Helemaal mee eens, infuus in je arm en je ligt er zeer ongemakkelijk en voor je het weet helpen ze je op je zei tja en ik plof om en voor ik wat kon zeggen grrr.
Als aanvulling hierbij een aantal dingen die ik zelf van mijn therapeute heb meegekregen en heb onthouden. Vaginisme is het onbewust aanspannen van spieren, waardoor penetratie pijnlijk en niet (of nauwelijks) mogelijk is. De klachten kunnen variëren van mild tot ernstig. Sommige vrouwen hebben pijn maar slagen er toch in om af en toe betrekkingen te hebben. Bij anderen is de vagina zo afgesloten dat penetratie onmogelijk of extreem pijnlijk is. In tegenstelling tot wat veel mensen denken, komt vaginisme relatief vaak voor. Er zijn naar schatting ongeveer 100.000 patiënten in Nederland! Hoe iemand aan vaginisme komt is vaak lastig te bepalen. Soms liggen pijnprikkels aan de basis (pijnlijke eerste keer, pijn bij het gebruik van tampons...). In die gevallen span je je spieren automatisch aan uit angst voor de pijn die gaat komen, waardoor je eigenlijk alleen maar meer pijn krijgt. Een straatje zonder einde. Dan heb je ook nog vrouwen waarbij lichamelijk iets mis is. Een ziekte, of ergens een plekje in de vagina wat ontstoken is of gevoelig is. En tot slot zijn er ook vrouwen die met vaginisme te kampen krijgen na sexueel geweld (denk maar aan een aanranding). Met therapie bij een bekkenbodemspecialist kun je wel (min of meer) van je vaginisme af raken, al ben ik er zelf van overtuigd dat je altijd patiënt blijft. Na de therapie krijgen sommige koppels vaak last van andere problemen, zeker als beiden nog geen enkele seksuele ervaring hadden voor het vaginisme (wat dus bij mij het geval is).
Hoi Ik heb bekkenfysio gehad en veel geoefend met Pelottes. Verschillende formaten. Dat ging steeds beter. Ook zelfinseminatie gedaan. Ook de vrouwvriendelijke eendenbek hielp mij al veel bij de latere IUI behandeling die ik kreeg.
Ik ben zwanger geworden via zelfinseminatie. We hadden een potje en een 3 en 5 ml spuitje en dat ging prima. Na 4 rondes was t raak. Bij de ronde dat het raak was hebben we t sperma gelijk ingespoten en niet eerst nog 5 min laten vloeien (wat veel websites als advies geven). K zorgde er altijd voor dat ik na t inbrengen zelf klaar kwam en nog even bleef liggen. Het is dus echt mogelijk en ik heb t nooit als vervelend ervaren ofzo. We maakte er altijd iets gezelligs van samen. K ben tevens ook vaginaal bevallen. Wel een totaalruptuur maar dat kwam omdat mijn dochter nogal fors was en der arm naast der hoofd had. Na m'n bevalling is alles zo opgerekt dat penetratie wel lukt. Kadootje van m'n dochter . Succes en veel plezier iig!! Als je nog vragen heb .. stel ze gerust.