https://www.ad.nl/dossier-2020/twee-tieners-opgepakt-voor-afsteken-vuurwerk-in-flat-arnhem-waarbij-vader-en-zoon-4-omkwamen~a551ceaa/ Toont voor mij weer eens aan dat kinderen niet met vuur en dus ook niet zonder begeleiding met vuurwerk behoren te spelen. Misschien wel even 'leuk' voor het geluid wat vuurwerk in een hal gegooid. Met tot gevolg dat een gezin is gehalveerd en vader en zoon een vreselijke dood zijn gestorven. Als (en ik zeg als omdat ze nu nog worden verdacht, alhoewel camerabeelden niet zullen liegen) dan mogen ze van mij hun gehele jeugd in jeugddetentie. En hun ouders als die toestemming hebben gegeven voor afsteken van vuurwerk mogen van mij dan ook de bak in. De moeder en dochter die dit hebben overleefd hebben tenslotte ook levenslang.
Wij zaten zowaar in het kleine stukje NL dat geen (nou ja, bijna geen) mist had. Desondanks ook ontzettend last van mijn longen. Dochter wilde net buiten gaan spelen en dat mag ook gewoon. Even niet bij nagedacht dat er nog vuurwerkresten van de buren liggen. Dus maar weer naar binnen gehaald en uitgelegd wat de consequenties kunnen zijn. Straks maar eens aanbellen en vragen of ze het opruimen zodat onze, maar ook hun kinderen weer veilig op straat kunnen spelen.
ik vind het zo vreselijk vreemd dat mensen zich zo gaan gedragen als er een verzoek wordt gedaan ergens rekening mee te houden. Dat is echt iets dat erger geworden de laatste jaren. Iedereen is bang dat ie iets tekort komt ofzo? Dat er wat wordt afgenomen? Rekening houden met elkaar lukt steeds minder. Vind het bizar
Hier een fantastisch oud en nieuw gehad. Met de oudste van 4 rond gelopen door de wijk. Iedereen wachtte netjes toen we er aan kwamen, velen kwamen om de beste wensen te wensen. Heerlijk was het!!. Bij ons dan ook geen oorlogsgebied, gewoon normaal zoals het hoort.
Echt, wat een bezopen """traditie""" is dat vuurwerk. Gisteravond stond er iemand stomdronken zeer zwaar illegaal vuurwerk met een metalen buis af te schieten naast ons huis. Echt levensgevaarlijk, zowel voor hemzelf als voor omstanders en de gebouwen die er staan. En nu? Gewonden, 2 doden, veel schade en overal troep op straat.
Ik snap de emoties, maar de jongens die dit gedaan hebben en hun ouders hebben dit ook niet gewild. Natuurlijk zijn ze ontzettend stom geweest, maar de meeste ontzettend stomme acties hebben niet zulke vreselijke gevolgen. En het probleem van die leeftijd is juist het gebrek aan inzicht in gevolgen. Ik ben het helemaal met je eens dat kinderen op die leeftijd niet zonder toezicht met vuurwerk moeten spelen, maar deze situatie kent echt alleen maar verliezers.
Ik ben dolblij dat het voorbij is! Een nieuw hondje sinds een week die volop moet wennen aan alles. Hadden goede vorderingen gemaakt, hij deed zijn behoefte netjes buiten. Gisteren was drama, tuig dat mortiergranaten afliet gaan, zo hard. Hij heeft gegild, zo enorm schrok hij. En ging tot zeker 3 uur/half 4 door. Echt, hier gaat de vlag uit als er een verbod zou komen!!!
Afschuwelijk wat er in Arnhem gebeurd is. Heb er geen goed woord voor over. Je maakt mij niet wijs dat een kind van 12/13 niet kan inzien dat het niet verstandig is om binnen vuurwerk af te steken. Er is maar 1 slachtoffer, de overledenen en hun nabestaanden!!!
Ik denk dat de nabestaanden geen barst aan dit excuus hebben. Vind het behoorlijk tenenkrommend, je zou dit maar lezen. Echt hoor...
Ze hebben echt wel gezien dat er fik uitbrak. Maar politie heeft ze van huis op moeten halen getuige de beelden die ik net op Twitter zag. Geen medelijden met die gastjes.
Vreselijk inderdaad! En ook de ouders van deze jongens zullen wellicht gedacht hebben; dat doet mijn zoon niet. Wat een vreselijk einde voor deze mensen.
Nee, kinderen van die leeftijd overzien echt de gevolgen van dat soort geintjes niet. Het gaat tien keer goed, en als het de elfde keer fout gaat herinneren ze zich opeens weer de waarschuwingen. Tot die tijd niet. Zo zit het puberbrein in elkaar. Het probleem is niet dat ze dit zelf niet goed hebben kunnen inschatten. Het probleem is, bij veel jongeren, dat ze het idee hebben dat ze die inschatting zelf mogen maken. Leuk, die ruimte om fouten te maken, maar op dit gebied zouden de teugels gewoon veel strakker moeten zitten. Dat vuurwerk komt ergens vandaan, ouders hebben het niet gevonden of er niets mee gedaan, en de jongens waren zonder toezicht op pad. Het is niet alleen domme pech. Die cultuur van mijn kind doet zoiets niet mag wel eens verdwijnen.
Precies! Ouders die het oké vinden dat hun kinderen vuurwerk afsteken. Vinden dat het moet kunnen, want het is maar één keer per jaar. Denken dat hun kinderen zich altijd netjes aan de afspraken houden. En tja, gaat het een keer mis....ach, het was geen opzet toch, ongelukjes kunnen altijd gebeuren. Ja mijn neus.
Vooral eens met deze laatste zin. Ik zal de laatste zijn die zegt:"Mijn kind doet dat niet." Want je wéét het niet. Je wéét niet wat ze doen als jij er niet bent. Jij bent het geweten op deze leeftijd. En als jij er niet bent, is het geweten er ook niet. Wanneer je je kind opvoedt, komt dat er wel. Ook als je er niet bent. Maar het puberbrein zit zo nog niet in elkaar. Ze zeggen: Wijsheid komt met de jaren. Daar zit wel een kern van waarheid in. Ik kan alleen maar denken aan mijn eigen kind van bijna 12. Wat ze ook doet ik ben verantwoordelijk voor het gedrag van mijn kind. Zoals deze ouders verantwoordelijk zijn voor het gedrag van hún kind. Het idee dat je moet leven dat je kind zo'n verschrikkelijke fout heeft gemaakt... Dat er een gezin nooit meer compleet is door toedoen van jouw kind. Afschuwelijk vind ik dat.
Dat zou zomaar kunnen. Ze veegt letterlijk iedere dag de gehele voor en achtertuin haha... ik hoorde haar vanmorgen om 9 uur alweer de tuinen bezemen
Vreselijk! Ik herinner nog hoe onze katten vroeger altijd jankten uit angst. O.a 1 kat waarmee je echt alles mocht doen en nergens bang voor was. En in die tijd viel het geknal heel erg mee vergeleken met nu hoor.
https://www.ad.nl/dossier-2020/twee-tieners-opgepakt-voor-afsteken-vuurwerk-in-flat-arnhem-waarbij-vader-en-zoon-4-omkwamen~a551ceaa/ Dit is 5 minuten bij ons vandaan gebeurd... Vreselijk en ik kan me niet voorstellen hoe dit voor alle betrokkenen moet zijn... (Enorme understatement, maar ik kan geen woorden vinden die de lading dekken.) Ik wil er ook niet over oordelen, want ik begrijp heel goed dat niemand dit zo had kunnen voorspellen, maar ik wil wel even reageren op bovenstaande reacties/quotes: Ik weet heel goed hoe "het puberbrein" werkt, maar kom op, dat kun je echt niet overal voor inzetten. Ja, een puber ziet op die leeftijd (wellicht) de lange termijn gevolgen van keuzes niet helemaal helder voor zich, maar dat de combinatie "vuurwerk + binnen afsteken" een achterlijke combinatie is, dat weet een (veel) jonger kind al met een beetje opvoeding. Ik vind deze verklaring, vooral in deze context, dan ook totaal niet van toepassing... (Edit: Verkeerde stukjes gequote; aangepast)
Ja, ik merk hier ook dat de zooi achter je kont opruimen er niet meer bij is tegenwoordig. Overal ligt de troep. Ik moest vroeger mn zooi opruimen, bezem mee en vuilniszakken en opruimen maar. Maar nu niet meer hoor.. Vind het ronduit asociaal gedrag.