zwangerschapsdiabetes

Discussie in 'Gezondheid' gestart door happynienja, 21 aug 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    23 jun 2014
    7.299
    6
    38
    7.8 na de suikertest is goed. 7.8 na een gewone maaltijd is te hoog.
     
  2. lunap

    lunap Fanatiek lid

    15 okt 2011
    2.064
    6
    38
    De zijn inderdaad verschillende testen.

    Bij suiker drankje naar twee uur 7.8 en ik geloof dat zo landelijk is vastgelegd .

    Wat wel verschild per ziekenhuis is wat de waardes moeten zijn naar het eten.
     
  3. vaddie

    vaddie Fanatiek lid

    30 nov 2010
    4.016
    1
    38
    Vrouw
    In de buurt van Utrecht
    Hier houden ze na de suikertest dezelfde waardes als na het eten. Dus max. 6,7.

    Hier in meerdere opzichten een off day. Gisteren teveel gedaan en vandaag heel duf, hoofdpijn en dus ook weer gedoe met mijn suiker.
     
  4. Saartje5

    Saartje5 Fanatiek lid

    21 jul 2012
    2.289
    0
    0
    Zuid-Holland
    Dank voor al jullie input dames, blijkbaar is het dus niet zo simpel als het lijkt. Ik ga me er verder niet druk om maken, tijdens het telefonisch consult zegden ze dat het goed was dus daar ga ik dan wel vanuit.
     
  5. Suprise

    Suprise Fanatiek lid

    14 mei 2012
    2.293
    1
    36
    hoe voel je je vandaag vaddie?
     
  6. vaddie

    vaddie Fanatiek lid

    30 nov 2010
    4.016
    1
    38
    Vrouw
    In de buurt van Utrecht
    Gaat gelukkig weer wat beter. Bedankt voor het vragen.
    Blijf het het enorm rot vinden zo veel met eten/ spuiten bezig te zijn. Spuit nu 6 eenheden langdurige insuline en vandaag 17 eenheden kortdurende insuline. Pfff...
     
  7. Suprise

    Suprise Fanatiek lid

    14 mei 2012
    2.293
    1
    36
    blij dat je je weer wat beter voelt. Kan me helemaal voorstellen dat je je zo voelt. Hik er ook tegen aan dat ik me weer moet overgeven deze maanden.
     
  8. Nuage

    Nuage VIP lid

    12 mrt 2008
    9.020
    659
    113
    Dat is zeker niet leuk Vaddie, ook omdat je nog wel even moet :(

    Hier zijn mijn waardes nog steeds goed. Maar ik kom wel ontzettend veel aan. Baal er echt van. Zit al bijna op 9kg!!
     
  9. vaddie

    vaddie Fanatiek lid

    30 nov 2010
    4.016
    1
    38
    Vrouw
    In de buurt van Utrecht
    Das wel balen Nuage.

    Vandaag bij de diëtiste geweest, de conclusie is eigenlijk dat ik een goed eetpatroon heb. Eigenlijk te weinig maar wel met voldoende voedingswaarde. Geen nieuwe afspraak gepland dus.
    Daarna meteen door naar de internist. Die gaf aan dat een ophoging rond de 20 weken heel normaal en dat de hoeveelheden echt nog niet veel zijn. (spuit nu ongeveer 5/6 eenheden per maaltijd) Dat ik een inschatting moet maken wat/ hoeveel ik ga eten en hoeveel ik daarna actief ben. Naar aanleiding daarvan moet ik spuiten. Ook de langdurige insuline wordt flink opgehoogd tot de waarde onder de 5,3 is.
    Wel wat bacteriën en eiwitten dus opnieuw urine moeten afgeven.

    Ook 20 weken echo gehad. alles ziet er goed uit en we krijgen een meisje. :)
     
  10. lunap

    lunap Fanatiek lid

    15 okt 2011
    2.064
    6
    38
    Wat is nuchter je waardes dan vaddie? Dat heb ik even gemist, hier rond de zes maar hoef ik niet voor te prikken ofzo.
     
  11. Nuage

    Nuage VIP lid

    12 mrt 2008
    9.020
    659
    113
    Hier moet je ook prikken als je nuchter boven de 5,3 zit
     
  12. Mamavangend86

    15 dec 2014
    49
    0
    0
    Verzorgend IG
    Coevorden
    Hallo Meiden,

    Ik heb ook zwangerschapsdiabetes maar als ik zo lees wel een hele erge vorm :(
    Ik spuit s morgen bij het ontbijt 26 eenheden insuline en dan eet ik 250 ml yoghurt en een kiwi.
    s middags spuit ik 22 eenheden insuline en mijn eten is: 3 plakken volkoren brood met kaas.
    S avonds 18 eenheden insuline en meestal 100 gram rijst of aardappelen, 250 gram groente en stukje vlees.

    Mijn suiker gaat snel omhoog bij melk. Dan zit ik soms aan 11.8 dus hier melk laten staan.

    Ondanks dit is mijn meisje nog iets kleiner dan het gemiddelde dus ze heeft er niet veel last van. 30 november wordt ik wel ingeleid met 38 weken door het spuiten van insuline. Mijn internist vertelde mij wel dat je echt niet moet vergeten te genieten! En best af een toe een verwennerij mag hebben. Mocht de waarde dan te hoog zijn dan mag ik het weg spuiten met insuline.

    Maar we mogen niet klagen hahahhaa
     
  13. lunap

    lunap Fanatiek lid

    15 okt 2011
    2.064
    6
    38
    De zijn wel meer dames met zulken hoge eenheden geweest mamavangend;) ( en die waren gelukkig meteen naar de bevalling de weer vanaf), hier gelukkig niet zo hoog met eenheden maar merk werk dat steeds onstabiele wordt :)

    Hier ben ik het spuiten wel erg zat, prikken doe ik nu in mijn been omdat buik te strak staat maar moet echt zoeken naar een plooi om te prikken.

    Maar nog heel even ;)
     
  14. Lorena86

    Lorena86 Bekend lid

    7 sep 2015
    582
    352
    63
    Mestreech
    Goedemorgen dames. Ik heb even niet meer gereageerd, ik ben afgelopen donderdag bevallen van een mooie dochter :) . Gelukkig hoef ik geen insuline meer te spuiten en zijn mijn waardes weer normaal.

    Jullie nog heel veel succes xx
     
  15. Suprise

    Suprise Fanatiek lid

    14 mei 2012
    2.293
    1
    36
    Gefeliciteerd met jullie dochter! en fijn dat de waardes weer normaal zijn!
     
  16. vaddie

    vaddie Fanatiek lid

    30 nov 2010
    4.016
    1
    38
    Vrouw
    In de buurt van Utrecht
    @lorena: gefeliciteerd met de geboorte van je dochter. Wat fijn dat je waardes meteen normaal zijn.

    @mamavangend: welkom hier. Denk dat ik die waardes nog wel ga halen hoor. Ik ben 'pas' 20 weken zwanger en spuit nu minimaal 5 eenheden bij iedere maaltijd en 8 eenheden langdurige insuline. En ben flink aan het ophogen omdat ik nog veel moet bijspuiten.
    En inderdaad, hier ook opdracht om lekker 'fout' te eten als ik daar zin in heb. Komt ook omdat ik nu al 11 kilo ben afgevallen vanwege gebrek aan eetlust. :)

    @lunap: nog eventjes en dan ben je er hopelijk vanaf.

    Hier trouwens ook regelmatig spuiten in mijn been. Maar blijf dat vervelend vinden. Na het spuiten heb ik een hele koude plek die wel soms wel 15 minuten aanhoud.

    Hier waren de waardes zeker 2 hele dagen heel netjes. Gisteren en vandaag iedere keer weer 9 en hoger na de maaltijd. Dus morgen maar weer verder ophogen.
     
  17. Kymmie

    Kymmie Actief lid

    15 apr 2014
    193
    1
    16
    Ha meiden!

    Ik heb een vraagje. Ik heb net mn bloedwaarde geprikt en die was wat aan de hoge kant. Dus na mn handen te wassen heb ik nog eens geprikt. Dat scheelde 1.4 punt. Dat vond ik ook weer een groot verschil. Eindstand ik heb vijf x geprikt in verschillende vingers, maar ik krijg elke x een andere waarde :$. Hoe kan dit nou? En hoe weet ik nou welke ik moet aanhouden?
     
  18. Nuage

    Nuage VIP lid

    12 mrt 2008
    9.020
    659
    113
    Scheelde de waarde heel veel per vinger nadat je je handen had gewassen? Er zit altijd wel verschil in maar mag echt niet meer dan een punt zijn. Anders moet je je meter laten nakijken of vervangen.
     
  19. Kymmie

    Kymmie Actief lid

    15 apr 2014
    193
    1
    16
    Achter elkaar gebeurde dit: voor handen wassen 8,4
    Toen mn handen gewassen en 4 verwchillende vingers geprikt en kreeg ik de waardes: 7.8 / 7,0 / 7,9 / 7,3
     
  20. Nuage

    Nuage VIP lid

    12 mrt 2008
    9.020
    659
    113
    Oké ik denk dat dit nog acceptabel is maar zou het wel bespreken met de diabetesverpleegkundige.
     

Deel Deze Pagina