Ervaringen Kanjertraining

Discussion in 'Schoolkinderen en pubers' started by caromama, Feb 19, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. caromama

    caromama VIP lid

    Jan 23, 2007
    9,017
    5
    38
    Ik zou graag willen weten of er hier mama's zijn die hun kind een kanjertraining (of iets soortgelijks) hebben laten doen. We overwegen dit voor ons zoontje van 8, maar ben toch wel benieuwd naar ervaringsverhalen.
     
  2. mol81

    mol81 Niet meer actief

    Wat is de reden dat je Kanjertraining o.i.d. wilt gaan inzetten voor je zoontje? En lees ik goed dat je het alleen voor je zoontje wilt z(dus niet gekoppeld aan zijn groep/school etc.)? Ik vraag het omdat er veel mogelijkheden zijn m.b.t. sociale weerbaarheidstrainingen. Kanjertraining, Rots en Water, De kracht in jezelf etc.etc. Wat je ook kiest, zorg er in ieder geval voor dat je iets kiest dat past bij de problemen van je zoontje en dat er een koppeling tussen de training en de school verzorgd wordt, een kind heeft er weinig aan als het op een training iets leert zonder dat er overleg / overlap is op school. Daar zal hij het geleerde immers in de praktijk moeten brengen. Als je meer wilt weten, vraag het me dan gerust.
     
  3. caromama

    caromama VIP lid

    Jan 23, 2007
    9,017
    5
    38
    Hij is heel erg negatief over zichzelf. Roept regelmatig dat hij zichzelf dom, stom, lomp vindt. Heeft ook al gezegd dat hij zichzelf haat. Ik merk ook dat hij steeds moeilijker om gaat met leeftijdsgenootjes. Hij houdt afstand, hoewel hij wel heel graag wil spelen, maar hij weet zich geen houding te geven of zo. Hij is ook veel rustiger dan zijn klasgenootjes en vindt het niet leuk als ze willen vechten. Hij is niet erg sportief aangelegd, dus delft dan vaak het onderspit. Ne als bij voetballen bijvoorbeeld.

    Ik heb hierover van de week een gesprek gehad met de intern begeleider op school. We hebben het even kort gehad over evt een kanjertraining. Maar eerst gaan ze hem een keer laten observeren door de school maatschappelijk werkster en haar om advies vragen of een dergelijke training in zijn geval nuttig zou zijn.

    Ik heb nu dus even zitten googlen, maar vindt het moeilijk een voorstelling te maken van hoe zo'n training nou in de praktijk vorm krijgt. Vandaar mijn vraag aan ervaringsdeskundigen.
     
  4. moes

    moes Fanatiek lid

    Jul 20, 2006
    2,765
    9
    38
    mijn dochter heeft in groep 3(of 4) de Tim en Flapoor training gehad.
    Daar leren ze hoe je met situaties om moet gaan, dus mijn dochter wist hoe het moest (wist ze al) maar doordat ze in een enorm vervelende klas zat, kon ze dat totaal niet toepassen, omdat de rest van de klas er niks mee deed.

    In groep 5 hebben ze met die hele klas (nog steeds die enorm vervelende klas) de Rots en Water training gedaan.
    Heeft totaal niks geholpen! Tijdens die training doen de pestkoppen even wat er van ze verwacht wordt, en gaan daarna weer vrolijk verder met waar ze gebleven waren.

    Mijn dochter zit nu gelukkig op een andere school en niet meer in die pestklas! Ik spreek nog wel regelmatig ouders van die klas en het gaat helaas nog altijd slecht in die klas!

    Mijn ervaring is dus slecht met zo'n trainingen en vind het tijdverspilling. Mijn dochter vond het wel leuk om heen te gaan, dat dan wel.
     
  5. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    @moes: toch werkt het wel voor veel kinderen
    Vooral over rots en water hoor ik veel tevreden ouders....
    Maar goed.. De omgeving moet er natuurlijk wel in mee gaan anders schiet het weinig op.
     
  6. Amethist

    Amethist Niet meer actief

    @ Caro: Ik heb er natuurlijk geen ervaring mee, maar wil je even een digitale KNUFFEL geven. Ook voor L. natuurlijk! Ik vind het echt naar om te lezen dat hij zich zo voelt. Het is zo'n heerlijk lief ventje. Dikke *SMAK*-zoen!
     
  7. mol81

    mol81 Niet meer actief

    Als ik jouw verhaal lees, zou ik gaan voor Rots en Water of De kracht in jezelf. Maar wacht eerst even af wat de maatschappelijk werker zegt. Wat ontzettend naar als je kind zo negatief over zichzelf praat zeg, heftig! Sterkte!
     
  8. Miss T

    Miss T Fanatiek lid

    May 3, 2012
    4,367
    306
    83
    Ik weet niet wat er op internet te vinden is over de Kanjertraining, maar ik wel ervaring met die training in klassikaal verband (beroepsmatig). Het ging (toen) veelal om diverse oefeningen waarbij kinderen onder andere moesten samenwerken en leerden op elkaar te vertrouwen. Veel oefeningen ken ik ook van dramalessen. Misschien dat je het zelf ook in die richting kunt zoeken? Zelf zou ik niet gaan voor een kanjertraining buiten school, eerder een faalangstraining.
     
  9. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Slecht over jezelf denken is niet perse faalangst.. :)
    En volgens mij pakken ze bij rots en water vooral ook je zelfbeeld aan en leren ze je te reageren op situaties.
    Wel nuttig dus. Ook bij faalangst :)
     
  10. caromama

    caromama VIP lid

    Jan 23, 2007
    9,017
    5
    38
    Bedankt voor de reacties. Ik wacht in ieder geval wel af wat de school maatschappelijk werker zegt. Maar het is natuurlijk niet alleen van toepassing op school. Het is ook bij het buitenspelen thuis, op de scouting en andere situaties waarbij hij in contact komt met andere kinderen.

    Meer ervaringsverhalen zijn overigens nog van harte welkom hoor!

    @ am, ja, het is ook een heerlijk lief ventje! En heel veel volwassenen reageren ook heel verbaasd als ik over de problemen vertel. Iedereen vindt hem juist vrolijk en spontaan. Maar hij is een master in het verbergen van zijn gevoelens. Helaas herken ik ook dat van mezelf. :)
     
  11. Miss T

    Miss T Fanatiek lid

    May 3, 2012
    4,367
    306
    83
    Mee eens, maar dit was wel het eerste waar ik aan dacht vanwege deze zin van TS: "Hij is heel erg negatief over zichzelf. Roept regelmatig dat hij zichzelf dom, stom, lomp vindt. Heeft ook al gezegd dat hij zichzelf haat."
    Dat klinkt als faalangst/perfectionisme, maar eerlijk gezegd ben ik daar niet in gespecialiseerd. Ik ben 'maar' een gewone docent. ;)
     
  12. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    @missT: Mwah je herkent het in ieder geval sneller dan onze juf.
    Dat is alweer goed toch?
    Maar die link zou een maatsch. werker toch ook moeten leggen denk ik?

    En misschien verveelt ie zich wel gewoon.. Snapt ie z'n klasgenoten niet.

    Hier ook zo'n vrolijkje op school
    Maar ondertussen begint de pret voor mama al als we het schoolplein aflopen met een staartje bij het naar bed gaan.
    (Bij het naar bed gaan komt er meestal uit wat ze het ergst vind... )
     
  13. Miss T

    Miss T Fanatiek lid

    May 3, 2012
    4,367
    306
    83
    Ik weet niet zeker of MW welke trainingen er precies zijn, maar ze herkennen natuurlijk wel verschillende persoonlijkheden.

    Wat is er met jouw dochter, Saskia, dat de juf niet zo snel heeft herkend? Het is ook moeilijk hoor, want je moet natuurlijk eerst iedereen leren kennen. Waarschijnlijk is dat moeilijker met jonge kinderen. Mijn leerlingen zijn tussen de 12 en 17/18 jaar; groot verschil. Dat je dochter pas bij het naar bed gaan vertelt wat er aan de hand is, is niet zo vreemd. Misschien moet ze het eerst zelf op een rijtje zetten voordat ze het aan jou vertelt.
     
  14. Samama

    Samama Niet meer actief

    Bij mijn dochter krijgen ze standaard kanjertraining (groep 1/2). Wat ze hier voornamelijk leren is dat iedereen gelijk is en dat het niet ok is om te pesten.
     
  15. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    dat leren ze bij ons ook hoor :)

    en het thema op dit moment (afsluiting vandaag) is "iedereen is mooi"

    oftewel dat iedereen op zijn manier gewoon de moeite waard is.

    ben heel benieuwd wat dochterliefs vriendinnetje aan heeft.
    zou het wel erg leuk vinden als ze in traditionele kledij naar school komt :)
    normaal doet ze dat enkel op dr verjaardag.. maar juist een dag als vandaag met verkleedmiddag moet het wel kunnen lijkt me.
    past in ieder geval erg goed in het thema :)
     

Share This Page