Hallo meiden! Wij zijn al een tijdje bezig, maar nog niet in het medisch circuit belandt. Ik heb een regelmatige cyclus van 28 dagen en een duidelijk aantoonbare eisprong. We vrijen dus regelmatig op en rond mn vruchtbare dagen. Een zwangerschap is er tot nu toe nog niet uit voort gekomen. Natuurlijk speelt de gedachte bij mij wel eens of er misschien iets met het sperma aan de hand kan zijn. Hebben jullie partners ook lichamelijke klachten? Mijn man geeft wel aan dat de straal (bij het plassen) de afgelopen jaren wat slapper is geworden. Verder heeft hij geen klachten of zo. Zou dit van invloed op zn sperma kunnen zijn? Hij heeft echter wel al 2 kids uit een eerdere relatie.
mijn vriend heeft geen lichamelijke klachten. Ik denk dat er niet zoveel aan de hand is met de zaadjes van je man, aangezien hij al eerder kinderen verwekt heeft. Natuurlijk kan ik dat niet uitsluiten. Een bevruchting hangt af van verschillende factoren, en de puzzel moet gped in elkaar passen. Hoe lang zijn jullie al bezig?
Ik hoop met je mee. Ik weet dat het ontzettend spannend is en dat verder leed je bespaart blijft. Heel veel sterkte en succes!
hoi, wij hebben vandaag te horen gekregen dat er oook spraken is van zwak zaad er waren 10 miljoen zaadcellen (normaal tussen de 20 en 50 miljoen ofzoiets) aanwezig nu vrijdag moeten we weer zaad langsbrengen en deze word bewerkt?! geen ide wat ze bedoelen. 14 sept moeten we weer terug voor de uitslag en ik moet bloedprikken als ik ongetseld ben mijn hsg hoormoon was ook minder als vorig jaar toen is er ook al een keer bloed geprikt ivm uitblijvende menstruatie en t was toen goed. het is best een klap wat we vandaag te horen hebben gekregen en ben benieuwd naar 14 sept hoopelijk hooren we dan wat onze opties zijn. t is weer afwachten...........
Hoi, Dat is inderdaad een klap die je te verwerken krijgt. Onze huisarts vertelde dat een eventuele zwangerschap ook met de vruchtbaarheid van de vrouw te maken kan hebben. hoe vruchtbaarder de vrouw, dan kan een zaadcel al genoeg zijn. Ik denk dat je het positief in moet zien. Met 10 miljoen zaadcellen kan je in ieder geval nog in aanmerking komen voor iui. Dat is naar wat ik begrepen heb niet pijnlijk. De beste zaadjes worden dan hoog in de baarmoedermond ingebracht, zodat de weg naar het eitje korter is. Ik begrijp dat je misschien niet na wil denken over eventuele hulp van het ziekenhuis. Maar er is nog wel hoop. Ook denk ik dat je met 10 miljoen zaadcellen nog wel op een normale manier zwanger kan raken, alleen duurt het waarschijnlijk wat langer. Je hebt wat minder kans per maand. Als ik eerlijk ben, hoop ik dat mijn mannetje ook 10 miljoen zaadcellen heeft, maar dat is volgens mij niet aan de orde..... (ik snap de uitslagen nog niet helemaal). Heel veel sterkte! Geef de moed niet op.
hoi, we geven inderdaad niet de moet op we wachten af op 14 september en zien het dan wel verder. we zijn nu 1,5 jaar bezig ik zie zelf een nauurlijke zwangerschap niet echt gauw meer gebeuren maar ja wie weet de wondere zijn de wereld nog niet uit.En als het ziekenhuis ons verder helpt met welke behandeling dan ook is dit fijn en staan we er open voor. groetjes
Als je al een tijdje bezig bent, is het waarschijnlijk ook fijn dat er ook andere mogelijkheden zijn. Iedere maand leven met teleurstelling is echt geen pretje. Hee; veel succes en sterkte gewenst.
Mijn man is in zijn jeugd ziek geweest waardoor er div hormonale functies verminderd danwel uitgevallen zijn. Bij hem bleken geen zaadcellen aanwezig te zijn, hij is toen begonnen met een behandeling met pregnyl (veel lagere sterkte dan vrouwen toegediend krijgen). 6 maanden na begin van de behandeling was ik zwanger. (helaas na 11 weken miskraam gekregen). In ieder geval is deze behandeling aangeslagen, dus hij is er nu weer mee begonnen. ik heb eens een grafiek gezien van de zaadkwaliteit van een gezonde man met een (meer dan) gemiddeld aantal zaadcellen. Ze hadden bij hem om de 2 a 3 dagen een semenanalyse gedaan. Zelfs deze man had bij meerdere testen een gering aantal zaadcellen en zelfs een paar keer bijna geen. Zo'n test blijft natuurlijk een momentopname, bovendien zijn er best veel invloeden van buitenaf op de kwaliteit, ook op het moment dat het semen naar het fertiliteitslab gebracht moet worden (tijd en temperatuur) Er zijn ook enkele onderzoeken geweest (2002, 2003) waaruit blijkt dat, naast zink, ook foliumzuur bij de man de vruchtbaarheid kan bevorderen. Kan iemand eens informeren bij een gynaecoloog wat de laatste ontwikkelingen zijn? Op dit moment wordt er nl nog geen advies gegeven om het daadwerkelijk al te laten slikken door mannen. gr, emmetje
Mijn vriend gebruikt nu multivitamine voor de man. Hierin zit zink maar ook foliumzuur. Begin september gaan we naar de gyn. Misschien dat ik het daar wel even vraag.
Dank je. waar heb je die multivitaminen voor de man vandaan? Ik werk in een apotheek en wij hebben dat in ieder geval niet in het assortiment.
Hoe staat het er nu voor prinses? En wat een handige tip man vitaal van de kruidvat! Mijn mannetje is aan de supradyn en zink, maar tot nu toe heeft het geen invloed gehad..... Uit twee onderzoeken kwam hetzelfde: een verminderde zaadkwaliteit. Dwz 1. ze zwemmen niet snel genoeg en 2. teveel met verkeerde vormen etc. Maar er zijn ook een hoop goede, dus toch hoop ik nog op een natuurlijke zwangerschap. Verder duim ik voor iedereen natuurlijk! En hoop ik voor iedereen dat er gewoon 1 hele goede zwemmer tussen zit, dan maakt het allemaal niet meer uit
Volgende week moeten we naar de gyn. Helaas zijn de duivels weer op bezoek, dus deze maand hebben de zwemmers het doel niet gehaald. Ik weet niet zo goed wat ik moet verwachten. Uit het onderzek kwam dat er een verminderd aantal zwemmers was en dat er teveel een verkeerde vorm hadden (ik geloof maar 2% goede). Emotioneel gaat het op en af. Vind het vooral moeilijk omdat mijn vriend het geheim wil houden. Ik zou er graag met mijn vriendinnen over willen praten, maar respecteer ook de wensen van mijn mannetje. Ook moet ik volgende week op mijn werk dus een smoes verzinnen om weg te kunnen, en aangezien ik geen goed leugenaar ben, heb ik hier ook nog wel moeite mee. Wat heeft de gyn bij jullie gezegd? Is er nog hoop op een normale natuurlijke zwangerschap en kom je nog in aanmerking voor iui?
altijd balen he als de duivels komen! Hoop dat je snel geluk gaat krijgen en niet teveel de mmm in moet Emotioneel gezien herken ik je verhaal helemaal! Mijn vriend wil het ook zoveel mogelijk geheim houden. Toch is het wel goed om er over te praten. In ieder geval met elkaar! Op mijn werk wilde ik het ook niet vertellen, maar toch heb ik het gedaan omdat ik ook niet goed kan liegen en omdat ik geen verkeerde indruk wil wekken. Heb het met mijn leidinggevende besproken (die het voor zich gaat houden) en deze was erg begripvol. Ik kan het je zeker aanraden! Mij luchte het enorm op! Een natuurlijke zwangerschap is nog zeker mogelijk, al worden de kansen wel steeds kleiner hoe langer je bezig bent werd mij verteld. Niet opgeven dus
Ik ga proberen positief te blijven! Alleen op het moment van de duivels, wordt je er natuurlijk regelmatig aan herinnerd dat het nog niet gelukt is, en dan zakt de moed wel een beetje in de schoenen. We wachten dinsdag wel af. Ik denk toch dat ik ga vertellen dat ik naar de tandarts moet. Bedankt voor je ondersteuning! Erg lief groetjes
hoi, mijn vriend wil het ook dat zoo weinig mogelijk mensen ervan af weten mijn ouder en mijn zus weten ervan en een nicht die zelf ook al 8 jaar voor een tweede kindje bezig is. ik kan mijn ei wel kwijt bij die personen maar mijn vriend praat er eigenlijk niet over als we t er over hebben slaat hij dicht. maar we weten ook pas 1 week dat t zaad niet goed is maarja denk niet dat t allemaal makkelijker gaat worden in loop van der tijd. jullie wens ik veeeeel succes en laten we hopen dat we in 2007 een kindje mogen verwelkomen dat zou mooi zijn toch
Het is ook heel confronterend voor onze mannetjes Laten we ze maar veel knuffels geven en steunen hierin
Er hoeft idd maar 1 goede zwemmer te zijn! Ik duim voor jullie dat er snel 1 topzwemmer bijzit, die zijn doel zal halen! Knuffel Elvira! Ps mannen hebben het idd moeilijker met vertellen...iig de mijne ook. Hij wil het aan niemand kwijt dat we al een tijdje bezig zijn, maar respecteert het gelukkig inmiddels dat ik het met vriendinnen bespreek...Zou het voor mij nog moeilijker maken als ik het niet kwijt zou kunnen. Mijn man praat er niet zo graag over...