Mijn dochter is 4 en ik zou haar wel op zwemles willen hebben. Dan zijn we er vanaf, ze is vlot en vindt zwemmen leuk. Enige is dat ik hier en daar wel hoor dat het te vroeg zou zijn, of dat ze er dan veel langer over doen. Is dat echt zo? Of is het meer het verhaal wat mensen hebben? Ik zou het ook wel prettig vinden als ze veiliger is in het water, ze is nogal zelfstandig aangelegd Ben benieuwd wat jullie overwegingen zijn!
Mijn ervaring is dat ze het erg leuk vinden maar dat ze er wel wat langer over doen. Mijn dochter zit vanaf haar 2e jaar op zwemles.
Ik wacht ook nog een jaartje. Ik heb deze verhalen ook al gehoord en heb liever het zekere voor het onzekere.
Ik zou bij onze Meneer willen beginnen zodra hij zindelijk is. Zolang hij nog niet (goed) naar 't WC gaat, vind ik het een vies idee.
Hier worden ze pas opgeroepen voor de zwemles vanaf hun 5de verjaardag. Dus het is handig om te kijken of er zwemlessen voor 4 jarigen wordt gegeven bij je in de buurt. Vaak zijn er wachtlijsten, hier nu van ongeveer 8 maanden (dus onze meid hebben we alvast opgegeven). Ze zeggen dat de kindjes vanaf 5 jaar het makkelijker vinden om zich te kunnen concentreren op de les en lichamelijk wat sterker zijn zodat de les ook vol te houden is. Dat is dus wat ze zeggen, of dit ook geldt voor jou kindje kun je alleen zelf beoordelen. Als ik hier mijn 4 jarige dochter bekijk dan is die nu echt nog niet "rijp" voor zwemlessen (al zou ze wel graag willen). Onze zoon is met 5 jaar begonnen, we zijn nu ruim 2 jaar verder en hij zit nu eindelijk in het afzwemgroepje. Dus met 5 jaar beginnen is echt geen garantie dat ze het dan eerder halen.
Denk dat het erg per kind verschilt. Mijn dochter is met 4 jaar begonnen, daarvoor zat ze op peuterzwemmen. Misschien doet ze er langer over, maar dat is dan maar zo. Ze vindt het leuk en alles wat ze nu al leert is mooi meegenomen, toch? Qua concentratie en kracht doet ze niet onder voor de meeste andere kinderen. Ze is soms een beetje 'dwarrelig', maar dat is ook wel een beetje haar karakter, dus dat zal ze als ze vijf is ook nog zijn.
Wat leuk, jouw dochter is precies even oud als mijn zoontje! Hier hem ondertussen wel aangemeld, maar er is een wachtlijst van een klein jaar. Hij zal dus richting de 5 gaan als hij kan beginnen. Ik vind het eerlijk gezegd niet zo erg. Hij is een echte waterrat, dus ik denk dat hij het op zich wel snel zal kunnen leren. Maar ik merk dat hij nu al genoeg heeft aan school. Hij is hier erg moe door en opstandig, en ik denk dat zwemles erbij teveel zou zijn voor hem. Maar dat hoeft natuurlijk niet te gelden voor jouw meisje. Je zou in ieder geval al eens kunnen informeren of er wachttijden zijn.
Meestal hebben ze met 4 nog niet genoeg arm en beenkracht om echt goed vooruit te komen. Thijmen was er toen echt nog niet aan toe. We zijn met 5 begonnen en dat ging erg goed.
Mijn zoon begint volgende week. Hij is 4,5 en hier is het vanaf 4 jaar. We wonen ook dicht hij het water, dus ik vind het erg prettig dat hij snel leert zwemmen!
wij zijn met 4 begonnen maar dat zou ik niet nog een keer doen. De eerste driekwart jaar had ze simpelweg gewoon niet genoeg kracht
Hier is ze toevallig afgelopen week begonnen in het beginnersklasje --> doorstroom van het baby/peuterzwemmen. Ze deed echt niet onder voor de grotere kindjes, maar heb ook echt niet de illusie dat ze over een jaar haar diploma's heeft! Het is ook maar een half uurtje in het water... Maar het is natuurlijk voor ieder kind anders en dat kun je zelf het beste inschatten denk ik! Ze zwemt nu met een kurkje om haar middel en een plankje...
Ik wacht bewust tot 5/6 jaar. Het zwembad raad het hier ook af onder de 5 jaar! Mijn oudste 2 gingen ook pas later en deden een tijd over A, maar de rest volgde steeds binnen 2 maanden. Ze hebben nu 3 diploma's.
Hier mogen ze beginnen met 4, 5 jr. Toch met mn dochter gewacht tot ze 5 was geworden, goede keus geweest. Ze is er nu veel meer aan toe merk ik en ze pikt hettot nu toe vlot op!
Het verschilt sowieso per kind. Als ze het leuk vindt, waarom niet. Dan duurt het maar wat langer, tenzij je dat echt een probleem vindt. Ik zie het sowieso meer als lekker bewegen/sport. Mijn dochter zit op 'zwemles' (ouder&kind) vanaf 6 maanden. Vanaf 3,5 gingen ze daar een beetje oefenen met de slagen. Ze zit nu 2 maanden (met 4,5jr) op 'echte' zwemles (zo ziet ze t zelf dus, dit is heeeel anders ). Ze zit nu in badje 3 (van de 5) en ik zag op t online systeem dat het daar ook al heel goed gaat. Maar ze is wel best groot en sterk.
Mijn dochter ging met 5, 5 zwemmen. Maar vooral zo lang gewacht omdat ze wat angstig is Mijn zoon is fysiek al ver voor en die wil ik rond 4,5 laten beginnen Ik zie in de groep van mijn dochter er een paar hele goede tussen zitten van 4,5 jaar. Maar ook een paar kinderen die echt nog niet de goede motoriek hebben. Kijk naar je kind en waar die aan toe is
Hier precies hetzelfde! De oudste twee begonnen toen ze 5 waren, maar omdat nr. 3 zo watervrij was, hebben we hem al met 4 jaar op zwemles gedaan. Hij had het eerste halfjaar geen kracht genoeg en vond het ook moeilijk om de coördinatie van armen en benen goed te doen. De oudste twee hadden hun A-diploma na 1,5 jaar, de derde na ruim 2 jaar. Nr. 4 gaat dus echt pas weer op zwemles als hij 5 jaar is!
Tante van mijn vriend is zwemjuf in ruste.. De argumenten die tegen vroeger dan 5 jaar beginnen genoemd worden, heeft zij ook ervaren. Natuurlijk is ieder kind anders maar het is wel een vrij duidelijke richtlijn
Onze dochter is met 4,5 begonnen en gaat al een speer. Nog geen half jaar bezig en zwemt sinds vorige week in het diepe. Het kan dus ook goed gaan.
Hier mag je ze pas opgeven met 4.5 en is er een wachttijd van 12 weken. Er staat bij hun op de site ook dat het voor de kinderen zelf beter is om dan te beginnen. Geen idee of dit waar is natuurlijk. Maar het is overal niet gelijk. Wij hebben hier twee zwemscholen de ene zwemt nog op de ouderwetse manier en de andere met het nieuwe systeem de zwemvest.