Als je bevallen bent hoe zit het dan met seks? Mag je dit een aantal weken niet? En hoe zit het met de pil? Mag je deze weer gaan slikken of zolang je borstvoeding geeft niet?
over het algemeen mag je na een week of 4 tot 6 weer sex hebben (afhankelijk van hechtingen en allerlei omstandigheden etc. natuurlijk) en de pil mag je weer gaan slikken maar niet alle mogen als je borstvoeding geeft ivm bepaalde hormonen, dat zal je even met je huisarts moeten overleggen, of een lactatiekundige
Er wordt geadviseerd om een week of 6 te wachten. Zolang je nog bloed verliest staat je baarmoedermond open en heb je dus meer kans op infectie gevaar. Ik denk dat het ook veel scheelt of je bv. hechtingen hebt, hoe je je voelt enz.. Ik ben niet uitgescheurd en had na 2 weken weer sex ( moet ik wel eerlijk zeggen dat het niet geheel pijnloos was )