Allebei licht, dat dus wel. Maar als ik diep slaap (dat kan ik dus alleen thuis) en mijn man mij streelt, dan is dat vertrouwd en merk ik dat niet. Ik heb net voorhoofdsholteontsteking gehad en volgens mijn man heb ik gesnurkt, wat ik anders nooit doe en heeft hij mij omgerold. Niks van gemerkt. Snap je een beetje wat ik bedoel? Kan zijn hoor dat jij niet diep gaat slapen als je kleintje naast je ligt, maar ben je dan niet heel moe?
Eerst was ik wel heel erg moe, nu een stuk minder. Ik weet niet hoe het precies werkt. Ik weet alleen dat nog lang niet alles bekend is over (de menselijke) slaap, en dat het menselijk brein heel flexibel is, dus "kan niet" vind ik in deze een iets te boude uitspraak. Ik ben er echt van overtuigd dat ik anderhalf uur stil lig. Statistisch gezien is het niet te verantwoorden dat ik me tientallen keren omdraai en bij het wakker worden nét telkens toevallig weer terug in dezelfde houding lig als waarin ik ben ingeslapen. En daarbij word ik eigenlijk altijd wel wakker met één of ander verstijfd/slapend/verkrampt lichaamsdeel, van het lang hetzelfde liggen. Iets wat ik vroeger zelden had. En of ik dan een verhoogd bewstzijnsniveau heb, of dat er net als in de auto een soort "handrem" op staat, die geen energie/waakzaamheid vraagt, zodat ik wel in diepe slaap kan zonder te bewegen ofzo... I don't know En ik denk dat ik dit verhaal ook in twijfel zou trekken als het niet mn eigen ervaring was)
Maar dat laatste is best goed te verklaren.. Wiegendood komt vaak voor bij premature kindjes, en kindjes waar de moeder tijdens/na de zwangerschap slechte leefgewoontes op nahoudt. Voor deze moeders zal kv eerder een optie zijn dan bv... Denk aan roken en drinken tijdens en na de zwangerschap. Dit heeft een slechte invloed op de ontwikkeling van bv de hersentjes.. Ik zeg trouwens niet dat dit in alle gevallen van toepassing is.
En dit is precies waar het om gaat.. in het onderzoek is alleen gekeken naar de voeding en niet naar alles wat daarmee mogelijk kan samenhangen want je hebt helemaal gelijk. Ik vermoed dat het kv gebruik onder rokers veel hoger ligt dan bv gebruik en dat geldt voor nog veel meer zaken. Trouwens.. een kleine nuance.. wiegendood komt niet vaak voor.. nooit niet..
Lieve schat waarom denk je dat die twee dingen aan je voorgevel hangen? Waarom denk je dat daar melkklieren in zitten? Als versiering? Speelgoed? Je lichaam is niet alleen geschapen om een kind in je te laten groeien, je lichaam is ook geschapen om datzelfde kind als het eenmaal buiten is te voeden. Hoe je lichaam in elkaar zit en functioneert, waar de lichaamsdelen die je hebt voor dienen DAT is de norm. Die bepaal ik niet, die bepaal jij niet. Dat is allang voor ons gedaan.
Alsnog ben jij degene die bepaalt of dat de norm ia of niet.. Die dingen hangen daar misschien dan wel.. Maar je bent niet verplicht om er ook daadwerkelijk wat mee te doen.. Dat bepaal je zelf, dus bepaal je ook zelf de norm.. JIJ vind dat dat zo is, dat is jou norm IK vind dat het niet perse nodig is.. Dus is t niet mijn norm... Dus het is en blijft je eigen norm.
De norm is niet wat 'natuurlijk' is maar wat de grootste groep gezamenlijk bepaald.. Dirksmama dat weet jij ook en een lesje biologie is dus niet nodig.... De norm is dat wij stoppen voor rood licht.. dat is niets natuurlijks aan.. dat hebben we afgesproken. Waarom toch zo drammen? Voor JOU is de norm borstvoeding geven.. voor mij is het de meest natuurlijke manier van voeding geven die ik met veel liefde een maand of 2 doe en dan stap ik met net zoveel liefde over op flesvoeding (voor jou kunstvoeding om geen misverstanden te krijgen) en die dingen aan mijn voorgevel stop ik dan gewoon weer in een normale BH en zijn MIJN zaak. Lieve, zeer irritante schat, je hoofd heb je ook gekregen om te laten functioneren. Je brein heet dat ding... doe 'm eens aan zeg!
Meid, je begrijpt t niet helemaal denk ik Dirksmama wil met "de norm" zeggen dat het de natuur is die bepaald heeft dat wij mensen zoogdieren zijn en dus is het natuurlijk/de norm om je kind te zogen cq borstvoeding te geven. Daarover kun je hoog en laag springen, feit blijft gewoon dat wij zoogdieren zijn die onze kinderen behoren te zogen, volgens de principes van de natuur. Dat wij mensen steeds verder van de natuur af zijn gaan staan en dus meerdere middelen hebben om onze kinderen te voeden (denk aan flesvoeding) verandert niks aan die "norm" Borsten hebben wij vrouwen nog steeds en die zijn niet gemaakt om mannen mee te plezieren Het is niet alleen zwart of wit he; dat t ene de norm zou zijn wil niet zeggen dat het andere abnormaal is oid; het is een technologische vooruitgang die de mensheid zelf ontwikkelt heeft waardoor vrouwen tegenwoordig een keuze hebben. Maar van oorsprong bestaat die keuze niet en dus is borstvoeding "de norm".
fijn dat je er zo over kunt denken dat bedoeld ze wel hoor haha helemaal mee eens. En die dingen aan mijn voorkant zijn niet om mee te voeden, maar puur omdat ik een vrouw ben en daarom heeft mijn man ze dus niet. En ondanks dat hij ze niet heeft, heeft hij onze dochter ook op een gezonde liefdevolle manier kunnen voeden.
Kristel86... er zit een groot verschil tussen 'norm' en 'natuurlijk'.. zoek maar even op... de norm is wat wij met z'n allen als gewoon beschouwen (voor rood licht stoppen, kinderen om 19:00 naar bed etc) natuurlijk is wat 'natuurlijk' is ingegeven. borsten voor borstvoeding. Voor Dirksmama en anderen is natuurlijk de norm. De mag maar dat is een eigen norm. En je kunt lang discussieren dat natuurlijk de norm 'zou moeten zijn' ... oftewel borstvoeding de norm maar dat IS het niet (en dat kan je heel jammer en zonde vinden). De norm en natuurlijk of zelfs wenselijk zijn echt andere dingen.
Ik ben het wel met Dirksmama eens dat borstvoeding de norm is. Ik ben gelovig en geloof dat God het op die manier bedoeld heeft. En zeker weten dat die borsten zijn om te voeden. Of je dat uiteindelijk ook doet, is aan jou.
En Red88: Nee borstvoeding is normaal en natuurlijk maar niet de norm De norm is zelf kunstvoeding en dat is natuurlijk jammer. Het zou prachtig zijn wanneer borstvoeding de norm zou zijn. Dat zou namelijk betekenen dat het voor het meerendeel van de vrouwen de gekozen vorm van voeding zou zijn... Goed, ik word een beetje iebelig om steeds het verschil tussen 'norm' en 'natuurlijk' te moeten uitleggen. Jullie hebben toch allemaal wel een middelbare school diploma?
hahahaha.. ik heb een levendige fantasie! Maar goed, net zoals voor veel dingen is het maar goed dat wij vrouwen die 'dingen' gekregen hebben want de gemiddelde kerel zou al afhaken bij één kloof of ontsteking!
Cygnet2: Heb je helemaal gelijk in hoor, vandaar dat ik "de norm" ook telkens tussen aanhalingstekens heb staan. Ik vermoed namelijk een verkeerde woordkeuze, maar wel de bedoeling zoals ik het beschreven heb. (Klopt het dat je het zo bedoelde zoals ik het beschreef, Dirksmama?)
Het zou me verbazen als Dirksmama (lerares) onbewust en onbedoeld een verkeerde woordkeuze heeft gebruikt...
@Cygnet, haha dan doel ik wel op dat het zo ideaal werkt als troostmiddel en dat hij dat ook graag had gewild. Maarre ik snap wat je bedoeld. In Nederland is kv de norm maar dat zou borstvoeding moeten zijn omdat de natuur het zo bedoeld heeft. Als ik het over de norm heb, dan kijk ik er naar hoe de natuur het bedoeld heeft ipv hoe anderen er over denken en wat hun keuzes zijn.
Norm Een norm is een stelsel van ideeën dat voorschrijft hoe je je dient te gedragen. Het zijn de `regels` voor sociaal aanvaard gedrag. Normen zijn relatief in de zin dat ze niet in gelijke mate gedeeld worden door de individuen in een samenleving. Stelsel van meestal ongeschreven gedragsregels, gebaseerd op een stelsel van waarden. De toestand die voor een categorie van personen of zaken de gewone is of waarnaar zij zich kunnen of moeten richten. Een norm is een gedragsregel. Deze is gekoppeld aan een waarde. Een voorbeeld: bij de waarde ` respect` hoort de norm: ` wees beleefd`. Uit bovenstaande moet dus geconcludeerd worden dat borstvoeding niet de norm kan zijn. Bovendien heeft God de mens geschapen met een eigen wil. Je hebt ook mannen die hun piemel alleen gebruiken om te plassen en niet om zich voort te planten. Een ieder mag met haar borsten doen wat ze goeddunkt, daar heeft geen ander mens iets over te zeggen; een ander bepaalt dat niet. Dat God in eerste instantie borsten ontworpen heeft om je kind mee te voeden, dat geloof ik, maar God heeft ons ook intelligentie en zelfdenkend vermogen gegeven en zo maakte de mens kunstvoeding.
Dat snap ik.. het is voor JOU ook de norm. Ik zou graag zien dat het meer de norm zou zijn. Het zou al enorm helpen wanneer we de positieve kanten van borstvoeding geven zouden belichten zonder daar heel ingewikkeld en moeilijk over te doen. En vooral zouden ophouden met het af te zetten tegen kunstvoeding. Borstvoeding is de meest natuurlijke manier van voeding en biedt ongelofelijke voedingswaardes die niet gehaald kunnen worden uit andere voedingsvormen voor zuigelingen. Daarnaast biedt borstvoeding nog vele andere voordelen zoals troost, warmte, binding etc. Bovenstaande zou toch al genoeg moeten zijn om iedereen serieus na te laten denken over het geven van borstvoeding?