Ik heb idd behoorlijke astma... daarom twijfel ik sterk over de vaccinatie... Weet iemand hoe het zit als je er maar 1tje haalt? Is er verschil tussen de 2 vaccinaties? of zijn ze het zelfde en is het alleen als extra bescherming?
Hallo allemaal, Wat apart eigenlijk dat iedere ha wat anders zegt. Mijn gyn en ha zeggen dat ik alle drie de prikken niet moet halen of drie maanden stoppen. Aangezien we al 25 maanden bezig zijn en elke maand zonder mijn reumamedicijnen één te veel is, vonden we dat geen optie. Het was een risico voor de foetus omdat alles in de eerste weken wordt gevormd.
Chivay, in onze buurlanden hebben ze tests gedaan en blijkt dan 1 prik van de Pandemrix die hier beschikbaar is voldoende is. Waarom dan nog een tweede nemen. Dat scheelt dan weer in ieder geval 3 weken! Hier wordt a.s. donderdag besloten of dit ook voor Nederland op gaat. In het forum 'gezondheid' lopen twee topics over de griep en wel of niet inenten. Daar kan je veel vinden hierover. Daarbij, stel dat je na een maand of 3 zwanger raakt, en je hebt de prik niet gehaald, dan beval je dus in het volgende griepseizoen. Dit virus zal dan ook nog heersen en zit je weer met dat dilemma. Misschien kan je dan beter nu alvast beschermd zijn in jou geval. Ik weet dat je dat niet wilt horen hoor, wij willen ook zo graag voor een (2de) kindje gaan. Sinds juni al toen alles zo oblies in de media. Daar zit je dan met je angst en astma verhaal (en in feb. 37 jaar oud!). Super balen maar ben toch blij dat ik nog niet zwanger ben. Waren we er toen voor gegaan waren we nu een maand of 3 en kan je weer gaan bedenken of je die prik moet nemen met kind in je buik. Succes, C
Hey meiden! De verloskundige heeft tegen mij gezegd als je zwanger bent dan moet je wachten tot de 28ste week want dan is je baby wat sterker. Ik heb het dan wel over de mexicaanse griepprik. Maar ze kunnen ons niet zeggen of we het moeten doen of niet. Die keuze is geheel aan jezelf. SUCCES meiden! Liefs Kelly
Dank je voor je reactie Charlie! Wat je schrijft over het volgende griepseizoen.. zo had ik het idd nog niet bekeken! Ik had al gezien dat er op meerdere plaatsen op dit forum over de vaccinatie geschreven wordt.. Hot Item! Voor mijn gevoel zijn alle meningen en verhalen zo 50/50... En wordt het echt kiezen op gevoel... Ik hoop dat er snel duidelijkheid zal zijn over die ene vaccinatie tegenover 2... Want dat zou zeker een optie zijn! Vrijdag heb ik een afspraak bij de huisarts... dus wil dan mijn knoop doorgehakt hebben.. Maar ik hoop zeker de optie van 1 prik mee te kunnen nemen + de vraag hem zsm te krijgen in dat geval.. Groetjes Chivay..
Heb daar een onderzoek naar gelezen waarbij een vaccinatie 60% bescherming biedt en twee vaccinaties 90% Zit zelf ook enorm te twijfelen. Heb oa een vrij fors astma, maar heb eigenlijk helemaal geen zin om 3 maanden te wachten met proberen zwanger te worden. Vraag me ook af hoe schadelijk de vaccinatie nou daadwerkelijk is voor je evt kindje. Als je de onderzoeken uit het begin van dit topic leest en over het algemeen wordt de normale seizoensgriepprik wel als veilig beschouwd. Ik snap best dat er onvoldoende informatie is over deze mexicaanse griepprik om te zeggen dat ie veilig is, maar waarom zou die prik nou zoveel verschillen van de normale griepprik, beide inactief virus en vergelijkbare hulpstoffen toch?
Hey Charlie, heb even snel gekeken. Maar volgens mij gaat het daar over de Mexicaanse griep en wanneer je al zwanger bent. Mijn zorgen waren of we nu wel voor een kindje kunnen gaan ondanks dat ik afgelopen woensdag ingeent was. En dus niet voor de mexicaanse griep, maar de gewone griep. Of zie ik nu iets over het hoofd daar? Verder zijn de meningen inderdaad goed verdeeld. Jeetje, hoe moeten wij dan weten wat het best is.... Ik ga maar uit van de artsen die zeggen dat je het maar beter wel kan hebben.
Hi DrewB, Ja sorry, ik was in gegaan op het verhaal van Chivay omdat haar situatie op die van mij lijkt. Het enige wat ik kan zeggen is dat het ondertussen veilig is om zwanger te raken net na de normale griepprik. Er is inmiddels gewoon veel ervaring mee. Maar hoe het precies zit weet ik niet. Ik geloof dat het zo is dat in America, zwangeren en mensen die zwanger willen worden al jaren zonder problemen gewoon voor de normale griepvaccinatie gaan. En gezien het aantal mensen in dat land hebben ze er natuurlijk veel bewijzen. Charlie
@ Silke & Charlie... Wat fijn om reacties te krijgen van mensen die in dezelfde situatie zitten! Dat sterkt toch zeker je gevoel... Waar had jij dat gelezen Silke? van die 60% en de 90%?? @ Drew... Helemaal waar wat jij schrijft... zoveel meningen.. Hoe moeten wij dan iets kunnen beslissen.. Wat je schrijft over het idee van je arts volgen.. Mijn huisarts raad mij de vaccinatie aan.. Vooral door de onstabiele astma, zeker nu het minder gaat door de nieuwe medicatie.. Maarja.. De twijfel blijft... @ Charlie.. Wat jij schrijft over het volgende seizoen.. Dat zorgt dat ik misschien iets meer naar wel vaccineren begin te neigen... Maarja.. Ik hoop vooral dat er begin deze week wat onderzoeksresultaten op tafel komen!
Chivay, bij nader inzien weet je natuurlijk niet of je volgend jaar dan toch een ander soort mex. griepprik krijgt of dat het dan helemaal niet meer nodig is. Jammer dat we niet in de toekomst kunnen kijken! Al die onzekerheid hierover. Ik weet nog niet zeker of ik voor de prik ga. Ik geloof gewoon dat het echt twee kanten op kan gaan en of ik dat risico wil nemen? Er is gewoon nog nooit zo snel een vaccin gemaakt en dat vind ik dubieus. Ga eerst eens kijken hoe anderen er op reageren deze week. Ik ben gewoon erg bang dat ik de foute keuze maak hierin. Komt tijd komt raad hoop ik. Ben namelijk net weer vruchtbaar in de week dat de prikken gegeven worden dus! Het wordt het een of het ander in dat opzicht. Charlie
hoi allemaal, ik wil na volgende maand de pil weer laten staan en moet vanmiddag voor de gewone griepprik wegens astma en in de maand december 2 keer voor de mexicaanse griep, dus belde m'n dokter net dat ik na die maand graag zwanger wil worden en dat was absoluut geen probleem zei ze en als ze mij was zou ze de prikken gewoon halen en dan niet hoeven wachten met zwanger worden. iedereen zegt ook wat anders, ik word er raar van, jullie ook?
Zou zelf even goed adviezen nakijken op rivm.nl Vele huisartsen weten niets van deze griep en griepprikken af. Succes, C
Inderdaad... daar heb je ook weer een punt charlie! Vandaag op mijn werk kwam ik erachter dat dit weekend 1 van de clienten met vermoeden van mexgriep naar het zh is gestuurd.. Toch wel erg dichtbij allemaal dus! Blijkt uiteindelijk geen mexgriep, maar toch Werk in een crisisopvang.. een groep vrouwen en kinderen die veel bij elkaar zijn.. dus weer een flink risico..
vorige jaar heb ik de griep prik gehad en toen was ik al 4 week zwanger en ik wist dat niet maar heb een gezonde dochter gekregen groetjes jolanda
Kijk Jolanda, op zulke berichten zat ik te wachten. Dat is mooi om te horen. Gefeliciteerd nog met je dochter. Misschien is het deze ronde wel helemaal niet raak, maar als het wel zo is, dan ga ik me daar in ieder geval geen zorgen over maken. Heb genoeg andere dingen om me dan zorgen over te maken. Ik snap alleen niet waarom de gewone griep niet gevaarlijk zou zijn en de mexgriep wel (wat betreft vaccineren dan). In beide gevallen wordt je ingespoten met een geinactiveerd virus. En dat er weinig over bekend zou zijn, over de mexicaansegriep, vind ik een raar argument. Ze hebben dat virus helemaal moeten uitpluizen om er een vaccin tegen te maken, dus ze weten volgens mij echt wel goed dat dan zit. Maar goed, dit is een beetje off-topic en vooral een hersenspinsel van mij.
Het is niet bewezen dat de mex griepprik daadwerkelijk gevaarlijk is, er is alleen onvoldoende bekend om te kunnen zeggen dat ie NIET gevaarlijk is
Ja zo is het ook hoor, kijk maar eens op mexicaanse-griep.startpagina.nl - Alles over mexicaanse h1n1 griep daar staan allemaal links enzo op. maar ik heb de assistente van de dokter gebeld en die zei niet nemen als je zwanger wilt worden of je moet het echt 2 maanden uitstellen, het gaat waarschijnelijk bij ons al wat langer duren vanwege terug komende cystes. maar ik ga niet stoppen, ik zei wat als ik het krijg nou zei ze de vaccin is gevaarlijker dan het griepvirus dus tja... het is moeilijk denk ik iedereen moet zijn eigen keuze erin maken, ben je bereid je kinderwens even op de geven dan moet je zeker weten de griepspuit ophalen, maar als het allemaal wat langer gaat duren dan is het een moeilijke overweging. Liefs Wilma26