Allereerst weet ik natuurlijk dat alleen wij deze vraag voor ons kunnen beantwoorden, maar ik ben ontzettend nieuwsgierig naar jullie zienswijze op wanneer je weet dat het zo "klaar" is. Wanneer ben je als gezin compleet? Wij zijn op jonge leeftijd (begin 20) ouders geworden van een prachtige zoon. 3, 5 jaar later kwam daar een geweldige dochter bij. Heerlijk! Ik ben afgestudeerd, heb een goede (maar drukke!) baan gevonden, we hebben een huis gekocht en alles lijkt nu te kloppen. We kunnen leuke dingen doen, gaan drie keerper jaar op vakantie en als we oppas nodig hebben is dat geen probleem. We hechten veel waarde aan dingen ondernemen met de kinderen, maar zeker ook aan tijd voor elkaar en als individu. We hoeven eigenlijk nooit iets te laten, maar dat kan natuurlijk altijd veranderen. Op basis van bovenstaande informatie denk ik: twee kinderen is ideaal. We hebben alle zekerheid, kunnen alles behappen enz. En toch voel ik soms dat een derde kindje voor mijn gevoel de kers op onze taart zou zijn. Maar is dat wel zo? Gaan we er geen spijt van krijgen? Ik wil carriere maken, dat gaat toch moeilijk met 3 kinderen? Alles wordt duurder, ze moeten later studeren, sportclubs.. Tijd voor onszelf.. Het huis is geen probleem, we hebben een ruim huis met nog meerdere slaapkamers over, en de auto is ook geschikt voor een derde autozitje. Maar wordt een derde kindje niet veel drukker, duurder, moeilijker organiseren? Moeten we niet gewoon tevreden zijn met twee prachtige, gezonde kinderen? Ontzettend veel hersenspinsels haha. Waarom hebben jullie wel of niet besloten om voor nóg een kindje te gaan?
Ik kan je er helaas nog geen antwoord op geven. Ik zou zeggen,vol je gevoel en bespreek het met je man. Mss blijft dat gevoel altijd,zelfs na een 3de kindje. Ik vind zwanger zijn heerlijk,geweldig en zo bijzonder. Ben nu pas 9wk zwanger en heb nog een poos te gaan,naar denk er nu wel alvast aan dat dit m'n laatste keer is en wil hier dan op en top van gaan genieten. Toch blijft het een raar idee "de laatste keer!" Succes met jullie beslissing.
Ik herken jouw twijfels heel erg, ik heb toevallig net een soortgelijk topic geopend Hoe denkt je man er eigenlijk over?
Dat je nu een prima huis heb, een goed baan, en weet ik veel wat nog meer, is helaas nooit zekerheid voor de toekomst. Maar de liefde die je deelt met je kinderen, dat kan NIEMAND van je afpakken en dat maakt je al een rijk persoon... Ik ben onverwachts zwanger geraakt van de derde. Riep al jaren dat ik geen kinderen meer wil. Ondanks dat ik heel veel lichamelijke klachten heb, geniet ik er nu wel van. Er groeit wel iets bijzonders in mij. En ook al hebben wij het niet rijk, het is welkom en zal door zijn grote broers en ouders met heel veel liefde worden verwelkomt. Meer kan ik er eigenlijk niet van maken. Je zult dus met je man, eindelijk zelf moeten beslissen of je wel of niet voor een derde wilt gaan. Ben je klaar om weer de nachten gebroken te gaan, luiers te verschonen, het nog drukker krijgen ? Succes met je beslissing !
Ik heb nog helemaal geen kinderen maar wat ik echt van iedereen hoor is dat een derde kindje (vooral als de eerste twee wat ouder zijn) eigenlijk vanzelf met het ritme van het gezin meekomt. Het zal vast wel drukker worden en waarschijnlijk zul je een tijdje iets minder moeten werken maar goed qua huis en inkomen etc. is het zo te horen hardstikke goed te doen. Dus ik zou me vooral op jullie gevoel concentreren. 😊