Ik vermoed een vorm van autisme bij mijn zoontje. Hoe en wat precies geen idee natuurlijk want ik ben geen psych, maar hij heeft typische kenmerken en ik maak mij zorgen. Morgenochtend hebben we een afspraak bij de kinderarts om oa dit te bespreken. Ik ben begonnen met googelen naar kenmerken van autisme bij peutertjes. Ik heb langere tijd de Google-boot afgehouden want iedereen scoort wel iets met die autisme/adhd/hoogsensitief lijstjes, dus wat heeft het voor zin dacht ik. Maar goed, toch maar gaan googelen, want ik zit er zo mee. Daarnaast is informatie verzamelen nooit verkeerd. Nu kwam ik op autismejongekind.nl, daar staat duidelijke informatie en een test. Die test heb ik gedaan. Nu vraag ik mij af of iemand ervaring heeft met deze website en met de test. Ze claimen wetenschappelijk onderzoek te hebben gedaan naar deze test: "Uit wetenschappelijk onderzoek is bekend dat bij het overgrote deel van de kinderen met een score van drie of meer sprake is van een ontwikkelingsstoornis, zoals een autisme spectrum stoornis (ASS). " Ik hoor graag van jullie!
Ik kwam dit topic net tegen, misschien heb je daar wat aan: https://www.zwangerschapspagina.nl/threads/ervaring-vroegdiagnose-ass.692513/
Bij mijn zoon is net ASS vastgesteld (psychiatrische kliniek - kinderafdeling). Hij is 3 jaar. Zij verwijzen voor info telkens naar de Nederlandse Autisme Vereniging. Misschien is deze website daar onderdeel van?
Ik kende Nederlandse Autisme Vereniging nog niet, heb net even op hun website gekeken en Autismejongekind is daar idd onderdeel van. Weer wat geleerd
Ik heb de test net gedaan voor mijn oudste (gewoon voor de lol want ik maak me geen zorgen) en hij scoort een 8...
Het is je nooit opgevallen dat je kindje je nooit aankijkt? Geen belangstelling toont of geen contact maakt oid?
@KleineLai mijn zoontje kijkt mij wel aan en zoekt ook contact met mij en zijn papa of zusje, maar niet met anderen. Hij knuffelt graag, maar alleen als hij dat wilt. Als hij aan het spelen is dan kan ik hem 10x roepen zonder reactie. Hij speelt niet met andere kindjes. Hij doet mij niet na maar als hij zijn zusje mij ziet nadoen doet hij mij wel na. Dit is allemaal negatief volgens de test. Bij een ouder kind geloof ik ook wel dat dit klopt maar hij is nog geen 2 Ik denk dat dit allemaal hoort bij zijn leeftijd. Hij heeft zijn eigen wil, soms is dat prima en soms niet (dan volgt meestal een woedeaanval ). Ik geloof wel dat als je denkt dat jouw kind ASS heeft, dit kan kloppen. Als ouders heb je sneller een voorgevoel, maar ik geloof niet dat dit bepaald kan worden met een testje online.
Goed dat je een afspraak hebt gemaakt met de kinderarts. Ik vind de claim van die website wel twijfelachtig. Mijn zoontje scoorde met 3 jaar op de ados test een score die op autisme wijst, afgenomen door een professional, en nog was dat geen reden voor de kinderpsychiater om toen de diagnose autisme al te stellen. Laat staan een thuis test. Natuurlijk, je moeder gevoel dat er iets aan de hand is, moet je beslist niet negeren. Nogmaals, prima die afspraak bij de kinderarts, maar laat je niet gek maken door vragenlijsten op het internet. En mocht hij nu wel autisme hebben, weet dan dat ik verschillende collega's heb en heb gehad met een autisme diagnose en daarnaast een goede baan en een sociaal leven.