Op 8 mei had ik eindelijk (na een jaar proberen en twee miskramen) een positieve test in handen). Duidelijk positief (kruidvat 2x5). Een paar dagen later was ik alweer bang want mijn teststreepje werd niet duidelijker. Vorige week woensdag zat ik er helemaal doorheen want ik heb de hele dag gebloed: niet een klein beetje maar gewoon zoals bij een normale menstruatie. In het weekend nog maar eens getest voor alle zekerheid (kv 9 euro tests) maar duidelijk negatief. Gisteren kon ik eindelijk bij de gyn terecht: hele verhaal gedaan en ik hoopte zo dat alles er in ieder geval uit zou zijn. Het bloeden was ondertussen gestopt. Maar nee: nu zag de gyn (en ik ook) duidelijk een vruchtzak. Voor 5 weken was dat alles wat je ook zou moeten zien, dus hij kan nog niets bevestigen. Ik moet volgende week weer terugkomen. Dus mentaal had ik alweer afscheid genomen van deze zwangerschap maar nu leef ik nog een week tussen hoop en vrees. Mijn zwangerschapstesten zijn nog steeds negatief. Is er iemand die dit ook heeft gehad en bij wie het positief is uitgedraaid?
Waarom is er niet bloed geprikt om te kijken hoe hoog je HCG-waarde is? Dan had je meteen geweten of het om een goede zwangerschap gaat of niet. Succes, ik hoop voor je dat het goed zit.
Toen ik binnenkwam was dit het eerste wat de dokter zei: je moet een bloedtest doen. Maar dat was nog voor hij gezien had dat er een vruchtzak aanwezig was. Toen hij de inwendige echo had gedaan kon hij alleen maar vaststellen dat alles eruit zag zoals een 5 weken zwangerschap eruit zou moeten zien. Een bloedtest zou mogelijk nog als positief terugkomen en zou verder nog niets zeggen over een definitieve miskraam (behalve als het hcg werkelijk op 0 zou staan natuurlijk). Het zou een wonder zijn moest het nu nog goedkomen dat gaf hij ook toe, maar hij had het toch al eens eerder voorgehad. Bij mijn eerste miskraam duurde het overigens ook 4 weken voordat al het hcg verdwenen was.