Ik weet nu 3 dagen dat ik zwanger ben en weet nog niet zo goed wat me allemaal overkomt. Ik heb eerst de huisarts gebeld en daar kan ik morgen terecht. Kreeg de assistente aan de lijn, zegt die assistent "U klinkt wel vrolijk" Ja, dat mag ik hopen van wel hè. Stel je voor dat ze me huilend aan de lijn krijgt...muts. Voelde me ineens heel onzeker, ik mag toch zeker blij zijn met mijn zwangerschap, eindelijk na 10 maanden. Kan ik nog meer van dit soort reacties verwachten, vond het eigenlijk heel vervelend.
Loeki2 ik ben zelf ook doktersass. en wij vragen altijd of het kindje gewenst is. Bij sommige mensen is dit niet het geval. Ik vind het altijd ook een verveldende vraag voor mensen die er echt lang over hebben gedaan. Mischien dat zei het op deze manier vroeg ? En dat het gewoon wat "vreemd" op jou overkwam ?? Ik heb het dus 1x niet gevraagd en het meisje gelijk gefeliciteerd. Ik had net in haar dossier gelezen dat ze al heel lang zwanger wou worden. Maar het was inmiddels niet meer gewenst omdat haar relatie net verbroken was. En wat er verder allemaal (moet) gebeuren ?? Ik zou nu gaan genieten en binnenkort een afspraak maken met de verloskundige (of doet de huisarts het bij jullie) dan komt de rest vast vanzelf.
Nou mijn doktersassistente vroeg niet of het gewenst was hoor, die maakte gewoon een afspraak met mij. Verder kun je allerlei opmerkingen krijgen, trek je er niks van aan. De meest vervelende zijn de adviezen, zo van je moet dit en dat doen. Ook niks van aan trekken, doe zoals je het zelf wilt doen. En zie niet tegen de bevalling op, het komt wel goed. Oja tipje van mij.... Reken 2 weken bij de uitgetelde datum op en vertel die datum, dan heb je tegen die tijd niet van die telefoontjes van, hoe is het? Voel je al wat, dat vond ik toen wel eens vervelend worden. Mocht ik weer zwanger worden tel ik er ook 2 weken bijop. Meestal ben je dan al lang bevallen, tegen die tijd dat de mensen wouden opbellen. Nou doei geniet ervan, het is een bijzondere tijd.
Dank voor je uitleg Nemo, ik had wel een vraag verwacht of het gewenst was, maar die kreeg ik niet. Nou ja, zal het maar naast me neerleggen en morgen hoor ik van de ha vast wel meer over het hoe en wat.
Dank je mensi, ik ben zelf 3 weken te laat geboren, mijn broertjes en zusjes ook allemaal ruim 2 weken en mijn neefje is na 2 weken gehaald, ik ga er dus sowieso van uit dat het eind april wordt ipv half april
Loekie lieverd....nu mag ik je ook hier feliciteren! dat ga ik uitgebreid doen ook.... GEFELICITEERD!!!!!!! Joepieeeeeeeeeeee hoeraaaaaaaaaaaaaaaa bij loekie is het BINGOOOOOOOOOOOOOO Geniet ervan meiske
He Loeki, ik ben je gewoon gevolgd naar dit forum hoor Vandaag mn HA gebeld en die klonk verbaasd dat ik het ze vertelde; ik gaf aan dat er veel HA's zijn die het willen weten als hun patienten zwanger zijn. Nou ze heeft het in mn dossier gezet en vroeg wel of ik VK zelf even wilde regelen. Maar waarom moet jij eigenlijk bij HA langskomen? Doet die de zw. schaps controles?
Geen idee, omdat het de eerste is denk ik. Ik krijg daar info en zo en in de 12e week moet ik dan voor het eerst naar de VK, zou me wel aan mijn lot overgelaten voelen als ik over een week of 8 eens bij een Vk langs mag, want ik stik van de vragen. Ben toch wel blij dat ik morgen al even mijn verhaal kwijt kan. Mijn man is nu ook eindelijk doordrongen van het feit dat hij papa gaat worden.
ik moet ook nog 1 keer naar de huisarts en pas dan naar de vk eigenlijk pas na twaalf weken... maar ik wil graag eerder want ik wil weten of het er twee zijN!
Ja ik heb ook gelezen dat 12 weken standaard is als er geen aanwijzingen zijn voor complicaties, nou ik zou niet weten wat, dus ik moet wachten tot de 12e week. MOet in week 11 nog lekker met 154 tieners naar Polen, dus dat wordt leuk
hallo, Heb vandaag de test gedaan en positief, nu muijn vraag, moet ik al zo vroeg de huisarts bellen? Gefeliciteerd trouwens, kan het allemaal nog niet bevatten, maar ben uitgerekend op 16 april!! Groetjes mij
Gefeliciteerd anoniempje, ik heb gewoon de ha gebelt en gevraagd wat de 'procedure' was. Bij het eerste kindje ga je wel langs de ha, dus daar ga ik morgen heen. Maar dat is niet bij iedere ha gelijk denk ik, gewoon even bellen kan nooit kwaad toch.
Zal morgen ook even bellen, even vragen, apart he, het idee dat je zwanger bent, we kunnen het nog niet geloven!! Zijn een half jaar "bezig"geweest en dacht nu echt dat het nietb raak was, maar het voelde zo raar, beetje opgezette buik, toch maar een test gedaan en ja hoor, positief. Heel apart, dit gevoel. Ben hartstikke blij maar kan het nog niet beseffen. Nu maar hopen dat alles goed gaat!!
Dat onwerkelijke gevoel ken ik, wij waren nu 10 maanden bezig en dat het al een klein beetje opgegeven. Nou zie eens wat het resultaat is !!!
gefeliciteerd! Leuk hé, dat soort reacties! En als je wat verder bent krijg je standaard de vraag: "en wat wil je, een jongen of een meisje?" Daar werd ik altijd zo moe van, en dan dat standaard erachteraan:"nouja, als het maar gezond is" Ik zei dan altijd: "en als het nou niet gezond is, moet ik het dan maar wegdoen?" Dat vinden mensen altijd maar een rare reactie en ik moet stiekum lachen Veel succes met je zwangerschap! Groetjes
Loekie en Anomiepje, gefelicteerd met jullie zwangerschappen!! Helemaal gewenst dus zo te horen Die eerste periode is inderdaad een beetje onwennig. Bij mij ging het pas "echt" voelen na de eerste echo (12 wkn). Een verloskundige kan je makkelijk vinden door te zoeken bij google. Typ in verloskundige en je woonplaats en dan komt het helemaal goed. Zelf ben ik helemaal niet bij de huisarts geweest, ze hebben er alleen melding van gemaakt in mijn dossier. Ook misschien een goede tip is de organisatie moeders voor moeders, heb ik zelf ook aan meegedaan. Lees maar eens op deze site als je niet weet wat het inhoudt; http://www.moedersvoormoeders.nl/ Verder kan ik jullie nog een handig boek (ik noem het altijd voor de grap mijn 'zwangerschapsbijbel') aanraden, namelijk 'veilig zwanger' geschreven door B. Smulders en M. Croon Fijne tijd toegewenst!
Nou, dat was een bevalling op zich. Ik was om 14.35 uur bij de ha. liep erg uit dus om 15.05 uur kwam de dokter...hij moest weg voor een spoedgeval. Zou ongeveer 20 minuten duren. 15.30 uur was ik eindelijk aan de beurt Pfffffff. Gelukkig was de ha een stuk vriendelijker dan z'n assistente. Gelijk feliciteren en vragen hoe het gaat. Dus ik het tempkaartje laten zien, hij werd helemaal enthousiast "Dit is er een uit de boekjes, die zou je moeten laten publiceren" Oh, dat streelt mijn ego. Hij had nog nooit een kaartje van FF gezien en vind het allemaal erg interessant. Nou verder uitleg gekregen over de do's & dont's. Niet te veel orgaanvlees eten (zouden die twee broodjes leverworst van gisteren erg zijn?). Geen alcohol in de eerste 12 weken (heb er 2 weken geleden nog een gehad), uitkijken met de kattenbak verschonen, nou meer van dat soort dingen. Nog even gevraagd over de hoeveelheid koffie die ik mag drinken. Te is nooit goed, maar hoef niet te minderen, decaf is ook goed maar hoeft niet. Schoolreis moet ook geen probleem zijn. Tot eind oktober is het verstandig het stil te houden en dan mag de wereld het weten, maar mijn ouders horen het echt eerder hoor. Hij was ook nog heel geinteresseerd in hoe lang we bezig waren geweest en zo. Ja, heb er een goed gevoel aan over gehouden. Ben nu wel doodop, maar voldaan, ik ga koffie zetten. Oh, ik kreeg ook het advies een zwangersschapsdagboek bij te houden, was leuk voor later.
Wat leuk dat je er nu een beter gevoel aan hebt overgehouden!! Heb vanmorgen ook de huisarts gebeld en zijn vrouw(assistente) feliciteerde mij en ze kon wel een afspraak maken voor mij, maar voor mijzelf hoeft het niet zonodig. kan ik nu al een afspraak maken bij de verloskundige, is toch wel heel erg vroeg? Weet het niet hoor, heb zelf zo iets, eerst maar eens deze 12 weken en dan zien we verder, ben rond 5 oktober 12 wekendus dan mag ook iedereen het weten!! Begin nu een beetje de kwaaltjes te krijgen, duizelig, moe maar kan ook wel psychisch zijn heb gisteren de test gedaan en nu ineens moe, hahahaha. Merk jij er al wat van. loeki?? Gr.
Ben al een week lang moe, 2x bijna flauwgevallen, pijn in mijn rug, af en toe kramp, slecht geslapen, maar nog niet misselijk gelukkig. Ik gan morgen de vk bellen voor een afspraak, willen ze tegenwoordig al in week 9 vertelde mijn ha, dus 12 weken is wel lang om te wachten hoor.