele kleine blokjes erbij doen...vuur laag zetten zodat de tomaat een beetje smelt en een sausje vormt.
pastasaus: Blik tomatenblokjes (of verse tomaten) Klein blikje tomatenpuree 2 teentjes knoflook italiaanse kruiden dit is puur de basissaus..die vries ik in porties in en bak er later groenten en gehakt bij. Maar je kunt ook gelijk alles bij elkaar doen.
Dit vind ik zelf het perfecte pizzadeeg. Niet al te dun uitrollen! Mijn mixed kitchen: Zelfgemaakt pizzadeeg (basisrecept)
Ik ben fan van dit recept : Spitskoolstamppot met zoete spekblokjes - De Makkelijke Maaltijd | 24Kitchen ik moet het maar snel weer eens maken