Ik ben al maanden bezig om mijn salaris te krijgen maar tot nu toe zonder succes. Ik werk 6 jaar bij een groot bedrijf. Ik heb een 0-uren contract. Gemiddeld werk ik zo'n 20 uren per week. Doordat ik me niet zo goed voelde ben ik met 6 maanden zwangerschap al gestopt met werken (ik heb me ziek gemeld). De drie maanden voorafgaand aan dat ik me ziek meldde heb ik maar 3 uren gedraaid ipv 20 uren omdat ik me toen ook al ziek voelde. Sinds mijn verlof betaalt het bedrijf mij 3 uren per week uit omdat ze terugkijken naar de laatste 3 maanden en niet naar het gehele kalender jaar. Ik heb op de site van het UWV gelezen dat er een kalenderjaar zou worden teruggekeken. Dat zou voor mij duizenden euro's verschillen. Ik ben zelfs al met de directeur hierover in discussie maar ze zeggen dat ze al heel coulant zijn met 3 uren uitbetalen want eigenlijk hoeven ze me niets te betalen omdat ik een 0 uren contract heb. Ik vraag me af of ik in mijn recht sta of niet. Heeft het zin om hier een rechtszaak van te gaan maken want dit gaat voor mij om een groot bedrag en ik kan het straks wel gebruiken met een baby. Ik zit nu al maanden erg krap bij kas..
Beste kimmy89, Ik begrijp uit je vraag dat je werkgever je minimaal doorbetaald tijdens je ziekte en je verlof. Je kunt van dit bedrag niet rondkomen en wilt graag weten of het verstandig is om hier juridische hulp voor in te schakelen. Ik ga ervan uit dat dit niet nodig is. Ik wil je hieronder graag uitleggen wat je kunt doen zodat je zelf een aanvulling kunt aanvragen bij UWV. Ziektewet-uitkering Als je ziek wordt ten gevolge van je zwangerschap, dan is hiervoor een vangnetregeling bij UWV. Je werkgever betaalt je wel door, maar minimaal. Zie hier hoe de hoogte van de Ziektewet-uitkering wordt berekend. Ben je ziek ten gevolge van de zwangerschap? Dan ontvang je 100% van dit dagloon. Is deze ziekmelding nog niet gedaan? Dan kan dit alsnog met terugwerkende kracht worden gedaan. Normaliter meldt de werkgever je ziek bij UWV, als hij dit niet wil doen dan mag jij ook de ziekmelding schriftelijk doorgeven. Je vermeldt dan in de brief: - je adres, telefoonnummer en burgerservicenummer (BSN) - de reden waarom je zelf ziekmelding doet en waarom je werkgever het niet doet. - de eerste ziektedag - indien van toepassing ook de datum van herstel - het rekeningnummer waarop je Ziektewet-uitkering gestort moet worden, het mag ook rechtstreeks naar jou worden overgemaakt. Stuur ook de volgende bijlagen: - kopie arbeidsovereenkomst - kopie ontslagbrief (indien van toepassing) - kopie legitimatie (ID / paspoort) - alle overige zaken die met de ziekmelding samenhangen. Vermeldt op iedere bijlage je BSN. Dit kun je sturen naar: UWV, Afdeling ZW Postbus 57015 1040 CT Amsterdam Zwangerschaps- en bevallingsuitkering ( WAZO ) Als de WAZO nog niet is aangevraagd dan kun je dit zelf doen. De aanvraag van de WAZO kun je telefonisch melden via de klantenservice. Ook deze uitkering kun je zelf ontvangen. Mijn advies is om dit pas te doen nadat je de ontvangstbevestiging van je Ziektewet-uitkering hebt ontvangen. Actuele informatie over de hoogte van de WAZO vind je hier. Ik hoop dat je met deze informatie verder kunt, ik wens je veel succes. Met vriendelijke groet, Mariël UWV Webcare Team
Mijn werkgever heeft de Wazo al voor mij aangevraagd. Ik heb ook al een bericht ontvangen dat deze is goedgekeurd. Mijn werkgever krijgt dus momenteel een veel hoger bedrag van het UWV dan dat het mij uiteindelijk betaalt. Mij betalen ze het minimum. Ze maken hier dus winst op mij. Is het nu verstandig om zelf ook nogmaals de Wazo aan te vragen? Voor wat betreft ziekte en zwangerschap ook dat moet de werkgever aanvragen staat er.. ik kan dat helaas niet doen. Ik heb net nog weer gebeld met het UWV.
Beste kimmy89, Je geeft aan dat je werkgever een lager bedrag aan jou betaalt dan UWV aan de werkgever voor je zwangerschapsuitkering. Zelf nogmaals een WAZO aanvragen is geen optie. Dit heeft de werkgever immers al gedaan. Je kan wel een verzoek doen om de uitkering aan jou uit te laten betalen. Als je via een privé bericht je telefoonnummer doorgeeft neem ik hierover contact met je op. Met vriendelijke groet, Yvonne UWV Webcare Team