Hoi meiden, De titel zegt het al....heeft iemand van jullie hier ervaring mee?? Ik nog niet niet maar ik zal zeker weten een keizersnede gaan krijgen. Dit i.v.m. 2 eerdere keizersnede. Nu las ik hier afgelopen week over en dit lijkt mij echt geweldig. Mits de situatie het toelaat natuurlijk. Bij mijn eerdere keizersnedes zou dit geen optie zijn geweest maar ik hoop echt dat ik nu heel ver in de zwangerschap mag komen en dat mijn ziekenhuis hier aan mee wil werken. Ik ga er zeker voor pleiten.
ik heb nog geen ervaring maar krijg ergens volgende week een natuurlijke keizersnede, dus dan hoop ik je meer te kunnen vertellen. ik weet dat het lastig is, ik heb me hiervoor zelfs speciaal laten doorverwijzen naar een ander ziekenhuis.
Google er maar eens op. Dan krijg je wel meer informatie en filmpjes. Het is echt heel mooi, vind ik dan.
Spannend zeg. Ik zou het heel fijn vinden om te horen hoe je het vond of als je misschien nog tips hebt. Wat ontzettend jammer dat je eigen ziekenhuis er niet aan mee wilde werken. Goed van jullie dat je je hebt laten doorverwijzen naar een ander ziekenhuis.
Ik hoop het niet nodig te hebben volgende week, maar in mijn ziekenhuis is het standaard, dus mogelijk volgende week meer?
Wouw, geen ervaring mee maar als ik een geplande keizersnede moest krijgen zou ik er alles voor doen om het dan op de meest natuurlijke manier te krijgen! Zou standaard zo moeten gebeuren als het zo zou kunnen!
Geen ervaring! Mogelijk ook een geplande keizersnede hier en vind het prachtig klinken. Moet eigenlijk normaal zijn op deze manier, indien mogelijk uiteraard!! Ik hou het hier even mee in de gaten!!
@debozoe..... weet niet wanneer je je keizersnede hebt maar ik wil je alvast heel veel succes wensen. Ik hoop dat je straks terug kunt kijken op een prachtige ervaring.
Heb eerder een keizersnede gehad en had een 'natuurlijkere'keizersnede stuk mooier gevonden. Ik ga eens overleggen met de gyno. Heb de vorige keer 2 uur op mijn kindje moeten wachten en mijn man mocht 5 kwartier niet bij mij, want het was vakantie waardoor er te weinig personeel was.
Ja hoe meer bekendheid we er aan geven en hoe meer mensen voor een dergelijke keizersnede pleiten, des te eerder wordt het in alle ziekenhuizen de standaard ipv, zoals nu, maar bij een paar ziekenhuizen.
helemaal mee eens. Hoe meer ouders vragen naar een natuurlijkere keizersnede, des te sneller het in meer ziekenhuizen kan. In het buitenland is er al meer bekendheid en wordt het veel vaker gedaan. Voor de ouders wordt de keizersnede dan een meer positievere ervaring. Mijn keizersnede vorig jaar vond ik echt traumatisch. Vandaag zag ik 2 filmpjes over een natuurlijkere keizersnede. Daar moest ik echt van huilen, het lijkt mij echt zoveel mooier. Je kindje geboren zien worden en het meteen op je borst krijgen en dat het ook bij je mag blijven. Hierdoor gaat de binding veel sneller. Wat ik namelijk zo erg vond is dat ze vrij snel werd weggereden naar de kinderafdeling en ik alleen achter bleef. Dat wil ik eigenlijk nooit meer.
Een keizersnede is een medische ingreep voor gevallen waar een natuurlijke manier van bevallen is uitgesloten. Wel eens aan gedacht hoeveel het kost om een ok extra lang bezet te houden voor dit soort dingen? Dat andere medische ingrepen vertraging oplopen omdat het 'fijn' is de baby eerst op de borstte hebben en langzaam te laten wennen aan het licht?... Sorry, ben misschien advocaat van de duivel nu. Ik snap dat het voor veel vrouwen een prettigere manier van keizersnede is dan het puur klinische zoals het nu veelal gaat, maar toch vraag ik me af of we weer niet een beetje doorslaan met zn allen... En maar klagen over het duurder worden van de gezondheidszorg, het eigen risico en de wachtlijsten...
Merah, vraagje.. Zelf wel eens een keizersnede gehad? Voor sommige vrouwen is de manier waarop het nu gebeurd gewoon traumatisch. Als je zelf geen keizersnede hebt gehad, heb je werkelijk geen idee waar je het over hebt en moet je vooral je bijdehante reactie voor je houden! Wel een meegemaakt? Erg fijn voor jou dat het bij jou (emotioneel) blijkbaar allemaal is meegevallen. Neemt nog steeds niet weg dat veel vrouwen het graag anders zouden zien omdat het voor hen wel emotioneel zwaar was.
merah: een natuurlijke ks duurt niet langer dan een gewone ks, het is alleen een andere manier van omgaan met moeder en kind
als ik dit zo lees over natuurlijke keizersnedes vraag ik me af waarom ze dit niet standaard zo doen? Waarom kan de baby niet sowieso bij ene keizersnede in dezelfde ruimte als moeder blijven? vind het een goed initiatief en haast vanzelfsprekend dat dit veel meer ingevoerd moet worden belachelijk dat ze het alleen bij geplande keizersnedes doen..
Helemaal mee eens. Merah.... blijkbaar heb je je er te weinig in verdiept anders je had je deze opmerking nooit geplaatst. Ik heb 2 eerdere zeer traumatische en spoedkeizersnedes gehad. Ik zal er verder niet te veel over uitweiden maar bij de deze 2 keizersnedes zou een natuurlijke keizersnede niet eens mogelijk zijn geweest. Wat zou het toch fijn zijn als dat nu wel eens zo zou mogen zijn. En wat debozoe ook al zegt... het kost niet eens extra tijd. Iig niet veel extra tijd en het is zoveel beter voor de binding en het op gang brengen van de borstvoeding etc.
Hier geen natuurlijke keizersnede..maar wel heel anders als veel van mijn 'lotgenoten' uit het zelfde mama groepje.... Daar waar sommige hun kindje pas na enkele uren compleet gewassen en aangekleed in de armen kregen heb ik hem meteen op de verkoever bloot (met pampertje) vast mogen houden. Daar waar bij sommige hun kindje meteen weg werd gehaald en na gekeken door de kinderarts in een andere ruimte en daarna moeders naar de verkoever ging en baby naar een andere ruimte met of zonder papa.... heb ik mijn kind na gekeken zien worden naast mij, en werd mijn zoon in doeken gewikkeld bij de papa gebracht nadat hij goed was gekeurd! Die heeft hem de hele tijd naast mij vast mogen houden totdat ik gehecht was en heeft hem zelf naar de verkoever mogen dragen naast mijn bed lopend! Nu moet ik wel zeggen, je kindje moet het aan kunnen...een keizersnede word vaak niet voor niets gedaan en elk kind komt er anders uit. Onze zoon was 'goed' eruit gekomen..... Maar veel van de andere mama's hun kindjes ook, en toch werd er daar heel anders mee om gegaan. Ik heb mijn zoon dus terwijl ik nog bij kwam op de verkoever proberen mogen aan te leggen! En hij heeft onder verwarmde doeken op mijn borst gelegen terwijl we naar onze kamer reden...daar heeft hij zeker nog een uur gelegen voordat ze hem gingen aankleden (niet wassen, wilde ik niet...ivm gevoelige huid in de familie) En daarna werd hij weer bij mij gelegd, totdat ik aangaf dat ik het zelf niet meer wilde en werd hij naast mij in het bedje gelegd! Mijn man mocht overal bij zijn, en heeft ook mogen kijken hoe zijn zoon werd na gekeken op de OK (sommige van de papa's moesten op hun stoel blijven zitten....) Ik vond het super om zo mijn kindje te mogen zien de hele tijd, dat was ook mijn angst dat hij zou verdwijnen uit mijn ogen.....(spoedkeizersnede dus ik wist niet wat er komen zou verder) Dus dat heeft zeker mijn voorkeur...zou eigenlijk niet willen kijken bij het eruit halen, had ik bij mijn dochter ook niet de zin in ahhahaha en die is natuurlijk gekomen (ook op de OK, maar dat is een ander verhaal )
Hallo, Graag wil ik even reageren, op 13 september 2012 is ons zoontje geboren via een keizersnede; hij is geboren met 33 weken. Toevallig had ik die week dingen opgezocht over een natuurlijke keizersnede en vond het zo mooi. Onverwacht braken mijn vliezen te vroeg, ik wist al dat het een keizersnede ging worden aangezien ik een afwijking aan de baarmoeder heb. Ik kwam op de OK en vroeg aan het medisch staf of ik mijn zoontje geboren kon zien worden, eerst waren ze afwachtend omdat mijn zoontje prematuur was. Nadat de gyno mijn buik open had, ( sorry kan het niet anders zeggen) gaf hij het akkoord om het doek naar beneden te halen. wel.....het is het mooiste wat ik ooit heb gezien, hij tilde zijn hoofdje op en begon gelijk te huilen ( krijg nog steeds kippenvel) de gyno liet elija zo nog even zitten en haalde hem toen er voorzichtig uit, dus ik heb hem volledig geboren zien worden van hoofdje tot de voetjes Ze brachten Elija weg voor de eerste zorg en de papa knipte de navelstreng, elija heeft een goede start gehad en na 5 minuutjes kwamen ze terug, ondertussen had iemand mijn borst ontbloot, ze legde elija bij mij aan de borst, hij dronk nog niet omdat hij nog niet wist hoe het moest maar het gevoel is onbeschrijfelijk. Voor mij voelde mijn keizersnede als een gewone bevalling, zo intens. Ik zou zeggen gewoon doen en vragen, echt waar! Jij bent op dat moment speciaal, als dat uw wens is dan moet je dit duidelijk maken. ik ben het eens met hier boven, als je geen keizersnede heb gehad dan weet je idd niet wat het is, jullie staan op dat moment centraal en terwijl je baby bij je ligt hechten ze je dicht. als het bij mij kan bij 33 weken dan kan het ook bij een baby die a terme wordt geboren. In ieder geval veel succes en zeker vragen veel liefs cindy