Op dit moment werk ik als manager en hiervoor als projectmanager. Om mij heen zie ik steeds meer mensen overgaan naar ZZP-er, die zich vervolgens laten inhuren als interim manager of interim adviseur. Vanwege reorganisatie heb ik nu een paar maanden de tijd om me (betaald) op ander werk te richten. Het voelt een beetje als ‘nu of nooit’, maar ik wil er niet ondoordacht aan beginnen. Vind het ook best spannend om de zekerheid van een vaste baan op te geven. Tips iemand? Hoe bevalt het je? Wat moet ik doen of juist niet als ik als ZZPer wil starten?
Ik ben geen zzp-er maar binnen de organisatie waar ik werk wordt veel ingehuurd. Wat ik hoor is dat je vaak direct beschikbaar moet zijn, dus als een opdracht gaat aflopen, dan kan je even geen nieuwe opdracht in het vooruitzicht hebben, de vraag is of je daar onrustig van wordt. Ik ben zelf tijdens zwangerschapsverlof vervangen door een zzp-er en hij heeft mij toen wel teleurgesteld. Ik kwam echt terug in chaos, als ik dan het uurloon bedenk, dan is een zekere mate van zelfstandigheid en professionaliteit echt belangrijks. Inkoppertje misschien, maar ik baalde daar echt van. Maar er zijn echt goede ZZP ers waar ik echt fijn mee samenwerk en die echt een toegevoegde waarde kunnen betekenen in een organisatie. Ik zou het zelf te onzeker vinden, maar ik ben erg honkvast met 15 jaar dezelfde werkgever (en daarvoor 5 jaar)
Paar dingen die je je kan afvragen: - Heb je een netwerk om aan je opdrachten te komen? Oud-collega's waar je nog contact mee hebt, groot Linked-In netwerk, vrienden in hetzelfde veld? Inhuurportalen? - Kun je eventueel een paar maanden overbruggen zonder inkomen? Niet alleen omdat het misschien wat langer duurt voor je een opdracht vindt, maar ook omdat je het in het begin ook pas later op de rekening krijgt => eind van de maand pas factuur sturen, dus nog een maand later pas betaald krijgen etc. - Wil je je administratie zelf gaan doen of ga je daar iemand voor inhuren. Ik vind het heerlijk, vooral de vrijheid om zelf alles te regelen. Nou zijn ze bij mijn hoofdopdracht ook wel erg makkelijk (bijv hoe je je werkdag inricht). Geen gedoe met teveel vakantiedagen opnemen, geen gezeur met persoonlijk ontwikkelplan invuldingen voor je manager. Ik hou er onder aan de streep meer geld aan over (ja ook na pensioen, verzekeringen en belasting) Wat ik wel lastiger vind is om mijzelf er toe te zetten om bij te blijven in mijn vakgebied. Ik ben nogal van de werk is werk en prive is prive dus dan komt het er steeds niet van omdat ik andere hobbies heb en ik bijscholing dan als werk zie.
Dank voor de reacties! Het netwerk is er en een financiële buffer gelukkig ook. Ik denk dat ik de kans wel wil grijpen als die zich voordoet. Dus ik ga nu op zoek naar een eerste opdracht. Wish me luck!