Hallo, Vorige week de 20 weken echo gehad. Met mini is alles in orde dus ik ben dik tevreden! Maar er werd me vast verteld dat mijn placenta voor de baarmoedermond ligt. De kans dat deze met de groei van de baarmoeder nog omhoog gaat is aanwezig. Met 30 weken kan ik via een vaginale echo dit nog eens laten beoordelen. Zijn er meer waarbij de placenta halverwege de zwangerschap niet goed lag. En hoe was dit rond de uitgerekende datum? Groetjes Reen
Volgens mij lag de placenta er bij de 20 weken echo er niet helemaal voor maar wel heel laag aan de rug kant. Bij de 30 weken echo lag die juist heel hoog, al was daarvoor ook al gezien dat die er niet voor lag. Gaat vanzelf hoger zitten gelukkig.
Hier gisteren hetzelfde nieuws, tenminste ik heb een placenta preavia marginalis. Hij ligt dus tegen de baarmoedermond aan. Ik dacht dat als hij aan de rug lag de kans dat hij omhoog groeiede minimaal was Cheryl? Die van mij ligt nl ook aan de rugzijde.
Mijn placenta lag naast de baarmoedermond, niet er overheen. Ik moest rekening houden met bloedverlies maar ik heb geen bloed gezien en de placenta was met de volgende echo mooi mee omhoog gegroeid. Het kan dus zeker nog hoor. Bij mij ging het ook best snel.
We blijven hopen. Bloeden lijkt me zo eng. Zeker als je de verhalen op internet leest. Lag de jouwe aan de voor of achterkant ER14?
Ik heb afgelopen week ook de 20 weken echo gehad. Bij mij ook de placenta over de uitgang (lateralis). Met 32 weken ook een nieuwe echo om het nogmaals te bekijken. Kreeg verder ook geen info meer. Ja als het zo blijft een KS. Ik ben toen zelf even gaan googelen...nou daar wordt je inderdaad niet heel vrolijk van....over 2,5 week weer naar de verloskundige. Daar maar eens goed bespreken en inderdaad hopen dat het snel omhoog groeit en bloedverlies wegblijft!!
Bij mijn zoontje lag de placenta gedeeltelijk aan de voorkant en gedeeltelijk over de baarmoedermond. Nooit bloedverlies gehad gelukkig! Bij de extra echo met 32 weken was hij mooi naar boven gegroeid en ben gewoon natuurlijk bevallen! Ik maakte me er best wel zorgen over, maar dat was achteraf dus echt niet nodig!
Dat weet ik niet of dan de kans minimaal is, mij werd verteld dat bij de 20 weken echo dat die waarschijnlijk nog wel hoger ging liggen en is gelukkig ook gebeurd, en bij de 30 weken echo stond er op de verwijsbrief ook placenta laag posterior maar hebben ze naar gekeken en was goed omhoog gegaan, stukje van de baarmoedermond af. En nu ligt die hoog. Ligt er ook vast aan hoe laag die ligt?
Ik hoop dat die van mij net zo braaf omhoog groeit als bij jou Fijn om te lezen dat niet iedereen bloedingen krijgt
Bij mij lag hij aan de voorkant. Wij kwamen echt een beetje overdonderd bij de echo vandaan na de vragen of ik nog geen bloedverlies had gehad en dat ik er rekening mee moest houden dat dit kon gebeuren en wat ik dan moest doen. Goed dat ze je proberen voor te bereiden natuurlijk, maar ik vond het een heel naar idee.
Hi Heb dit tijdens mijn 1e zwangerschap gehad, uiteindelijk omhoog gegroeid, en nu ligt ie er weer.. Ik ga ervan uit dat ie nog omhoog groeit! Meestal wel hoor.. Is even afwachten helaas!
http://www.zwangerschapspagina.nl/zwangerschap/438064-placenta-praevia-totalis.html Hey meiden in bovenstaande link no meer meiden! En veel meiden die het gehad hebben.
hier ook.. heb bij 15 w een flinke bloeding gehad.. placenta ligt laag aan de rugkant.. bij de 20w echo ook nog te laag.. heb eind maart weer een echo..heb geen bloedingen meer gehad dus heb goede hoop.. zou er vreselijk van balen als hij niet mee omhoog gegroeid is.. spannend meiden..
Hoop het ook voor je! Vond het zelf ook erg spannend, bloedingen heb ik gelukkig helemaal niet gehad, en ben inmiddels al bijna 37 weken zwanger dus daar hoef ik mij al niet meer zo druk over te maken Al doe ik dat eerlijk gezegd wel nog
Wat spannend! Ik heb bij me 12 weken echo gehoord dat hij totaal op me baarmoedermond ligt.. Hopelijk is hij met 20 weken al verschoven..! Ik duim ook voor jullie!
Dank voor alle reacties. Ik begrijp dat hier uiteindelijk niemand een ks heeft gehad. Dat is fijn te horen! En voor iedereen die met hetzelfde zit; duimen dat alles netjes 'meegroeit'.
Dit heb ik dus ook net te horen gekregen... Ik krijg wel een keizersnee, dat stond al vast. Maar als ik wel bloedingen krijg, is het hele idee van een natuurlijke keizersnee van de baan en kan het zelfs volledige narcose worden en verwijderen van de baarmoeder....in het uiterste geval Fijn dat soort informatie :x