Hallo allemaal!! Ik moet eerlijk zeggen, dat ik nu nog niet zwanger ben... maar dat ik hoop dat op korte termijn wel te zijn! Nu heb ik alvast een vraag, omdat het iets is waar ik mij best druk over maak.. Het zit namelijk zo... Ik zit momenteel op Kickboksen... ik doe een les waarbij je met elkaar de technieken traint. Je vangt dus klappen en trappen op! Trappen in de zij en buik blokken we met de bokshandschoenen. Nu zou ik graag advies willen. * Is er iemand die ook aan een vechtsport deed toen zij zwanger was? * Wanneer is het moment dat ik MOET stoppen met kickboksen? Hoop dat jullie vast met mij mee willen denken, zodat ik een verantwoorde keuze kan maken tegen de tijd dat het zo ver is. Liefs SJ
met 12 weken komt je baarmoeder boven het schaambot uit en is de kans dat er wat gebeurd mocht je in je buik geraakt worden dus groter. bij sommige vrouwen is de baarmoeder al eerder boven het schaambot uit en is er dus eerder al meer risico. ikzelf ben, naast dat ik er eigenlijk ook geen energie meer voor had, daarom met 10 weken gestopt met paardrijden. Uiteindelijk is het je eigen keuze wanneer je stopt, maar hoe meer buik, hoe meer risico; want wat als je de klap niet goed opvangt met het kussen en per ongeluk tóch een trap in je buik krijgt.... ik denk dat je zelf wel lang door kan trainen, maar niet meer tegen een persoon vechten of iemand anders assisteren met trainen door de klappen met een kussen op te vangen.
Ik doe niet aan een vechtsport, maar tijdens mijn werk kan ik met agressie te maken hebben. Bij mijn vorige werkgever moest je volgens protocol met 12 weken niet meer de werkzaamheden uit oefenen. Mijn huidige werkgever heeft niet zo'n protocol: op basis van je eigen gevoel van veiligheid besluit je samen met je leidinggevende wanneer voor jou het moment is gekomen om niet meer de kans te lopen op agressie. Ik heb vanaf 7 of 8 weken mijn collega's ingelicht zodat zij konden inspringen wanneer er gevaar dreigde. Met 14 weken ben ik helemaal gestopt. Ik was liever eerder gestopt want ik voelde me niet meer veilig. Terwijl ik alleen kans op klappen en schoppen had. Bij jouw sport heb je niet kans op schoppen en klappen, maar ga ke dat geheid krijgen. Mijn advies: stop zodra je weet zwanger te zijn.
En wbt schaambeen: met 7.5 week ben ik bij mijn vorige zwangerschap van de trap gelazerd. Volgens het schaambeen verhaaltje zou alles nog veilig verstopt hebben moeten zitten. Toch heb ik een toen een hematoom in m'n baarmoeder gekregen waardoor mijn zwangerschap toen bijna misgegaan was. Ik heb weken plat moeten liggen. Er was slechts 1 arts die aangaf dat platliggen misschien zou werken. De andere artsen zeiden dat het sowieso een mk zou worden. Ik zou dus echt niet het risico gaan lopen als ik jou was!!
Ik doe ook aan kickboksen maar ik ben zaktraining gaan doen zodra ik wist dat ik zwanger was. Mijn trainer vertelde een keer dat er een vrouw was die een bloeding kreeg na het sparren, ze had nog niet verteld dat ze zwanger was omdat het nog pril was. Uiteindelijk heeft ze een gezond kindje gekregen en je kan ook gewoon een bloeding krijgen, maar ik zou het risico niet lopen. Ik heb trouwens tot 29 weken gewoon de zaktraining rustig mee kunnen doen!
Ik zou er vlug mee ophouden en idd overgaan op zaktraining. Het kan heel goed zijn dat als je weet dat je zwanger bent dat het voor jezelf meteen al niet goed meer voelt om met een ander te trainen.
Dankjulliewel voor de reacties! Ik wil sowieso overgaan op de bokszaktraining na een tijdje, zodat ik nog lange tijd kan door trainen. Het gaat mij vooral om de eerste 12 weken als ik nog niet naar buiten toe kan/wil vertellen dat ik zwanger ben. Het is namelijk erg opvallend wanneer ik ineens niet meer kom, aangezien ik superfanatiek ben en er familieleden bij mij in de les zitten. Inderdaad heb ik ook wel gehoord over dat het na 12 weken pas boven het schaambeen uitkomt, maar ik vind het het risico gewoon niet waard!
Ik zei gewoon dat ik Verlopig niet wou sparren omdat ik eerst techniek wil oefenen en wat zekerder wil worden dmv zaktraining
Dat is ook een goede "smoes"... dankjewel! Nu is alleen de bokszaktraining altijd propvol, waardoor je soms niet eens meer bij een zak kunt trainen en toch met iemand samen moet...! Dat was namelijk vorige week het geval..en toen dacht ik......OEII!
Zou er wel serieus over gaan nadenken hoe je het gaat aanpakken. Mijn baarmoeder kwam met 10 weken al boven het schaambot uit terwijl dit ook mijn eerste zwangerschap is. Bij de ene gaat het sneller dan de ander en je kan gewoon geen risico lopen. Weet niet hoe lang je het wilt verbergen voor de fam.? Maar anders gewoon doen alsof je pols is overbelast ofzo. Dan kan je helemaal niet trainen haha.
Als te druk is bij de zak dan werken we met zo een timer ; bijv met 4 mensen om de beurt op zak , ieder een minuut en dan de andere 3 actieve rust .. Dan boks je een minuut op de zak en heb je drie min actieve rust. De actieve rust gebruik je dan bijv voor schaduw boksen, squats , opdrukken of buikspieren te doen of touwtje springen
Wij gaan dan gewoon op de pads of boksen met een tegenstander... wel techniek.. dus je weet wat er komt! Kun je wel gewoon alles blokken. High intensity!
Ja, ik ben er al maanden over aan het nadenken, maar het is wel effe lastig..! Ik denk dat ik dan de eerste weken (tot 8 weken train)... daarna misschien last van mijn darmen/ribben ofzo.. Vervolgens als ik het risico te groot vind worden, dan heb ik inderdaad last van mijn pols ofzo ... dan kan ik helemaal even niks. Of mijn KNIE, daar ben ik een jaar geleden ook doorheen gegaan, kon ik 3 maand niks!
Ik ben helemaal voor het blijven sporten tijdens de zwangerschap, mits dit wel onder goede begeleiding gebeurd. In jou geval vind ik het even wat anders, de kans dat je een rake klap/trap in je buik gaat krijgen is vrij groot, en ik zou dan ook geen enkel risico willen nemen. Mijn advies is om er dan gewoon zsm mee te stoppen. Hopelijk ben je snel zwanger!
Anders dan sport, maar ik heb op mijn werk waar agressie voorkomt gewoon voor de bekende 12 weken het nieuws verteld. Ik was hondsberoerd, risico op werk, en mensen zagen mijn buikje al en gingen vragen. Waarom stilhouden, smoesjes bedenken terwijl je super blij bent. Heb gewoon gezegd het is nog vroeg en spannend, maar.... In jouw situatie zou ik het de trainer ofzo vertellen zodat hij rekening met je kan houden.
Ja, dat overweeg ik ook! De trainer is alleen familie..... Vervelend dat hij het dan eerder zou weten dan mijn ouders bijv..