Hoeveel procent van je salaris kreeg je ook alweer tijdens je zwangerschapsverlof? En hoeveel bij ziekte? het gaat om CAO gehandicaptensector. Thanks!
zwangerschapsverlof is altijd 100% doorbetaald. ziekte gaan ze pas in snijden als je langer dan een jaar ziek bent (volgens mij)
Dat kun je het beste opzoeken in de CAO van de gehandicaptenzorg. Deze staat onder anderen op de site van AbvaKabo FNV. Dit is uit de CAO: Artikel 11:4 Loondoorbetaling bij ziekte 1. De werknemer die op of na 1 januari 2004 wegens ongeschiktheid ten gevolge van ziekte, zwangerschap en bevalling als bedoeld in artikel 7:629 Burgerlijk Wetboek (BW) verhinderd is de bedongen arbeid te verrichten, heeft: a. gedurende een tijdvak van 52 weken aanspraak op doorbetaling van 100% van het naar tijdruimte vastgestelde brutoloon door de werkgever; b. gedurende de daaropvolgende 52 weken aanspraak op doorbetaling van 70% van het naar tijdruimte vastgestelde brutoloon door de werkgever.
in beide gevallen 100% En ik dacht dat je ook een ssort ziekengeld over je ort kreeg, maar dat weet ik niet helemaal zeker.
Ik heb wel een soort "ort bij ziekte" gehad.. Val onder cao VVT. Heb vorige week bericht van uwv gekregen waarin mn dagloon was vast gesteld.. Hoe dat precies berekend is weet ik niet, maar om gerekend naar mn contract uren klopt t wel.. 100%
Even een vraagjes tussendoor, de 100% wat je tijdens je verlof krijgt, is dat gewoon je bruto salaris of kijken ze naar de afgelopen maanden wat je gewerkt hebt? gr. angela
Volgens mij berekenen ze het van de afgelopen 3 mnd. Maar in geval van zwangerschap krijg je altijd 100% betaald
Ze kijken naar de laatste 4 weken die je gewerkt hebt, aldus de site van het uwv. Bij mij op het werk geven ze aan het uwv het sv-loon door van de maand voordat je verlof ingaat. Je kunt dus het beste even navragen op je werk wat ze doorgeven, het uwv krijgt zijn informatie namelijk van jouw werkgever en daar berekenen ze dan de uitkering op. Voorbeeld: Ik ging 10 april met verlof, mijn dagloon is vastgesteld op het sv-loon van maart. In mijn geval gunstig omdat de laatste 6 dagen voor mijn verlof vrij ben geweest. (sheelt mij dus een week aan inkomsten)
ja dat staat er, maar ik vertrouw de site niet helemaal meer. er staat dat bij ziekte door zw.schap je dagloon vaak 100% wordt uitbetaald. er staat alleen niet bij dat ze het gemiddelde dagloon over de afgelopen 12 maanden berekenen. als je dus een aantal weken/maanden niet heb gewerkt afgelopen jaar (zoals ik ivm afstuderen) krijg je als je ziek bent dus ineens een stuk minder. dus ik ben wel heel benieuwd wat ze met mijn zw.uitkering gaan doen.
ik val onder cao gehandicaptesector(weet niet of het verschil maakt). Tijdens mijn zwangerschap ben ik vanaf de 20 weken in de ziektewet geweest, ik kreeg daarbij mijn gemiddelde salaris van de afgelopen tijd(weet niet meer welke periode) incl ort en overuren. Toen ik met verlof ging (en dus al 14 weken in de ziektewet zat) kreeg ik van de uwv hetzelfde. Dus ook incl ort en overuren!
@Marieke: Als je ziek bent ten gevolge van je zwangerschap krijg je altijd 100% uitbetaald. Je zwangerschapsuitkering word, zoals ik al eerder zei, berekend op de laatste 4 weken voor je verlof. Dus omdat je 100% uitbetaald krijgt bij ziekte, krijg je dus ook 100% tijdens je verlof. Ik snap eigenlijk niet zo goed hoe jij aan die 12 maanden komt? Dat geld misschien als je "gewoon" ziek bent, maar dus niet bij zwangerschapsgerelateerde ziekte. Anders bel je gewoon even met het UWV, zij kunnen dat vast beter uitleggen dan ik..
Maar hoe zit het nou? ik werk bij een kdv, en heb 20 uur op contract, maar werk er altijd rond de 29.50 uur. krijg ik nou gewoon die 20 uur uitbetaald of gaan ze echt kijken wat je de laatste maanden hebt gewerkt?? want dan is het w.s. wel meer dan die 20 uur natuurlijk.
hmm ik lees dus net op de site van het uwv dat ze dus naar 4 weken voor jou verlof kijken wat je gewerkt heb. maar dat het uwv dat geld dan betaald aan jou baas, en je baas jou dan gewoon betaald.. maar dan hoor ik volges mij eigenlijk wel meer te krijgen dan alleen het bedrag wat ik voor di 20 uur krijg.. maar of dat ook zo is..???? dat ga ik eens uitzoeken!
das k*t dat ze naar de laatste 4 weken kijken die je heb gewerkt. Ik ben 2 weken voor mijn verlof halve dagen gaan werken dus mijn salaris zal ook minder worden dan.
ja dat is echt ff balen ja!! ik zat net ook te denken, shit heb ik dan niet net 2 weken vakantie ( in die laatste maand waar ze dan naar kijken) want dan krijg ik natuurlijk ook maar alleen die 20 uur uitbetaald en niet de extra uren die ik normaal wel werk. maar dat is bij mij dan gelukkig net niet het geval, na mijn vakantie nog 4 weken werken dus dan gwoon (als het kan) veel werken en dan hopen op veel centjes
maar misschien ligt het ook wel aan hoeveel uur je op contract hebt hoor kimmeding, want kijk stel je hebt b.v. 34 uur ofso op contract en je hebt die laatste 2 weken minder gewerkt, dan zijn die uren die je minder hebt gewerkt denk ik gwoon ziekte. want ze hebben je toen w.s. ook niet minder dan je contract uren betaald. maar als het net als bij mij is, dat je altijd uren boven je contract werkt, en die je nu dan dus niet hebt gewerkt, dan is het wel echt balen ja.
heel simpel hoe ik eraan kom, dat staat in de brieven die ik van het uwv heb gekregen "wij baseren de ziektewet-uitkering op basis van uw dagloon. dat is het loon dat u gemiddeld verdiende in de twaalf maanden voordat u ziek werd" en ja er staat ook in de brief dat de ziekte zw.gerelateerd is. dit staat niet op de site. daarom heb ik bij mijn zw.uitkering zoiets van "eerst zien, dan geloven".