klagen over vuurwerk

Discussion in 'De lounge' started by GossipGirlxoxo, Dec 7, 2019.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Zomerbloem

    Zomerbloem Fanatiek lid

    Mar 19, 2018
    2,122
    2,577
    113
    Female

    Knal erwten, een klein fontein met aansteek lont. Veiligheidsbril. Geen potten/pijlen of iets dergelijks
     
    Whoopy and GossipGirlxoxo like this.
  2. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,184
    16,521
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ik heb daar geen moeite mee maar het is hele toontje wat er wordt gezet.
    Geef gewoon je mening maar blijf niet doorgaan op zo’n belerend en zeikerig toontje, dus inderdaad azijnpissers.
     
    Whoopy and Heartofhope like this.
  3. Lafelife

    Lafelife Fanatiek lid

    Apr 25, 2017
    1,604
    1,064
    113
    Female
    Hier wordt in de buurt elke avond wel een keer hard geknald. Dat je dus rechtop in bed zit. Dat vind ik wel irritant, maar wij gaan daar niets van zeggen. (Wonen nog in de buurt van de vuurwerkramp ook nog, en het is hier elk jaar zo hard)
    Onze kinderen steken niet echt vuurwerk af. Wordt ook niet om gevraagd. Wellicht onze jongens later wel. Van mij zou dat onder begeleiding wel mogen. Ik denk dat als de interesse er is je ze beter begeleid dan erbij weghoudt.
    Hier bij de schoonfamilie is het ook gewoon om rond de €3000 aan vuurwerk af te steken. Wie ben ik om daar wat van te vinden.
    Mijn oudste zoon is op 1-1 jarig, dus hij zal zijn hele leven zijn verjaardag ermee vieren, komt ie niet onderuit tenzij er een verbod komt.

    Maar vroeger, toen ik een jong meisje was;) waren wij zeer gevaarlijk met vuurwerk. Als ik daar aan terug denk. O o. Mijn broer steekt nog ieder jaar carbid af. Ik hoef er niet meer bij te zijn. Blijf lekker binnen.
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  4. Mystiek

    Mystiek Fanatiek lid

    Oct 19, 2013
    2,646
    1,529
    113
    OV
    Ik heb nooit wat met vuurwerk gehad, behalve de echte shows. Die vind ik wel gaaf.

    Ik vind dat het de laatste jaren te ver gaat. Eerder ging het om rotjes tussen kerst en oud en nieuw. Intussen gaat het om bommen die van een scooter gegooid worden en flink wat schade veroorzaken. Als iets leuks alleen leuk is voor een enkele persoon, en heel vervelend voor iedereen daaromheen, dan vind ik dat hele 'gunnen' geen optie.
    Overigens veroorzaakt dit gebruik veel meer schade dan alleen wat materiële schade. Wie mag dit jaar beslissen welke hulphond zijn werk niet meer kan doen? En wordt de dader voldoende betrokken bij het vinden van een oplossing? https://www.hartvannederland.nl/nieuws/2019/vuurwerk-schakelt-hulphonden-uit/
     
    Zara75 likes this.
  5. Damay77

    Damay77 VIP lid

    Apr 18, 2010
    13,734
    7,501
    113
    Female
    Mee eens. Ik werk in de thuiszorg en heb een aantal mensen die de oorlog mee gemaakt hebben en al angstig binnen blijven . 1 mw die van ellende huilend naar haar dochter is gegaan en daar een paar weken is gebleven tot het geknal over was. Mensje dacht dat de 3e wereldoorlog uitgebroken was. Helemaal met die halve bommen die ze bij haar in de gallerij van haar flat gooide.

    Ik heb een hondje die helemaal door het lint gaat van die knallen. Moet hem naar buiten sleuren en eenmaal buiten kijkt hij alleen maar angstig om zich heen en wil nauwelijks wat doen. Elke geluidje doet hem in elkaar duiken. Ik hoop dat het geknal snel over is .
     
    Louise11110 and Zara75 like this.
  6. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,678
    113
    Het bevalt je niet, dus ga je maar strooien met ‘azijnpissers’? Geef gewoon je mening zonder dat toontje...
     
    Shay25, Zara75, MyMiracle and 4 others like this.
  7. tuc

    tuc Niet meer actief

    Tja belerend? Vuurwerk geeft gewoon overlast, dat is bekend. Ik weet niet hoe je dat anders zou moeten zeggen?
     
    Jessi79, RoIn and Maslov like this.
  8. Maslov

    Maslov Fanatiek lid

    Apr 11, 2019
    1,226
    3,470
    113
    #268 Maslov, Dec 9, 2019
    Last edited: Dec 9, 2019
    Ik denk dat de liefhebbers van vuurwerk de voorbeelden niet interessant vinden. Ik heb ook een voorbeeld thuis zitten dat niet uit de voeten kan met de plotselinge knallen en zichzelf pijn gaat doen uit stress. Geen huisdier overigens, maar een ernstig verstandelijk beperkt kind.

    Ik snap niet dat als men wéét hoeveel last mensen en dieren kunnen hebben van die plotselinge knallen, ze het gebruik van vuurwerk toch voor zichzelf recht gaat lopen kletsen. Dat men de empathie mist om te zien dat de overlast niet opweegt tegen het inwisselbare vermaak. En dat ze daarbij ook nog het lef hebben om mensen die de overlast ervaren, azijnpissers te noemen.

    Ik kan op oudjaarsnacht nergens naartoe met mijn kind om de herrie te ontvluchten, maar dat weet ik. Ik ben erop ingesteld die nacht, helaas moet dat. Maar dat ik tegenwoordig ook de hele maand december te pas en te onpas moet anticiperen op plotselinge knallen ("Is toch leuk, moet kunnen toch? Het is maar categorie 1."), dat vind ik dieptriest.
     
    Louise11110, Zara75, Jessi79 and 13 others like this.
  9. RoIn

    RoIn VIP lid

    Feb 3, 2014
    5,918
    595
    113
    Female
    De toon is lastig te horen bij geschreven tekst..
    Jouw manier van schrijven op dit moment daarentegen...;)
     
    Louise11110, Shay25 and Mammielove like this.
  10. Kristel86

    Kristel86 VIP lid

    Feb 4, 2008
    8,631
    851
    113
    Female
    En daar vliegen de oordelen en hypocrisie weer voorbij...
    Hoe kon het ook anders gaan... ;)

    Een mening geven zonder mensen te veroordelen of zelfs uit te schelden, kan ook gewoon, hoor :)
    (Maar ik zal wel weer raar zijn? :p)
     
  11. Tulp21

    Tulp21 Niet meer actief

    Ik ben volgens iemand dan een azijnpisser maar ik heb nooit wat gehad met vuurwerk en nu nog steeds niet.
    Ik geef om mens, dier en planeet. Niet om iets dat onzinnig is en al helemaal niet dat kinderen onder de 16 dit buiten al dik een maand voor oudjaarsdag ermee spelen
     
    Louise11110, Zara75, Valerie and 2 others like this.
  12. RoIn

    RoIn VIP lid

    Feb 3, 2014
    5,918
    595
    113
    Female
    Heb je het nu over mijn post? Ik mag toch hopen van niet aangezien ik juist reageer op iemand die scheldt..en het zelf niet doe.
     
  13. wishfulthinking

    wishfulthinking Fanatiek lid

    Aug 7, 2012
    4,828
    2,498
    113
    Female
    Maar zo kunnen we wel blijven doorgaan..

    Andermans kattenstront in je tuin of hondenstront in het plantsoen geeft ook overlast en das vaak het hele jaar door en niet die "ene maand" zoals vuurwerk in het jaar

    En zo zijn er nog nog wel veel meer vergelijkingen te noemen
     
    Anouk2005, Ansj84 and Ysabella like this.
  14. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    Jan 27, 2017
    9,041
    16,546
    113
    Ik word gek van al die hondenstront op de stoep! Moet telkens opletten dat mijn zoon er niet per ongeluk intrapt. Het zou echt verboden moeten worden... honden die poepen.
     
  15. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,376
    30,676
    113
    Female
    Dit dus.
    En nee, ik ga niet snel lopen klagen of politie bellen (of ik moet zien dat er echt gevaarlijke situaties ontstaan).
    Maar ik vind het wel raar dat mensen hun kinderen van 10 of 11 met 'speelgoed' voor boven de 12 alleen buiten laten spelen.

    Gelukkig valt het hier in de buurt nog goed mee.
    Mijn jongste zoon is doodsbang voor knallen. Twee jaar geleden huilend naar huis gegaan bij de sint-maarten show ( stonden op 100 m afstand van professionele show met enkel siervuurwerk) Vorig jaar wel met de optocht meegelopen, maar zodra we in het park kwamen wilde hij direct naar huis vanwege het komende vuurwerk.
    Dit jaar weer gegaan. Hij wilde wel kijken zei hij, maar voor de eerste knallen krabbelde hij toch weer terug.

    Met oudjaar gaat hij gewoon naar bed. En gelukkig slaapt hij altijd heel diep. Tot nu toe nooit wakker geworden van het vuurwerk.

    Oudste van 10 vind het wel prachtig. Ik ga met hem een rondje lopen. Maar hij durft ook niet dichterbij dan 5 m van mensen die iets afsteken. En ook de knettererwten ed vind hij maar niks. Dan gaan we meestal naar de heuvel in het parkje. Van daaruit mooi overzicht op de huizen.
     
  16. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,678
    113
    Euh ja, dus omdat iemand voor een vuurwerkverbod is, is hij dolblij met poep in tuinen? Je hoeft niks te vergelijken, het gaat hier over vuurwerk niet over poep. Maar voor de zekerheid: ik ben voor een vuurwerkverbod - of écht énkel vuurwerk met daadwerkelijk Oud & Nieuw en niet al maaaanden daarvoor - en ik ben ook tégen poep in voortuinen. Wow!
     
    Zwierezwaai, MinnieMouse94 and tuc like this.
  17. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik vind honden en kattenstront vreselijk vervelend hoor, begrijp mij niet verkeerd, maar vind jij die overlast te vergelijken met vuurwerk?
    Waar gevaarlijke situaties mee ontstaan, mensen bang zijn, mensen denken dat ze weer terug in een oorlogsgebied zijn?
     
  18. wishfulthinking

    wishfulthinking Fanatiek lid

    Aug 7, 2012
    4,828
    2,498
    113
    Female

    Nou idd
    Maar als je dan zegt hé jullie kiezen voor een hond of kat (ik niet) laat deze in je eigen tuin schijten dan kijken ze je aan alsof ze water zien branden

    Want die kat kan niet hele dag in huis zitten.. is een buiten kat .. is toch zielig


    Tja mijn hond moet nu eenmaal
    Ik kan um toch niet op commando laten poepen op de door mij aanwezen plek?.. de poep zakjes waren op.. ooh hij heeft gepoept niemand heeft het gezien?
    Ik loop snel door
     
  19. Kristel86

    Kristel86 VIP lid

    Feb 4, 2008
    8,631
    851
    113
    Female
    Oh, nee, helemaal niet! :)
    Ik bedoelde het gewoon in z'n algemeenheid, als "conclusie" na het lezen van weer een paar pagina's sinds gisteren. Het gaat er niet bepaald vriendelijk aan toe namelijk...
    (En dan ga ik er vanuit - oh jee, een aanname ;) - dat "wie de schoen past, die trekt 'm wel aan". Het is dus niet specifiek naar iemand gericht ofzo.)
     
    RoIn likes this.
  20. Maslov

    Maslov Fanatiek lid

    Apr 11, 2019
    1,226
    3,470
    113

    [​IMG]
     

Share This Page