Weet iemand wat de invloed van het stresshormoon Cortisol precies is op je cyclus/conceptie? In mijn werk ervaar ik best wel wat stress (ben helaas geen stressbestendig persoon). Ik slik al met regelmaat valeriaanpillen ter ondersteuning om me rustig te houden, maar dit helpt maar tot op zekere hoogte.. Vooral benieuwd of dit een oorzaak zou kunnen zijn voor het uitblijven van een zwangerschap na meer dan een jaar proberen?
Misschien heb je wat aan dit artikel: https://www.ad.nl/wonen/bewezen-stress-bemoeilijkt-zwanger-raken~a449a862/?referrer=https://www.google.com/
Niet om je verder in de stress te laten schieten, maar het volgende staat in de handleiding Ben je zwanger of wil je graag zwanger worden? Of geef je borstvoeding? Dan wordt het gebruik van valeriaan afgeraden. Over het gebruik van valeriaan tijdens de zwangerschap is namelijk nog niet veel bekend. Mogelijk kan je huisarts een ander middel voorschrijven wat je wél veilig kunt gebruiken.
Onze arts zei dat er artsen zijn die zwangere vrouwen die mega-gestresst zijn weleens een wijntje om te relaxen voorschrijven. Even om aan te geven hoe slecht stress is. (Alcohol natuurlijk ook haha) Valeriaan zou ik niet gaan gebruiken wanneer je een kinderwens hebt. Ik heb van een oma uit mijn klas plantaardige rescue gekregen. Vergelijkbaar met Bach Bloesem rescue geloof ik. Dit helpt heel goed! Ik zou eens langs een reform winkel gaan met je vraag hierover.
Toevallig laatst met mijn gynaecoloog hierover gehad... ze gaf een bepaald voorbeeld.. in Afrika zijn ook mensen aan het stressen, ook door bijv. hongergevoel en armoede, maar het geboortecijfer in deze landen zijn wel het hoogst. Tuurlijk is stress voor niemand goed, maar zij gaf aan dat het niet een bepaalde verband heeft.
Ik begrijp het voorbeeld wel. Maar het is echt bewezen dat stress slecht is als je zwanger wil worden/ zwanger bent. Zoek maar eens op. Mijn arts zegt bij iedere poging: doe dingen waar je je goed door voelt! Ontspan.
Oh jeetje, schrik er toch wel van! Ten eerste omdat ik dacht dat valeriaan als homeopathisch middel gewoon te gebruiken zou kunnen zijn bij een kinderwens, ten tweede dat het dus bewezen is dat het hebben van stress wel degelijk een reden kan zijn waarom het na een jaar nog steeds niet gelukt is.. We willen ons sowieso laten onderzoeken of er nog een andere oorzaak is, mogelijk (zodra de Coronatoestand het toestaat). Maar denk dat we toch eerst moeten uitvinden hoe we meer kunnen ontspannen (m.n. ik want mijn man ervaart iets minder gauw stress) Deze week willen we in ieder geval een afspraak maken met de huisarts die hier ons vast in kan adviseren. Zijn er ook vrouwen die het herkennen en misschien al tips hebben?