Hoi Hoi, Zal even kort uitleggen waarom ik deze vraag stell... Al vanaf het moment dat mijn vriend en ik bezig zijn voor een kindje heb ik get gevoel dat dat niet vanzelf zal gaan... Van mijn kant.. ( Heb trouwens wel een reden voor dat gevoel maar dat zet ik liever niet neer Sorry.. ) Voordat wij echt gingen beginnen ben ik langs de gyn geweest omdat ik een cyste had en wilde die eerst weg hebben ( was gelukkig al weg ) En hij zei dat alles er goed en gezond uit zag voor een "jonge frisse" meid... Nu mijn vraag als je evt. verklevingen oid hebt kunnen ze dat ook zien door middel van een inwendige echo... Of dat niet?? Hoop dat iemand me een beetje een antwoord kan geven Alvast bedankt..!!
Verklevingen kunnen ze niet met een gewone inwendige echo zien. Hiervoor moet je een (weet de naam even niet meer) echo ondergaan waarbij ze contrastvloeistof inspuiten. Dit is geen fijne ervaring kan ik je vertellen, want ze trekken met een tang aan je baarmoeder en dan spuiten ze het vloeistof in.
@ Que: je bedoelt een HSG denk ik... Dat is inderdaad geen pijnloos onderzoek. En inderdaad stellen ze daarmee vast of je eileiders goed doorgankelijk zijn en of je baarmoeder er goed uitziet.
Ja dat klopt ja. Mijn zwangerschapshormonen doen hun werk daardoor onthoud ik dingen niet meer zo goed hihihi
De ene gyn is de andere niet, ik zou het aan die gyn vragen waarbij je was voor die cystes, geen idee of hij vind dat je moet wachten. Succes meid.
Ja nou die vraag heb ik dus niet vanwege mn cystes.. Maar ik heb anderhalf jaar terug ( Schaam me echt kapot om het te vertellen ) een soa gehad Chlamydia ( van mn vaste vriend en die was vreemd gegaan zonder dat ik het wist.. ) Weet dus ook niet hoelang ik er mee gelopen heb of wat ben er inmiddels wel vanaf maar het beangstigd me heel erg omdat ik weet dat je er onvruchtbaar van kan raken en verklevingen van kan krijgen... En ik wil dus graag weten of dit het geval is want anders zijn we straks een jaar ( of langer ) bezig en krijg ik het dan te horen wat ik dan nu eigenlijk al weet/wist
En vraag me dus ook af of je wel "normale" kansen hebt om zwanger te raken... Heb hier dus geen id van en kan alleen maar vinden dat je onvruchtbaar kan raken... verder niets over een zwangerschap enzo
Thanks voor je antwoord ik ga as donderdag langs de Ha eerst ff aan hem vragen hoe of wat en kijken wat hij zegt... Dan idd even vragen aan de gyn
Ik zou inderdaad even overleggen of je naar de gyn kan. Stel als je wel verklevingen hebt door chlamydia dan kunnen ze dat met dat HSG onderzoek wel bekijken. Ik weet niet hoelang je chlamydia hebt gehad voordat je er achter bent gekomen. Maar ik ken ook een meisje die het 3 jaar heeft gehad van haar ex (zelfde verhaal als bij jou ook vreemd geweest). Maar dat meisje heeft wel een kindje gekregen. Dus het moet wel mogelijk zijn.
Volgens mijn gyn en na eerlijkheid van mn ex heb ik er minstens anderhalve maand mee gelopen ( voor mijn doen nog lang ) En is zij wel op de gewone manier zwanger geraakt? Of ook last van verklevingen?? In ieder geval blij dat ik toch nog een positief verhaal hoor..
H!, Toevallig kreeg ik gisteren dezelfde vraag van mijn gyn. Ik wordt ook niet op de natuurlijk manier zwanger, en voordat ik echt met hormoonspuiten enz. mag beginnen, wil de gyn. d.m.v. een laparoskopie eerst kijken of de eileiders open zijn, en van binnen er alles goed uit ziet. Met een inwendige echo kunnen ze dus niet alles goed zien. Gisteren kreeg ik dus ook van de gyn. de vraag of ik veel verschillende partners gehad heb, want er zijn vrouwen die bijv. Chlamydia gehad hebben, er niet veel van merken, maar ondertussen is wel alles verstopt. Als je dus een reden hebt, denk ik wel dat je om zo'n onderzoek kan vragen, en misschien heb je wel een gyn. die bereid is je meteen te onderzoeken. SUCCES meid...
sorry voor het verkeerd begrijpen Enorm naar dat je er dan naast het verdriet dat zoiets doet ook nog is een soa kado krijgt. Ga idd maar langs de huisarts voor een vewijzing, zeker voor dit soort belangrijke vragen en onderzoeken ben je beter af bij een gyn. Heb je een goede huisarts? En anders gewoon de poli gynaecologie bellen.
Hai hai Geeft niet verhaal was ook een beetje verwarrend in t begin Maar dat ga ik zeker doen.. Ik weet niet veel over mn nieuwe HA aangezien ik er nog niet zo lang bij zit... Maar zal het hem voorleggen en anders idd even de poli bellen Thanks voor de verhalen en het advies in ieder geval
Volgens mij had zij wel verklevingen. Wat ik begreep is dat zij er rekening mee moest houden dat ze onvruchtbaar zou kunnen zijn, mede omdat ze het al 3 jaar had.