Al 3 jaar lang zijn mijn man en ik bezig om een kleintje te krijgen. Maar elke keer was de test negatief. De moed zakte bij ons in onze schoenen. Uiteindelijk zijn wij in de male molen gestapt en kwamen er een hoop dingen aan het licht. Het zou voor ons lastig worden om zwanger te worden. Mijn man had te weinig sperma cellen en ik had veel symptomen van endometriose. Onze enige manier om zwanger te worden was volgens de artsen: IVF/ICSI In November 2013 begonnen we met onze eerste behandeling IVF. Maar helaas liep dit helemaal mis. Mijn 18 eicellen stoten ook nog eens de sperma cellen van mijn man af. Uiteindelijk was er nog maar 1 embryo over met 6 cellen. Onze arts was niet erg positief over deze embryo. We moesten maar heel hard duimen. Maar helaas bleef dit kleintje niet plakken en werd ik in december weer ongesteld. Met de evaluatie van onze eerste IVF poging, vertelde de artsen dat we de volgende poging volledig op ICSI zouden gaan richten. Dit ivm het afstoten van de eicellen met de sperma cellen. Wij besloten even rust te nemen en een aantal maanden pauzen in te lassen. In maart zouden we wel weer beginnen. In februari gingen wij alle medicatie halen voor poging 2 ICSI. Als ik in maart ongesteld zou worden dan zouden we beginnen met prikken. Maar ik was overtijd (Dat ben ik anders nooit). Test zei: NEGATIEF Toen een week verder nog niet ongesteld werd heb ik een ander merk tester gehaald (CLEAR BLUE) en die zei ZWANGER!!! Trillende handjes en tranen van geluk! Maar als nog durfde ik het niet te geloven en 2 dagen na de test nog een test gedaan: ZWANGER. Het kan dus niet anders! IK BEN EINDELIJK ZWANGER!!! En geen prikken, hormonen of andere middelen hoeven te gebruiken. Gewoon op de normalen manier!
Ik kan het ook nog steeds niet echt geloven. Het is een wondertje. Nu vooral onzeker. Duimen dat dit kleintje 9 maanden blijft zitten en gezond ter wereld komt. Maar die onzekerheid blijkt iedereen te voelen.. Afwachten.
Vandaag van de huisarts te horen gekregen dat de hcg waarde uit mijn bloed 856 was. De huisarts vond dit erg hoog in het begin van de zwangerschap. Ik moest volgens haar gelijk contact opnemen met de gynecoloog want wie weet ben ik wel schijnzwanger. Ik helemaal in de stres, bang dat ik gelukkig was voor niets.. Maar de gynecoloog vond het onzin dat de huisarts dit had geZegd. Het was volgens haar een mooie hcg waarde voor 5 a 6 weken (wat ik nu ben). Maar omdat ik zo onzeker ben mag ik eerder voor de eerste echo komen woensdag 26 maart! Het kan zijn dat het hartje dan nog niet ver genoeg is ontwikkeld (omdat dat waarschijnlijk) nog te vroeg is. Maar dan hoef ik mij niet druk te maken over een schijn zwangerschap!
Wat een mooi verhaal! (kreeg er een beetje natte ogen van, zullen m'n hormonen wel zijn ) Spannende tijd nu waarschijnlijk, fijn dat je snel terecht kan voor een echo, succes met duimen en vertrouwen tot die tijd!
Nou een zwangerschapstest geeft niet zomaar zwanger aan, dus je huisarts is wel voorbarig om te zeggen dat het een schijn zwangerschap is en jou ongerust te maken.. En een gynaecoloog weet het toch beter. Gefeliciteerd, lekker genieten van jullie wondertje.
Bedankt voor jullie lieve reacties. Het is een spannende tijd en vooral omdat wij het haast zelf niet kunnen geloven vinden wij de reactie van de huisarts erg vreemd. Ook de gynaecoloog vond het niet erg netjes van de ha. Volgens vele internet bronnen kunnen vrouwe alleen schijnzwanger zijn met een negatieve bloed en urine test. Dus de huisarts praten gewoon onzin. Wij willen nu gewoon kunnen genieten van dit kleintje! Maar nog steeds zijn we angstig. Bij elk krampje, steekje in mijn buik of rug ren ik al naar de wc om mijn broek te controleren.
Wat fijn, van harte gefeliciteerd!! Wat een rare HA. Ps ik heb gewerk op de fertiliteits afdeling in een ziekenhuis. En moet zeggen dat je vaak hoort dat als stellen even rust nemen of er zelfs zich erbij neer hebben gelegd, er dan een spontane zwangerschap ontstaat. Echt super fijn dat het zo spontaan is gebeurd, geniet ervan.
Wow super zeg :-D van harte gefeliciteerd beiden . Het is jullie gegund. Geniet ervan. Groetjes Jessica