zwanger worden & alcohol/fomo

Discussie in 'Zwanger worden' gestart door pauline123, 2 aug 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Ayla7000

    Ayla7000 Bekend lid

    24 jun 2021
    556
    247
    43
    Ik snap zowiezo niet dat een moeder met kinderen een pilletje wil nemen om lekker los te gaan.
    Welleens aangedacht dat het pilletje verkeerd kan vallen en in een trip blijft? En dan er vanuit gaan dat het wel goed komt? En zo niet? Dan heb je hele verdrietige kinderen.
    Neem liever een redbulletje zou ik zeggen.
     
    Saartje33 en Snoepjes vinden dit leuk.
  2. Stokstaartje86

    Stokstaartje86 VIP lid

    4 jan 2013
    5.299
    1.769
    113
    Vrouw
    Wat een flauwe reactie. Dit geld dan toch ook voor mensen zonder kinderen en dan achterblijvende ouders.

    Of voor alcohol. Ook zonder alcohol en drugs kan er iets gebeuren waardoor je kinderen achter blijven. Heel flauw dit
     
    Mapje, Spectre, Fennec en 2 anderen vinden dit leuk.
  3. Ayla7000

    Ayla7000 Bekend lid

    24 jun 2021
    556
    247
    43
    #23 Ayla7000, 4 aug 2021
    Laatst bewerkt door een moderator: 8 aug 2021
    Flauw???
    Als ouder zijn heb je verantwoording voor je kinderen dat jezelf gezond blijf en je kinderen dus als je een ziekte krijg kan je er niks aan doen maar als je een PILLETJE ga slikken waar je aan dood kan gaan of in een TRIP kan blijven of net zoals met die ballonnen VERLAMD kan raken vind ik dat ZEER SLECHT en ben je in mijn ogen een SLECHTE OUDER.
    Je bent geen 16 meer die wil experimenteren toch?
     
  4. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.385
    21.766
    113
    Totaal niet herkenbaar gelukkig! Ik heb nooit gedronken, geblowd en gerookt. Hoefde het tijdens de zwangerschap dus ook niet ineens te missen.

    Ik zou me wel zorgen maken wanneer je bovenstaande dingen kennelijk nodig hebt om een goed sociaal leven te hebben.
     
    Sophy, Zuul, iMum en 7 anderen vinden dit leuk.
  5. Spectre

    Spectre VIP lid

    5 nov 2015
    19.828
    18.549
    113
    Vrouw
    Dat is toch ieder z'n eigen verantwoordelijkheid?? Alcohol wordt eigenlijk altijd geaccepteerd terwijl het in principe hetzelfde is.
    Zou het mijn keuze zijn? Nee, die tijd heb ik gehad en nu met kinderen zou ik het inderdaad niet meer doen. Maar om te zeggen dat je dan een slechte ouder bent? Dat vind ik persoonlijk wat ver gaan.
    Als je wekelijks aan de drugs zit en niet naar je kinderen om kijkt dan vind ik het een ander verhaal natuurlijk.
     
    Daantjeee vindt dit leuk.
  6. Stokstaartje86

    Stokstaartje86 VIP lid

    4 jan 2013
    5.299
    1.769
    113
    Vrouw
    #26 Stokstaartje86, 4 aug 2021
    Laatst bewerkt door een moderator: 8 aug 2021
    Nee ze kunnen beter niks meer doen en geen leuke tijd meer voor zichzelf hebben zodat ze in een depressie raken. Dat is pas goed voor een gezin/kinderen.

    Dat jij een andere mening hebt geeft je nog niet het recht om anderen die je helemaal niet kent een slechte ouder te noemen.
     
    MonaB, Malbec en Daantjeee vinden dit leuk.
  7. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    6 dec 2018
    3.899
    5.856
    113
    Vrouw
    er zit een gigantisch groot grijs gebied tussen geen drugs of alcohol gebruiken of niks meer leuks doen voor jezelf.

    ik heb er enorme moeite mee dat mensen blijkbaar alcohol en/of drugs nodig hebben om zoals je hierboven zegt; niet depressief te worden. Ik mag aannemen dat de meeste mensen in dat grote grijze gebied zitten...
     
    Zuul, Leesteken, iMum en 4 anderen vinden dit leuk.
  8. Stokstaartje86

    Stokstaartje86 VIP lid

    4 jan 2013
    5.299
    1.769
    113
    Vrouw
    Ik zeg niet dat het normaal is dat alcohol en drugs nodig zijn om depressies te vermijden. Ik zeg alleen dat sommige mensen bepaalde me-time nodig zijn. Voor de 1 is dat lunchen met vriendin op terras, de ander een drankje doen, de ander een avond stapje en weer een ander een festival met een pilletje.

    Daar mag wat van gevonden worden maar wel op een respectvolle manier en niet zoals ayla dat doet om iemand volledig de grond in te trappen en zichzelf de hemel in te prijzen
     
    MonaB vindt dit leuk.
  9. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.960
    15.002
    113
    Bij ons drinkt zeker de helft alcoholvrije varianten bij een borrel, ook wanneer vervoer geen issue speelt. Geen van de heren is tot op heden in staat gebleken zwanger te worden, maar bij een keuze optie pakt men toch eerder 0.0

    Kan je als zwangere ook doen. Heineken 0.0 is echt niet beroerd. Hertog Jan 0.0 is dan wel beter. Witte wijnen en rosé 0.0 is ook prima begreep ik, rode wijn is wel lastiger maar Torres Natureo 0.0 vind ik drinkbaar zonder dat t limonade achtig wordt.
     
  10. Leesteken

    Leesteken Fanatiek lid

    14 okt 2018
    3.698
    3.491
    113
    Iedereen heeft recht op me-time lol, uitgaan, zeker weten. Je leven is niet voorbij als je ouders wordt/bent. Maar wanneer je me time een pilletje nemen is.. tsja ik vind daar wel wat van. Ik kan dat gewoon niet zo goed begrijpen waarom iemand dat zou willen. Maar goed, misschien is dat mijn kortzichtigheid.
     
    Ayla7000, Cobon, Sado en 4 anderen vinden dit leuk.
  11. 2jongensmama

    2jongensmama Fanatiek lid

    17 jan 2020
    4.008
    3.857
    113
    #31 2jongensmama, 5 aug 2021
    Laatst bewerkt: 5 aug 2021
    Als je echt FOMO ervaart, zou ik wel wat mee doen.. want hoewel ik snap dat je het jammer vind, je kan in december nog steeds naar je feestje. Je mist niks, behalve je pilletje. Ik ben uitgerekend op de dag dat er nu een verplaatst feestje is, dat vind ik ook jammer, aangezien het al 2x verplaatst is, altijd in de zomer is en nu precies rond de uitgerekende datum. Maar echt FOMO heb ik niet, en als ik nog zwanger ben, ga ik gewoon.

    Maar dat je iets jammer vind, is gewoon logisch. Iedereen heeft wel eens iets wat ze jammer vind tijdens een zwangerschap.
     
    Spectre en Saartje33 vinden dit leuk.
  12. Stokstaartje86

    Stokstaartje86 VIP lid

    4 jan 2013
    5.299
    1.769
    113
    Vrouw
    Snap ik hoor. Ik snap dat zelf ook niet. Maar ik snap drugsgebruik sowieso niet. Ook niet als je puber bent. Maar dat is een andere discussie. In principe is het allemaal hetzelfde alleen wordt het ene meer geaccepteerd door de maatschappij dan het andere.

    Beetje zoiets als dit: als een man op 1 avond met 10 vrouwen zoent is dat stoer. Maar als een vrouw op 1 avond met 10 mannen zoent is ze een hoer.

    Waar het mij vooral om ging was de manier waarop ayla sprak en hoe vreselijk veroordelend ze deed. De meesten geven gewoon op een normale manier hun mening maar zij trapte TS gewoon de grond in en hemelde zichzelf op
     
    Saartje33 en citroenrasp vinden dit leuk.
  13. Zuul

    Zuul Fanatiek lid

    19 aug 2020
    2.836
    3.595
    113
    Vrouw
    Ik herken je gevoel deels. Ik vind het soms ook jammer als mijn man een lekker speciaal biertje neemt en ik er alleen aan mag ruiken:roflmao: Dan ga ik op zoek naar alternatieven. Er zijn echt lekkere 0.0 IPA, sour of witbiertjes. Precies datgene wat ik altijd drink ALS ik al een speciaal biertje drink.
    Verder vind ik het ook jammer dat ik geen carpaccio of medium rare biefstuk mag, maar het is niet dat ik daar verdrietig om word. Ik hoop dat dat bij jou dus ook niet zo is als je daadwerkelijk zwanger bent. Verder dronk ik bij de eerste ook gewoon af en toe een drankje tijdens het traject.
    Als ik nu niet een specifieke geur had geroken die ik tijdens de 1ste ook verschrikkelijk goor vond had ik nu nog niet geweten dat ik zwanger was en had ik wss ook gewoon af en toe en drankje gepakt:o:
    Drugs gebruik ik sowieso niet. Bang om controle te verliezen.
     
  14. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.385
    21.766
    113
    Ik schrik er wel van wanneer ik lees dat een pilletje nemen onder me-time wordt geschaard. Als ik echt zo'n pilletje nodig zou hebben voor me-time zou ik zelf een afspraak maken bij een goede psychiater, want ik geloof niet dat drugsgebruik (en de afhankelijkheid daarvan) normaal is, helemaal wanneer er kinderen in het spel zijn. Ik kan er ook niks aan doen dat ik dat associeer met een bepaald slag mensen, hoewel dat ook kan komen doordat mijn oom zich nogal in een tokkiemilieu bevindt en dat onder hen de normaalste zaak van de wereld is
     
    Spectre, Saartje33, Sado en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  15. 2jongensmama

    2jongensmama Fanatiek lid

    17 jan 2020
    4.008
    3.857
    113
    Ik kan me prima voorstellen dat je af en toe denkt, laat me even van de wereld zijn, alle zorgen vergeten , even gewoon stoned of aangeschoten zijn. Zolang dat niet maandelijks is, (of nog vaker), maar gewoon blijft bij 1 of 2x per jaar, zie ik er geen kwaad in. Ik drink gemiddeld ook wel 1 of 2x per jaar een wijntje, en dat is voor mij toch precies gelijk aan een pilletje, alleen meer/breder geaccepteerd.

    Ik ken mensen die elk weekend alcohol drinken en niemand die vind dat ze naar een psychiater moeten ;).

    Ik snap je wel hoor, ook mijn gedachten, alleen heb ik dat vaak ook bij alcoholgebruik, dan denk ik, als je het zo nodig hebt. Maar aan de andere kant, mensen die veel sporten, doen dat ook uit verslaving van de stofjes die dan vrij komen. Natuurlijk een lichamelijk gezondere manier, maar denk dat heel veel mensen behoefte hebben om even de drukte van elke dag op een bepaalde manier te vergeten. Of je dat nu met sporten, yoga of een biertje/pilletje doet.. het principe is toch hetzelfde. Het een is alleen wat schadelijker dan het andere. (hoewel overmatig sporten net zo goed schadelijk is)
     
    Flowertje27, Spectre, Fennec en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  16. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.385
    21.766
    113
    @2jongensmama eerlijk gezegd zie ik het bij alcohol niet anders, alleen wordt dat inderdaad maatschappelijk meer geaccepteerd. In principe komen de meeste verslavende middelen op hetzelfde neer. Maar zoals ik al aangaf doe ik niks van dat alles, ook gokken niet, dus ik heb vast makkelijk praten. Ik heb een vriendin die urenlang gaat gamen als ze niet goed in haar vel zit, dat komt natuurlijk ook op hetzelfde neer.

    Qua schadelijke effecten kan je volgens mij beter af en toe blowen dan dagelijks wijn drinken zelfs (heb dat eens gelezen, weet niet meer precies waar dat was). Het is alleen meer dat bepaalde drugs een slechtere reputatie heeft dan drank, maar echt slechter is het dus niet (heb het dan niet over heroïne oid uiteraard).
    Het probleem van een "pilletje slikken" lijkt mij alleen dat je urenlang van de wereld kan zijn en van 1 wijntje/biertje weer niet. Nog los van het feit dat zo'n pilletje soms zelfs dodelijk kan zijn.
     
    Spectre, Saartje33, Sado en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  17. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    28 dec 2014
    22.507
    13.797
    113
    Vrouw
    Noord- Holland
    Nee totaal geen herkenning wat dat betreft.
    Nou dronk ik al nauwelijks in die tijd, maar vanaf het moment dat we bezig waren met zwanger proberen te worden heb ik geen druppel meer aangeraakt voor jaaaaaren. Toen was ik het na zo'n lange tijd wel zat en heb ik op een blauwe maandag weer eens een wijntje genomen. En uitgerekend toen bleek ik -bleek achteraf- net zwanger :oops:
    Vanaf dat ene wijntje heb ik niks meer gedronken tot in ieder geval het einde van de borstvoedingsperiode, dat was bij m'n oudste15 maanden. Dus inclusief de zwangerschap meegerekend heb ik toen een periode van om en nabij de 2 jaar wederom geen druppel gedronken.
    En eerlijk gezegd denk ik dat die periode nog langer was, want ik kan me niet herinneren dat ik het einde van de bv-periode feestelijk heb gevierd met een borrel.

    Maar ehmm.. dat dingen moeten missen, hoeft toch helemaal niet? Je kunt toch gewoon gaan borrelen zonder alcohol te drinken?
    Tenzij het natuurlijk de alcohol is die je gaat missen, dan zou ik eens aan de bel trekken bij een verslavingskliniek.
     
    vrouwvan en citroenrasp vinden dit leuk.
  18. Theezeefje

    Theezeefje Fanatiek lid

    13 okt 2014
    3.711
    4.029
    113
    Overijssel
    Elk weekend alcohol drinken? Nou dan ben ik toch een alcoholist.
    Wat word hier toch raar gedaan over regelmatig een drankje.
    Ik drink zelf regelmatig in de avond 1 biertje of wijntje ( ong 2 a 3 keer in de week)
    En als als we met vrienden afspreken in het weekend gaat er wel wat meer door.
    Nu is dit niet elk weekend en ik kan er inmiddels wat slechter tegen.

    Vorige week kwam ik erachter dat ik zwanger ben ( ongepland, ging iets niet goed met het rubbertje waarschijnlijk) en ben ik natuurlijk meteen gestopt met roken en alcohol.
    Maar ik vind het wel jammer dat ik nu geen drankje kan doen.
    Zijn nu op vakantie en zag me al lekker zitten op het terras hoor.
    Ben ook gek op koffie dat mis ik nu nog het meest.
    Dat maakt mij geen slecht of onverantwoordelijk persoon.
     
    Spectre, Fennec, Mapje en 3 anderen vinden dit leuk.
  19. Leesteken

    Leesteken Fanatiek lid

    14 okt 2018
    3.698
    3.491
    113
    De nuance zit hem in een drankje missen tijdens een bepaalde situatie en echt last hebben van fomo. Iedereen mist toch wel eens wat tijdens de zwangerschap? Niet zo gek.. Maar fomo is niet gezond.

    Overigens, gefeliciteerd! hopelijk ben je inmiddels een beetje bij gekomen van 'de schrik'. En fijne vakantie.
     
    citroenrasp en Saartje33 vinden dit leuk.
  20. Ayla7000

    Ayla7000 Bekend lid

    24 jun 2021
    556
    247
    43
    Ik leer ze en geef ze mee dat je niks nodig heb om plezier en vrolijkheid te ervaren.
    En zodra ze de leefdtijd hebben zal ik daar zeker over praten maar zoals ik net al zei ik geef ze mee dat je niet DEPRESSIEF wordt als je niet iets heb (wat gevaarlijk is en verslavend is.) maar zonder rare dingen te doen ook leuk kan uit gaan.
    Maar als je ouder het doet tjaaaaaaa kinderen doen het na he.
     

Deel Deze Pagina