Mij zou het niet gebeuren... ik ben er zó op gebrand dat de tanden 's ochtends en 's avonds goed gepoetst worden, ik doe het nog steeds zelf bij mijn zoon van 7 jaar en toch...net bij de tandarts geweest en hij heeft een gaatje. Ik schaam me en de tandarts stimuleert dat gevoel omdat het alleen met goed poetsen en dieet te maken heeft... Dus: hij snoept teveel of poetst niet goed. Ik snap het niet en baal er van Iemand ervaring met het vullen van het melkgebit van de kinderen?
Hmm... Mijn tandarts zei juist dat het niet àlleen met goed peotsen en niet snoepen te maken heeft. Jelle heeft een tijdje terug 1 melkkies moeten laten trekken en 6(!) gaatjes moeten laten vullen! En ik let ook altijd extra goed op poetsen, 1 snoepje per dag, niet teveel eet en drink momenten (hij eet wel veel fruit, maar dat doet hij dan in 1x) Het ligt ook gewoon aan de kwaliteit van je gebit en daar helpt dan geen poetsen aan. Ok, je moet natuurlijk wel gewoon poetsen, als je het niet doet word het nog erger, maar je snapt wat ik bedoel. Ik heb me er ook vreselijk rot onder gevoeld, maar de tandarts heeft mij gelukkig geen moment een rotgevoel gegeven. En Jelle heeft er weinig mee geleden, het enige war vervelend was was de spuit voor de verdoving van het trekken van de kies. Daar was het zalfje nog niet goed ingewerkt, dat schijnt wat lastiger te zijn in je verhemelte en dat deed dus enorm zeer. Maar voor het trekken op zich en later het vullen van de andere gaatje ging zonder problemen. Als de tandarts maar uitlegt wat hij gaat doen en het rustig aan doet. Sterkte!
Hmm ik heb het zelf vroeger gehad en ben doodsbang voor de tandarts. Maar ik kan me niet herinneren dat hij me ooit pijn heeft gedaan of iets dergelijks. Zeker niet bij gaatjes vullen. Dus daar komt het in ieder geval niet van En ik ging vorig jaar mee naar de schoolarts.. Daar zat meisje bij die bijna trots was op d'r 6 gaatjes. En ook vertelde dat ze zo ontzettend goed kon poetsen al Maar die sprong net zo enthousiast in de tandartsstoel als een kat die in het zonnetje kon liggen. Toen bleek dat ze nog eens terug moest ivm gaatje... Deed het d'r echt niks. (En onze schooltandarts hoef je als ouder ook niet mee. Ik vond dat raar en ga wel mee als het even kan... Tot frustratie van dochter maar tot plezier van de tandarts want die vind ook dat hij wel erg weinig ouders ziet)
Bluesky, dankjewel... Ik heb ook het gevóel dat je tanden en kiezen gevoeliger voor gaatjes kunnen zijn, maar volgens mijn tandarts niet en dan zegt ze: "dan spreken we af dat dit voor altijd het énige gaatje blijft'. Ja, daar sta je dan... bedankt Ik zal haar morgen vragen alles goed uit te leggen en rustig aan te doen Saskia, ik moet meteen aan mijzelf denken. Mijn melkgebit werd vroeger aardig verwaarloosd en op een gegeven moment was ik ook precies als het meisje die jij omschrijft. Triest... Daarom had ik zo gehoopt mijn kinderen gaatjesvrij te kunnen houden...helaas. Haha, ik wist niet beter dat ouders gewoon mee naar binnen gaan met de controle, ze gaan tegelijkertijd met mij en we gaan om beurten op de tandartsstoel... Ik zou dat met een schooltandarts ook wel doen, hoor.
Gekke reactie zeg! Je kunt er echt niet altijd wat aan doen! Mijn hele gebit is inmiddels bijna gevuld en wij snoepten niet veel en dronken geen zoete flesjes en zo, goed poetsen en nóg, mondwater, so what slechte gebitten bestaan heus wel!
Dankje Misschien bedoelt ze dat mijn zoon geen 'slecht gebit' heeft, omdat het al zeven jaar een goed gebit is? Ik weet het niet... Ach, ben inmiddels wel zover dat ik weer weet dat er ergere dingen zijn dan een gaatje in een melkkies...
Mja je zou denken dat als hij echt een heel slecht gebit had... Hij al eerder gaatjes had gehad. Maar zijn doel is bereikt.. Voortaan wordt er extra goed gepoetst
Ik heb ook áltijd gaatjes. Gelukkig hier ook een tandarts die dat serieus nam en een speekselanalyse heeft laten doen. Mijn speeksel is zo zuur, alsof ik de hele dag suiker eet. Tja... Dat doe ik dus niet. Nu met een zeer geconcentreerde mondspoeling heb ik nog zelden gaatjes. Misschien een tip voor andere mensen met veel gaatjes en voor TS een geruststelling dat je gaatjes nou eenmaal niet 100% kan voorkomen door alleen goed poetsen. Stomme tandarts!
Zit te twijfelen of ik mijn verhaal hier wel wil doen. Dochter heeft tot december de fles gehad en ook al deed ik er water in. Toch heeft ze boven en onder allemaal gaatjes, Ze heeft een slecht ontwikkeld gebit. Kaaskiesjes zo als de tandarts het vertelde. En ja ik vind het eng poetsen bij mijn dochter maar ook hier poets ik gewoon trouw. Afgelopen dinsdag is ze onder narcose geweest bij een gespecialiseerde kindertandarts. En heeft ze een kroon een brug en een wortelkanaal behandeling gehad haar ander kiesjes waren wel iets bruin( waren geen gaatjes nog) en deze heeft ze ook toch gelijk gevuld alles is dus gedaan onder narcose. En ook al weet ik de redenen en heb ik een kinderentandarts genomen in Den haag en ze is behandeld dinsdag in Amsterdam. Heb het er echt moeilijk mee en nog eigenlijk van waarom heb je die fles niet eerder afkunnen pakken en niet door kunnen pakken kan wel veel redenen noemen maar geen ene reden is geldig. Ze is behandeld alles is weer in oorden met haar gebit maar ik had het op facebook gezet en ook daar van af merkte ik meteen een bepaalde oordeel hoe kan een kind van net 4 z.n gebit hebben. Nu is alles opgelost maar het schuld gevoel zit er nog wel degelijk. En heb twee kinderen de oudste is er eigenlijk goed van afgekomen had geen problemen met zijn gebit ja schots en scheve tanden. De tandarts vertelde ook buiten die kaaskiesjes en het slechte glazuur. Had ze typisch fles tanden. Wie het leest en mij wil veroordelen mag. Wie het leest en zijn of haar kind heeft met drie nog een flesje let op mijn verhaal., Het kan idd slecht aflopen. Nu is het goed afgelopen. En hopelijk kan ze straks gewoon wisselen zonder verdere problemen en ik blijf bij deze kinderentandarts. Dit verhaal van mij is moeilijk om op te schrijven had het ook niet hoeven neer zetten. Maar vind dat je als ouder eerlijk moet zijn ook als er iets niet is goed gegaan en dit is duidelijk niet goed gegaan. Een gaatje klikt in mijn ogen nog onschuldig mijn verhaal ook.! Slecht glazuur is aangeboren en heb ik ook geen invloed op gehad. WEL op het fles gebeuren dat te lang door laten gaan. En voel mij zo k.t en kl..ten er onder. En terecht.
Poe, heftig verhaal. Al zal ik je nooit veroordelen. Elke ouder doet wat hij/zij het beste lijkt voor het kind. En elke ouder maakt fouten. Jij hebt er duidelijk van geleerd en dankzij het feit dat je dit met ons wil delen kan je anderen hiervoor behoeden. Ik snap dat je je schuldig voelt, en eigenlijk betekent dat dat je heel veel van je kindje houd!
Mijn dochter heeft ook kaaskiesjes (in haar blijvende gebit; ze heeft er nu 4, waarvan 3 aangedaan, 1 minder. Haar melkgebit is prachtig). Gelukkig tot nu toe geen gaatjes. De tandarts vertelde mij wel dat weinig (geen) suiker en veel poetsen enorm belangrijk zijn, maar bij kaaskiezen - dit zie je duidelijk - is het gebit nu eenmaal veel zwakker. Grote kans dat ze al vroeg gaatjes zal hebben en mogelijk zelfs kronen krijgt.. Ik hoop vooral heel hard dat het niet op haar voortanden zal zitten, dat het hierbij blijft.. Aan het melkgebit kon ze wel zien dat ik heel bewust met eten omga..? Tot ze 4 was ben ik idd behoorlijk streng geweest, maar nog kreeg ze iedere dag wel een koekje hoor. Snoep eigenlijk nooit. Nu in de kleuterleeftijd vind ik het wel veel moeilijker om streng te zijn en krijgt ze ook vaker snoep en bv op de bso en bij vriendinnetjes meer zoete drankjes. Maar buiten de tandjes denk ik ook niet dat het slim is om daar nog zo streng in te blijven op deze leeftijd. Ik ben wel elektrisch gaan poetsen. Ook moet ik af en toe wat extra tandpasta (fluoride) op de aangedane kiesjes doen. Maar door het zwakke glazuur, zijn haar kiezen ook erg gevoelig. Voor kou, maar ook voor tandpasta. Tandenpoetsen is dus niet meer zo leuk. Voor suiker ook trouwens, maar dat voelt ze meestal pas achteraf (en ze laat t er niet voor staan natuurlijk).
Bij jou dochter dus in het blijvende gebit hoop echt dat het mijn dochter verder bespaard blijft. Vroeg ook aan de tandarts zit haar volwassen gebit wel goed? Het zat er wel maar ze kon het niet zeggen of haar blijvend gebit ook kaaskiesjes zouden betekenen hoop echt van niet. Nu ze behandeld is gaat het tandenpoetsen trouwens ook weer beter ze stribbelde aardig tegen en logisch ook het deed pijn. Hebben denk echt geluk gehad dat het niet is gaan ontsteken en we net op tijd zijn geweest met de behandeling. Dit wist ik vorig jaar al maar voor je klaar bent met doorverwijzen en zo is er nog een half jaar over heen gegaan. Eerst moest het goed gekeurd woorden door de verzekering omdat het een behandeling is die niet snel voorkomt. Wat mij opviel dinsdag was dat wij niet de enige waren met een jong kind. Er waren toen ik er was 4. Een ging onder narcose en de andere twee stonden ook op de lijst. Gelukkig was jij wel zo verstandig. Het is geen excuus maar na dat ik terug kwam van mijn opnamen in 2012. Had ik de kracht nog niet om de fles af te pakken idd ik was zwak. Ben al zo streng voor mijn zelf. Maar wat dit betreft ben ik echt boos op mijn zelf. Wat het deel fles betreft. Hier moet ik ook extra tandpasta op haar tanden en kiezen smeren. Ze poets nu met volwassen tandpasta. Ze vind kinderentandpasta niet zo fijn heeft liever met mint. Daar zit gelukkig al extra in. ( goed gekeurd via de kinderentandarts) Hoop dus voor jou dochter ook dat het goed blijft gaan. Een ding waar je geen invloed op hebt en dat is het glazuur van kindje zijn tanden, Dat deel is aangeboren. Bedoel dus die kaaskiesjes. O ja en ben ook nu nog strenger met poetsen dan daarvoor gisteren avond ging ze door het lint zo wat. Ze wilde niet poetsen. Toen ik papa van de bank trok van jij moet ook poetsen. ( hij poetsten haar tanden. ) en ik poetsten zijn tanden was het ( leuk lachen dat ze deed) En oeps zijn neus zat er ook bij. Wat dat betreft heb ik mijn lesje wel geleerd en heeft ze nu pech. Mijn wil is wet poetsen doen we!
Hier adviseerde de mondhygieniste de tandpasta voor 0-5jr. Heb er nog een paar keer expliciet naar gevraagd, maar die van 5-12jr is niet nodig.. Toch doe ik t, omdat daar nog iets meer fluoride in zit dan in de babytandpasta. Volgens mij zit in volwassen tandpasta juist weer minder fluoride? Spoelen moet trouwens ook zeker niet, restje fluoride is alleen maar goed. Scheelt weer, want dat moest dan ook weer perse lauw water zijn, want te koud doet pijn.. Een fles heeft mijn dochter nooit gehad, speen 2wk.
Weet het verschil niet zo goed. Ze kreeg speciale tandpasta een paar maanden geleden bij de tandarts. Moest de rekening voor schieten en kreeg niet alles vergoed. Bleek er een code te zijn dat kinderen onder de vier jaar dit middel normaal niet krijgen fluoride? En kreeg maar een deel van de behandeling vergoed. Dus idd het was hier wel fluoride. Wat kinderen krijgen als ze naar de tandarts gaan. O ja en idd spoelen hoefde niet als er maar wat op de tandenblijft zitten. O ja en ik loop dus bij een kinderentandarts. Daar zijn er niet zo veel van in Nederland de tandarts had het er over dat er maar 50 zijn in het hele land. Het is na hun tandarts opleiding nog een studie van 4 jaar extra om kinderen te kunnen behandelen.
@pnirmal: hmm eist helemaal niet dat dat nog 4 jaar extra studeren was Wij gaan altijd naar de schooltandarts... Altijd een feestje voor die kids. Brrrr had ik dat vroeger maar gehad
Hier gaf de tandarts aan dat het verstandig was om bij Jelle met volwassen tandpasta te gaan poetsen juist omdat daar meer fluoride inzit. Ik gebruik voor de kinderen al vanaf het begin Elmex, voor Jelle al een tijdje de variant van 5 tot 12 jaar. Deze heeft van zichzelf ook al een mintsmaakje, ik wilde de kinderen persè geen tandpasta met kauwgomsmaak geven. Hij had ook al vroeg zijn eerste grotemensen kiezen. In die variant zit maar 50ppm minder fluoride in dan in mijn Prodent tandpasta (ik weet zo even niet welke ik precies gebruik) Ik ben in eerste instantie dus gewoon met de kindertandpasta blijven poetsen, ook omdat Jelle mijn tandpasta echt te sterk vond smaken. Ik heb wel zo ongeveer de mildste variant van Prodent, ik vind het zelf ook niet fijn als tandpasta te sterk smaakt. Nu is hij inmiddels helemaal fan van pepermunt en mag hij dus ook mijn tandpasta gebruiken. Overigens: Nog een tip van mijn tandarts: gebruik geen tandpasta met een slijpende werking, dus van die whitener troep. Dat is ook slecht voor je glazuur en als je al gevoelig bent voor gaatjes maak je die kans alleen maar groter. Bij mij klopt het in elk geval, ik heb 1 jaar wel 4 of 5 gaatjes gehad en nadat ik over ben gestapt op een gewone tandpasta niet 1 meer. Zo 1x in de week/2 weken gebruik ik een whitener om de aanslag van mijn tanden te poetsen (ik drink nogal veel koffie) en dat werkt ook goed. Mijn man gebruikt die trouwens iedere dag en heeft nog nooit een gaatje gehad, dus het is niet per definitie slecht, alleen als je al wat zwakker glazuur hebt.
Mijn dochter vindt tandartsen en alle artsen sowieso geweldig, dus tot nu toe zit dat wel goed.. (maar ja, als ze een gaatje krijgt..?) Ah ok! Volwassen tandpasta vindt mijn dochter echt verschrikkelijk, dus dat gaat m niet worden. Zelf poets ik altijd met zendium, van huis uit 'meegekregen'. Als mijn vader daar niet mee poetst, krijgt ie direct aften (ik ben daar ook gevoelig voor). Maar gebruik wel idd die (mild) whitener, misschien moet ik daar ook maar eens mee stoppen dan. Ik had de laatste keer ook wat plekjes die gesealt moesten worden om te voorkomen dat t gaatjes werden. Goeie tip!
Herkenbaar! Mijn dochter had op haar vijfde ook haar eerste gaatje, man wat voelde ik me schuldig. Mama had niet goed genoeg gepoetst dacht ik (poets minimaal 2, meestal 3 keer) Onze nieuwe tandarts (de vorige vulde dat gaatje nogal hardhandig, was ik klaar mee) vertelde mij dat m'n dochter een glazuurafwijking heeft, gewoon zwakke kiezen. Poeh wat een opluchting! Nu krijgt ze iedere drie maanden een glazuurbehandeling en houden ze in de gaten dat er niet meer gaatjes komen.