prettig dat je vriend spuit. Heel langzaam spuiten kan het probleem van pijn oplossen. Als het spuiten zeer doet gaat er vaak iets niet helemaal goed. het spuiten hoeft namelijk geen zeer te doen. Weet niet waar je de langwerkende insuline moet spuiten?
Waar spuit je vriend de langwerkende en kortwerkende insuline in? Als je het zelf doet, hoeft het sowieso geen pijn te doen. Soms is het ene plekje huid veel gevoeliger dan 5 mm verderop.
En hoe vaker je zelf spuit, hoe beter en sneller het zal gaan. In het begin is het een beetje eng, maar inmiddels spuit ik door me kleding heen zonder te kijken, ben er nu veel handiger en makkelijker in geworden. Het lijkt me namelijk ook niet handig als je van je vriend afhankelijk bent m.b.t. het insuline spuiten. Wat als je moet spuiten en hij is er niet?
Kortwerkend gaat in mn bil en die voel ik amper. De langwerkende moest van de verpleegkundige in mn bovenbeen. Gister ging dat ook pijnloos. We moeten nog wat oefenen denk ik.... Op mijn werk heb ik een collega die verpleegkundige is geweest en anders doet mijn moeder of een vriendin het. Tja...niet ideaal maar wil ook niet flauwvallen. Prik in mn vinger kan ik wel zelf. Bij mn vorige zwangerschap ging dat ook niet maar kan nu iets beter tegen bloed. nuchter zit ik nog wat te hoog en na het avondeten. Maar het is al echt aan het zakken nu. Vandaag weer overleggen. Wil nu nog niet ophogen eigenlijk. Mijn lichaam lijkt ook te moeten wennen...
Inderdaad ook even oppassen dat je niet te snel ophoogt. De ene dag kan behoorlijk verschillen met de andere dag omdat je dan anders eet. Als je bijv een keer pizza eet kom je waarschijnlijk ook hoger uit, omdat in pizza veel meer koolhydraten zitten. weet niet of ze jouw iets uitgelegd hebben over koolhydraten tellen? Hier doen ze dat ook niet bij zwangerschapsdiabeten, maar ik ken het omdat mijn man zelf diabeet is. Handig iets. Dan weet je tenminste waar het aanligt als je een keer een uitschieter hebt. Is een kwestie van verpakking lezen en weten hoeveel je eet. Als het spuiten zeer doen kun je net een zenuw uit ende raken. Mijn man spuit in zijn buik en heeft daar soms ook last van .
Inderdaad niet te snel ophogen. Een hypo voorkomen is beter dan genezen. Ik kijk ook naar wat ik eet en wat mijn waardes op dat moment zijn. Als ik gezond eet met weinig koolhydraten en mijn waarde ligt voor het eten onder de 6, dan spuit ik minder dan de diabetesverpleegkundige heeft opgegeven. Als ik voor het eten al hoog zit en ga bijvoorbeeld patat of pizza eten, dan spuit ik 1 of 2 eenheden meer. In je bil spuiten lijkt me ook lastig inderdaad. Ik moet in mijn buik spuiten, dat is ook iets makkelijker om zelf te doen denk ik.
Amaryllis zo hoort het inderdaad ook. Zal aanpassen die boel. Mijn man zegt altijd wel blijven nadenken bij wat je doet. Anders heb je geen leven. En de diabetes verpleegkundige voelt niet wat het is om lage bloedsuikers te hebben.
zo denken wij er ook over te hoog is ook niet goed, maar veel te laag is ook niet goed. Alles wat je extra moet eten om weer uit een hypo te komen komt ook bij het kleintje denk ik dan maar. Maar weinig medici die daar nog een antwoord op hebben. De kunst is om het precies goed te houden.
Weet ook niet of het kleintje iets meekrijgt van een hypo, maar dat kan ook nooit goed zijn denk ik. Vorige week heb ik bloed laten prikken voor de gemiddelde waarde van de afgelopen 6 tot 8 weken. Deze was 5,5. Keurig volgens mij . Heb begrepen dat rond de 27e week van de zwangerschap weer een ander hormoon aangemaakt wordt door het lichaam waardoor de waardes weer omhoog gaan. Ben benieuwd. Bij mijn eerste kindje begon ik pas met insuline met 27 weken. Nu was het al raak bij 12 weken
In het ziekenhuis waar ik loop kijken ze bij zwangerschaps diabetes niet naar de gemiddelde waarde wat ik nog steeds niet snap. maar goed genoeg kennis en ervaring hiermee. Welk ziekenhuis zit jij? ik loop in zwolle.
Wat raar dat ze bij jou niet naar de gemiddelde waarde kijken bij zwangerschaps diabetes. Hiermee kunnen ze toch bepalen of je over het algemeen goed zit qua waardes. We zullen dan niet ver van elkaar vandaan wonen. Loop in Harderwijk in het ziekenhuis. Voor de combitest en 20 weken echo werd ik naar Isala doorverwezen, toentertijd nog door me vk
Yes! Eindelijk betere waardes. Gister wel weer discussie gehad over spuiten voor de lunch. Heb weer geweigerd. Als de.waardes goed zijn zoals nu wil ik niet spuiten. Ben bang voor een hypo. Blijft mijn lijf! Gek he, maar ook hier werd niks gezegd over dieet. Bij mijn dochter moest ik op dieet. Eet nu per moment 30 gram koolhydraten. Erg weinig....ben Net geen 4 kilo aangekomen in totaal en ben nu 23 weken. Durf zelf niet te spuiten. In de bil gaat prima. Maar die langwerkende moet in mijn bovenbeen en blijf ik wel voelen. Hoeveel spuiten jullie?
Ik hoeft zelf nog niet te spuiten. Waardes goed is NIET spuiten. Ben ik ook heel snel klaar mee. Spuiten in been staat weet ik wel bekend als vervelende plek om te spuiten. Lees partner is ook diabeet en spuit pertinent niet in been doet m ook zeer Waarschijnlijk spuit je insulatar als langwerkend. Daarvan zegt men dat die via het been het beste opneemt. Zou als ik jouw was gewoon een andere plek proberen. Als het zeer doet gaat spuiten nl ook tegen staan. Wat ook niet handig is
Bij mij wordt er juist heel erg op mijn dieet gehamerd in het ziekenhuis. Ik spuit 4 keer per dag. Bij iedere maaltijd snelwerkende in mijn buik en voor het slapen gaan langwerkende (Insulatard) in mijn been. Mocht zelf kiezen waar ik de langwerkende inspoot. Been is inderdaad het beste, maar mocht ook in mijn buik als been niet lukte. Ben nu gewend om de langwerkende in mijn been te spuiten. Het is inderdaad niet altijd prettig, zeker als ik een adertje raak o.i.d.
Waardes blijven nu ok. Eet niet echt veel op een dag en dat vind ik soms wel moeilijk. Lust niet zo veel sinds ik zwanger ben en moet nu de lekkere dingen laten staan. Val hierdoor wat af en soms echt wel honger. Wat nemen jullie ala tussendoortjes?
Nuchter is de waarde volgens mij nog net te hoog. Bij mij mag t Max 6.1 zijn. Ik eet tussendoor komkommer, snoeptomaat dat soort. Dingen. Fijn dat je het grootste deel van de dag je waardes onder controle hebt
Dat soort dingen eet ik ook. En blokjrs kaas. Qua drinken vind ik het lastig. Meestal water of cola light.