Ik wil ook gaan zwemmen dan heb ik ook n beetje extra beweging maar gym heb ik nog niet over nagedacht..
Het zal natuurlijk van persoon tot persoon verschillen, maar ik heb ook gehoord van mensen die geen cursus gedaan hebben, die dus écht zo'n beetje alles verkeerd deden tijdens de bevalling en ook na de bevalling er nog maanden last van hebben, domweg omdat ze op de verkeerde manier puften, verkeerde houding, enz. Ik vind zelf het feit dat de zwangerschapsgymnastiek (dus die van de thuiszorg) vergoed wordt uit de AWBZ ook wel iets zeggen over het belang van zo'n cursus. Ik heb me er dan ook voor ingeschreven. Als ik een week of 26-27 zwanger ben begint de cursus! Ik heb wel nog een tijdje overwogen om voor een haptonomie-cursus te gaan, in plaats van gym, omdat dan ook m'n partner elke keer meekan enzo, maar dat vond ik toch allemaal net even iets te zweverig klinken allemaal en ook de Samen Bevallen cursus sluit niet helemaal bij mijn behoeftes aan, dus dan toch maar gewoon de gym. En daarnaast wil ik ook binnenkort beginnen met zwangerschapszwemmen, als ik een week of 20 ben
Ik zit op zwangerschapsyoga en ik vind het heerlijk! Je leert allemaal houdingen die fijn zijn om de weëen op te vangen en er is een partneravond, dan leert je man hoe hij je kan masseren enzo. Je leert ook ademhalingstechnieken, en dan niet het "wegpuffen", want weëen wil je niet wegpuffen, die helpen je juist bij de ontsluiting... Nou volgens mij is wel duidelijk dat ik enthousiast ben over de yoga
Ik ga geen cursus doen. Heb er echt geen zin in. Heb er geen eens energie voor. Ben al mn hele zwangerschap supermoe. Maar als ik er de energie voor had gehad was het vast leuk geweest. En denk dat de bevalling zo zonder cursus ook wel goed komt. Op zo'n moment denk je er toch niet meer aan.
Ik heb de Samen Bevallen cursus gedaan. Ik vond het een gezellige cursus, zo samen met al die stellen, we hebben veel gelachen en het was ook wel interessant. Maar achteraf gezien heb ik niet het gevoel dat ik er echt wat aan had. Pers en puftechnieken enzo heb ik niet eens kúnnen toepassen, want het ging allemaal zó snel. Toen de vk zei dat ik moest puffen wist ik echt even helemaal niet meer wat ze bedoelde en tegen de tijd dat ik mezelf weer bij mekaar geraapt had, kwam er weer een perswee en toen werd mn dochter geboren. Bizar!
Ik denk dat ik toch niet alles vergeten ben als de bevalling begint, heb al genoeg aan de ademhalingstechnieken gehad tijdens de indalingsweeen, die ik regelmatig een half uur lang heb moeten wegpuffen (en dus geen pauze tussendoor zoals bij ontsluitingsweeen). Tijdens het laatste gedeelte van de ontsluiting is de verloskundige er, maar daarvoor moet je het toch echt zelf doen (samen met je partner, de partneravond was ook zeer nuttig! Vriendlief masseert me nu ook als ik pijn heb)
Ik ben begonnen met zwangerschapsyoga en heb nu 2 lessen gehad. Is erg leuk en ook best wel leerzaam. Je leert wat je kunt doen bij bepaalde klachten bijv.: bij pijn in de rug. benen etc. Ook ik ga niet graag ergens alleen naartoe, maar dit valt reuze mee. Eerst een kwartiertje met elkaar vertellen en dan een uurtje yoga. Wel is voor mij de cursus een beetje vroeg begonnen omdat er erg weinig zwangere in de buurt zijn en de volgende cursus pas in februari begint vond ze het verstandiger dat ik met deze cursus meedoe. En verder ga ik ook binnenkort beginnen met zwangerschapszwemmen
Dat wist ik natuurlijk ook niet. Sorry Lijkt me dan heel moedig om toch een zwangerschap 'aan te gaan', heel veel succes gewenst hoor. Maar voor 'gezonde' mensen is het toch wel goed om lekker te bewegen, hoewel: zo denk ik erover. De rest hoeft niet naar mij te luisteren hoor, hahaha, dat zou me wat moois zijn. Maar ik raad het iedereen wel aan. M'n vriendin wou destijds ook niet naar de zw. gym, met als resultaat dat ze niet eens wist dat ze buiten een wee niet moet persen, plus ze perste helemaal fout (met haar hoofd) zodat haar ogen na de bevalling bloeddoorlopen waren, allemaal spiertjes gesprongen. Zag er niet uit en het heeft echt weken geduurd voordat het weer wegtrok! Ook heeft ze achteraf gezien de gezellige 'babytalk' gemist. Gelukkig was ze zo slim om de tweede keer wel te gaan, en wat was ze er positief over!
Bij de eerste heb ik er aan mee gedaan heb er niks aan gehad heb het ook niet afkunnen maken. Had hele erge last van bekkenin stabaliteit en met een matje op de grond was nou niet de perfecte plaats als je daar zo,n last van hebt. Dus met de tweede ook niet aan mee gedaan en deze zal ik daar ook niet aan mee doen.
Ik ga volgende week of de week erop beginnen met zwangerschapsyoga. Ben benieuwd. Ik hoor er eigenlijk alleen goede dingen over.
Ik heb het wel gedaan en net afgerond. Ik heb de standaardcursus gedaan. Daar krijg je veel info over de bevalling en bijv. de fases van ontsluiting enz. Daarnaast doe je houdings- en ontspanningsoefeningen. Ik had op een gegeven moment heel veel rugpijn en door bewust met mn bekken bezig te zijn, wat ik op zwangerschapsgym had geleerd, heb ik er nu aanzienlijk minder last van. En je blijft nog een beetje in conditie en je hebt 'lotgenoten'. Natuurlijk kun je ook bevallen zonder cursus. Maar ik vond het wel meerwaarde hebben. groetjes
Ben wel van plan om samen bevallen te gaan doen.. vanaf wanneer kun je daarvoor opgeven? Ben ik daarvoor nog niet te vroeg?Hoe was dat bij jullie? Ook wil ik gaan zwangerschapszwemmen, daar moet ik me ook nog voor opgeven.
Je kan je altijd beter te vroeg dan te laat aanmelden.... als je nu toch al weet wat je wil gaan doen.
Je bent zeker niet te vroeg hoor Anique, dat is alleen maar goed. Ik heb me met 16 weken opgegeven geloof ik.
Zo zie je maar weer, veel verschillende meningen. Het lijkt mij toch wel nuttig. Je kan van tevoren niet weten of je wel of niet meer weet wat je op die cursus hebt geleerd. Misschien heb je er wel heel veel aan. En altijd wel iets denk ik. Het zal binnenkort wel starten denk ik. Ik krijg uiterlijk 10 dagen voor aanvang bericht. Ik ben trouwens ook best wel lui maar het lijkt me beter om wel iets te duur zodat je lichaam op de bevalling is voorbereid. Ik sport dus zelf niet maar wandel en fiets wel veel. Dus echt lui ben ik ook niet maar intensief sporten heb ik de laatste jaren niet gedaan. Maar dat verwachten ze ook heus niet van hoogzwangeren denk ik
Voor zwemmen hoef je je niet op te geven, althans niet hier waar in woon. Is gewoon vrijblijvend en je mag komen wanneer je wilt, dus ook zo vroeg als je wilt.
ik ga dat ook niet doen wel zwem ik nog 2x per week en ik hoop dat nog heel lang vol te houden bij de eerste ook geen cursus gehad en bij de bevalling zijn er genoeg mensen die aanwijxzingen geven