Hoi, ik heb dit ook aan de vk op de site gevraagd. Maar ik zet het ook even hier neer, omdat ik me toch zorgen maak. Hopelijk is dat niet erg.. Gisteren was ik bij de VK en alles was goed, hij groeide goed, hartje klopte goed. Ik voel ons kindje volgens mij wel, maar nog niet duidelijk. Komt waarschijnlijk omdat mijn placenta aan de voorkant ligt. Maar nu zei de VK dat ik dan een echo kreeg als ik hem niet goed voelde. Toen zei ik dat een a.s. woensdag een pretecho heb. Dus toen zei ze als je de pretecho niet had dan kreeg je volgende week de echo en nu niet. Is het echt raar dat ik hem nog niet goed voel? Ik weet ook niet zeker of ik hem voel, ik denk het wel, weet niet wat het anders zou moeten zijn. Gisteravond voelde ik hem heel erg in mijn zij en onderin in mijn buik (echt onderin, best diep). En opeens voelde ik iets van links naar rechts gaan. Is dit wel mijn kindje? Kan het dat het zo aan de zijkant en onderin zit met deze duur van de zwangerschap? Ik maak me nu best wel zorgen eigenlijk. Wat zou er op de echo te zien zijn? Zou er iets niet goed zijn?
Hai Indy! Kan me voorstellen dat je toch een beetje geschrokken bent, maar als gisteren alles goed was, zal het vast gewoon zo zijn dat je je kindje op een wat subtielere manier voelt bewegen. Het scheelt idd erg of de placenta voorligt, en wat je beschreef met je kindje voelen aan de zij- en onderkant en een beetje schuiven, kan volgens mij heel goed horen bij een voorliggende placenta! Dan voel je het niet zo goed middenin omdat die dikke placenta daar nogal dempt. Hoop dat op de echo idd te zien is dat alles goed is en dat je weer gerustgesteld naar huis toe gaat! Anders moet je zeker even vragen of ze je op de echo aanwijzen waar de placenta ligt! Houd je ons op de hoogte? Liefs Noor
Misschien is het ook wel heel normaal hoor. Maar ik maak me een beetje zorgen om wat de vk gezegd heeft. Van te voren dacht ik ook van: het zal wel door de placenta komen en wat ik voel dat zal het wel zijn. Maar nu word ik toch een beetje bang. Wat is voel is meestal ook onder mijn navel. Zucht ik weet het niet meer. Ik heb volgende week woensdag wel een pretecho, daar zien ze misschien ook wel iets op of niet? Zou ik die af moeten wachten?
Indy, ik voel de kleine ook vooral onderin en rond de navel. En ook geregeld aan de zijkant. Heb ook de placenta aan de voorzijde liggen en daar moet de kleine echt heel hard tegen aan trappen om het in het midden te gaan voelen. Zo te lezen is wat je voelt echt je kindje.
Wat voel jij dan precies? Het is bij mij nl. niet helemaal duidelijk. Ik voel soms iets ploppen ofzo. Het lijken mijn darmen. Ik ben het nu bij aan het houden. Ik heb het sinds ik op het werk ben 3 x gevoeld (sinds half 9) en thuis voordat ik ging 4 keer ongeveer. Ik ben er nu echt de hele tijd mee bezig, vooral omdat de vk zei dat ik het 10 x moest voelen (vanaf 27 weken pas). Dus nu ben ik er echt op aan het letten. Werkt ook niet bepaald stressvrij.
Ik voel ook ploppen en deze worden nu steeds harder. En soms ook net of er wat trillingen binnen in zijn. Ik heb eigenlijk nog niet geteld hoe vaak ik de kleine voel op een dag. Afgelopen weekend was het heel rustig in de buik en kwam ik zeker niet aan de tien keer. Gisteren daar en tegen was het de hele dag feest. Het is gewoon vervelend dat de placenta aan de voorkant ligt. Tijdens een pretecho 3 weken geleden bewoog het kindje echt enorm veel en ik voelde er niets van. Ik weet dat het makkelijker gezegd dan gedaan is, maar probeer van de bewegingen die je voelt te genieten en niet te denken aan die 10 keer voelen op een dag, want de kleine kan ook best aktief zijn zonder dat je er iets van merkt.
Hai Indy, Ik kan me nu voorstellen dat je je door de reactie van de verloskundige wat zorgen gaat maken. Toen ik ons kindje voor het eerst voelde dacht ik; wat is dat voor een irritante spier. Het voelde namelijk alsof een spier zich samentrok waar ik geen controle over had. Alsof je ooglid gaat trillen zegmaar. Pas later dacht ik: dat is is de baby ! Haha... Mijn placenta ligt ook aan de voorkant en ik voel ons kindje door mijn hele buik heen. Dan weer aan de zijkant en ook vaak aan de onderkant. Ik merk dat ik de baby 's ochtends het duidelijkst voel. Als ik net wakker ben lig ik nog wat te draaien en als ik dan rustig op mijn rug lig begint de kleine te bewegen. Misschien als jij hier 's ochtends de tijd voor neemt dan voel je het ook en dan herken je later op de dag misschien de bewegingen van je baby. Enne... je niet teveel zorgen maken he Groetjes, Line
ik deel de bezorgdheid met je mee hoor, mijn placenta ligt ook aan de voorkant waardoor ik hem soms ook heel weinig voel, ik heb dan een angelsounds om het hartje te luisteren en dan hoor ik ook hoe die beweegt en dan denk ik weleens waarom voel ik dat niet snap je? soms als ik dan in bed lig lig ik lang wakker en voel ik bijna niks dan wordt ik daar altijd een beetje naar van, vooral als je dan van andere leest hoe veel ze de baby voelen schoppen en heel de dag door. dus je moet weten dat je niet de enigste ben, en geef maar gewoon de placenta de schuld . groetjes joyce
Dank je wel voor jullie lieve reacties. Doet me echt goed! Gelukkig ben ik niet de enige. Mijn kindje doet het wel goed, hij groeit goed, de baarmoeder lag al ver boven de navel (wat schijnbaar normaal is met deze zwangerschapsduur) en het hartje klopte gisteren goed. Nu heb ik al een half uur niets gevoeld en maak ik meteen zorgen, dat moet ik echt afleveren.
Gisteren voelde ik hem echt duidelijk, het waren echt schopjes. Maar ik voel me nog steeds heel erg onrustig en onzeker, waarom weet ik eigenlijk niet. Komt misschien omdat de VK het over 10 x per dag had, ik kan aan niets anders meer denken dan die 10 x. Houden jullie dat nou ook bij? 's Morgens en 's avonds voel ik echt schopjes (tenminste sinds 2 dagen) en overdag niet echt duidelijk, soms een plopje. Maar nu al de hele dag niets. Is dat normaal of is dat te weinig?
sorry dames, ik heb nog 1 ding! Ik ben nu op mijn werk en de hele dag bezig geweest. Ga ik net heel even liggen hier (waar niemand het zag) op mij zij en ik voel hem meteen stampen, hoe kan dat? Verder de hele dag niet gevoeld. Meestal alleen als ik mijn zij lig voel ik hem. Is dat ook normaal?
Indy -> dit heb ik ook met de kleine van mij. Mijn placenta ligt aan de achterkant, en ik voel de kleine erg en meer schoppen als ik op mijn zij lig. Meer en vaker dan wanneer ik zit, of op mijn rug lig.