Ok, dat wist ik niet. Knap dat ze dat kunnen zien hè! Soms staat de wetenschap voor niks! Goed nieuws dat de waarde goed is! Deze maand weer vol aan de bak!
@fvdb: hoe is het met jou? Ik ben ook even afwezig geweest ivm drukte, maar het gaat goed. Zie maar even mijn vu-topic als je wil, ben wat te moe en te weinig tijd om alles weer op te schrijven... Maar ben heel benieuwd hoe het met jou is, want volgens mij ben jij nu door je "magische grens van 6 weken" toch? Ik hoop heel erg dat het allemaal nog goed gaat! Heb je "ons" wel weer kunnen vinden trouwens, in mmmclubs? @rest: zwaai! andere keer weer meer... sorry!
Hoi allemaal, Kom net terug van een paar dagen weg en ineens is ons clubje weg! Moest ff zoeken hoor! Hier alles goed. Vandaag 6-3 weken zwanger. Gisteren weer ff een dipje gehad en bang dat het niet goed zat. Had de laatste dagen pijnlijke tepels maar dat werd minder. Ik ben dan meteen bang dat het niet goed is! Maar vanochtend weer heerlijk beroerd opgestaan. Ik moet dan spugen, maar er komt niets. Erg frustrerend! Nog 6 nachtjes slapen en dan hebben we de echo. Pas als ik het hartje zie kloppen ben ik gerust. Dit worden wel lange dagen... Hoe is het met jullie allemaal? Liefs!
@fvdB wat fijn om te horen dat het wel goed met je gaat. Ik snap je zorgen, heel begrijpelijk in jouw situatie. Maar ook vandaag heeft mijn arts me weer verzekerd dat kwaaltjes echt helemaal, maar dan ook helemaal niets zeggen. (Ik heb namelijk helemaal geen kwaaltjes nog). Ik heb mijn echo gehad, alles was goed (uitgebreider verhaal in vu-topic) en het was echt zo ontroerend! We hebben een goede hartslag gezien (122 bpm) en het embryotje komt uit op 6 weken, 3 dagen. En dat is gewoon hartstikke goed. We zouden dus eigenlijk misschien wel helemaal precies gelijk lopen . Ik hoop ook dat je echt snel gerustgesteld wordt. Misschien kun je nog vragen of je iets eerder een echo mag? want je kunt dus met 6 weken, 3 dagen echt al wel een heleboel zien! Meid, je bent verder dan je ooit geweest bent (toch?) en dat bewijst al dat de utrogestan werkt. Dus nu ga je gewoon met dit beetje hulp, je kindje gewoon goed voldragen! Veel sterkte met de spanning en het wachten en houdt ons op de hoogte van alle ontwikkelingen!
Vas! Wat goed te lezen dat het bij jou allemaal goed was! Geweldig meid!! Helemaal super! Ben zo blij voor je!! Dank je voor je lieve berichtje, doet mij goed! Volgende week donderdag sluit ik mij hopelijk bij je aan en wie weet zijn we inderdaad tegelijk uitgerekend! Zou leuk zijn! Ga ff je VU topic lezen!
Hallo allemaal, Hier weer terug van vakantie en ik voel me gelukkig ook wat beter nu ik geen utro meer gebruik. Op 13 juli (8 weken en 3 dagen) heb ik een heel mooi hartje zien kloppen en ben ik op advies van de gyn gestopt met de utro. Ze gaf aan dat het voor mij echt niet noodzakelijk is om verder te gaan met de utro. Ik heb geen historie van miskramen en ze was ervan overtuigd. De andere kant is (het was een andere gyn dan die mij de utro heeft voorgeschreven) dat ze er zelf niet van overtuigd is dat de utro altijd helpt om zwanger te worden. Ze gaf wel toe dat het opvallend is dat na 1 ronde proberen met utro het bij ons gelijk raak was. Ze begon over dat het niet bewezen was en dat ze wel vond dat er bij ons snel naar medicatie is gegrepen (het is gewoon in het teamoverleg besproken vertelde onze eerste gyn). Maar goed, wij nog steeds blij met onze beeb en dat ik nu minder ziek ben nu de utro is gestopt. Vandaag hebben we een termijnecho en dan wachten op de nekplooimeting. Nog even spannende 2 weekjes en dan hopelijk lekker wachten en groeien naar de 20 weken echo. Vasca en FBdB, wat spannend allemaal he nog in die eerste weken! Vooral voor jou FBdB kan ik me voorstellen dat het zenuwslopend is. Ik blijf duimen! Iemand nog iets van kristel vernomen?
Hoi! Lang geleden weer dat ik iets van je vernomen heb. Wat fijn dat je jezelf beter voelt! En wat goed dat je gestopt bent met de Utro! Zou dat echt mega spannend vinden... Maar zo te zien is het bij jullie helemaal goed gegaan! Van Kristel heb ik al ff niets meer vernomen. Ze gaat als het goed is binnenkort naar Antwerpen voor een 2nd opinion. Hier gaat het goed. Vanochtend weer heelijk overgegeven. Voel me nog steeds niet lekker, heb last van mijn maag. Vanochtend getest en de test was lichter! Ik moet zo naar MvM dus ik dacht test eerst thuis ff mocht het tegen vallen. En dat deed het dus... Maar ik ben nog steeds positief want ik heb vaker gelezen dat je rond de 7 weken een test kunt krijgen die lichter wordt omdat de test het hoge HCG waarde niet meer aan kan. Ik vestig daar maar even mijn hoop op! Nog 3 nachtjes slapen en dan hebben wij de 1e echo. Vind het zo spannend! Laat aub het hartje kloppen!! Leuk weer van je te horen! Hoop dat je nog wel meeschrijft, ook al heb je geen Utro meer! Geniet nog van je zwangerschap en veel plezier met de echo!
Hoi FBdB, Hoe was MvM? Heb je een mooi kado ontvangen? Nu nog twee nachtjes slapen tot je echo. Spannend he. Ik heb gisteren de termijnecho gehad en ben vandaag officieel 11 weken zwanger. Alles (voor zover je dat nu kan zien) ziet er goed uit.Hoop dat jullie allemaal ook snel zulke echo's krijgen. Volgende week donderdag terug voor de combinatietest.Als die goed is dan gaan we het wereldkundig maken ook al zorgt mijn buikje al voor vragende blikken, het blijft spannend om een moment te kiezen het met iedereen te delen. Je blijft toch onzeker of alles wel goed is.
Zo, het is rustig hier @S1978: Wat ontzettend gaaf dat je de 12 weken voorbij bent en mooie echo's gehad hebt! Het gaat echt goed komen met jullie kleine wondertje Fijn is het als je kunt stoppen met de utro he? Geen gedoe meer, geen vieze plakrommel meer down under, geen bijwerkingen meer ervan... Zal wel een opluchting zijn voor je @FBdB: Yes, alweer 8 weken zwanger! Hoe was de echo? Ik hoop dat jullie een mooi knipperlichtje gezien hebben? Ohh ik ben echt zo blij voor jullie dat dit superwondertje het zo goed doet!! @Hier: Wij hebben de wens even on hold gezet.. Ik durf het gewoon niet meer aan.. Daarbij word ik binnenkort geopereerd aan mijn neus (medische neuscorrectie) waarbij ik volledig onder narcose moet en dat kan natuurlijk niet als ik zwanger ben. Morgen hebben we de afspraak in Gent! Ik vind het echt doodeng...! Vanavond gaan we al die kant op en dan overnachten we in een hotel vlakbij het ziekenhuis. Ik heb echt geen idee wat we van de afspraak moeten verwachten en ik ben, zoals vrijwel altijd de laatste jaren, bang dat we gewoon weer met lege handen naar huis gaan... Maarja, we maken er het beste van en hopen natuurlijk dat ze "alles" uit de kast trekken om achter het probleem te komen! Het is iig wel heel spannend nu..!
Hoi Kristel, Wat goed om weer iets van je te horen!! Ik ben ook ontzettend benieuwd hoe je afspraak morgen verloopt en wat zij er van zeggen. Probeer er positief in te stappen en niet bang zijn dat je met lege handen terug komt! Ze zijn niet voor niets zo'n top ZH waar iedereen uit NL naar toe wil! Het komt vast helemaal goed! Laat je even weten hoe het gegaan is?? Ik heb vanmiddag een extra echo. Ik ben echt als de dood de afgelopen dagen, angstig en ontzettend emotioneel. Of het door de hormonen komt, I don't know, maar gisteren zo overstuur geweest, niet normaal meer. Dus vanochtend toch maar het ZH gebeld en ze deden helemaal niet moeilijk. Mag vanmiddag om 15.50 komen voor een extra echo. Als die echo goed is, dan ga ik genieten hoor meiden. Ik moet het toch een keer loslaten, want dit is ook niet goed voor de kleine. Het komt vast allemaal helemaal goed vanmiddag! Het voelt verder ook goed, heb geen buikpijn enz. dus dit moet gewoon goed zitten! Ben gewoon ff de onzekere miep! Succes Kristel!! En S1978 ook veel succes vandaag met de combinatietest! Liefs!
Hier alleen Utrogestan bij de IVF behandeling.. Ik moest de bijsluiter effe 2x lezen.. Voelde me ook net een bolletjes slikker. Alleen dan zonder ze te slikken .. Volgens mij had ik als enige bijwerking drogen huid/ogen.
Om 16.30 waren we eindelijk aan de beurt in het ZH. Thank God weer een kloppend hartje gezien!! Onze kleine is zelfs al 3.8 mm gegroeid, echt een duidelijk verschil op de echo joh! Het was weer super!! Volgende week vrijdag mogen we weer kijken naar onze kleine! @S1978: Hoe is de combinatietest verlopen?
Kristel, wat goed om weer wat van je te horen! Ik vroeg me al af hoe het met je ging! Wat ontzettend spannend morgen in Gent. Ik hoop dat ze gewoon weer bij het begin beginnen en alles goed gaan bekijken, en dan ook iets kunnen doen voor jullie. Hou moed! Alvast succes met de neusoperatie. FbDB, wat goed dat je om een extra echo hebt gevraagd! Ik hoop echt dat je wat rust krijgt om een beetje te genieten. Die kleine hummels groeien echt als kool hè. Wij hebben vandaag de combinatietest gehad en alles was helemaal goed. Ik was echt zo nerveus omdat ik van dichtbij heb meegemaakt dat er ook geen goed nieuws gegeven kan worden! Onze uk was ook alweer vel groter dan anderhalve week geleden. Ik zag nu de beentjes, voetjes, handjes en armpjes al veel beter. Ze zag dat zijn maagje al gevuld was en ze liet zijn grote hersenen (?) zien. Heel bijzonder. Ik ben nu wel gerustgesteld.
Kun je mij precies vertellen hoe die combinatietest gaat? Volgens mij was het bloed prikken en een echo met nekplooimeting of niet? Ik heb al aangegeven dat ik het ook wil, we gaan het er vrijdag nog even over hebben als ik weer in het ZH ben.
De Combinatietest bestaat uit drie testen: Down, trisomie 13 en trisomie 15 Je krijgt aan het eind ook drie uitslagen. Het is een combinatie van bloedprikken en een echo met nekplooimeting. Bij mij hebben ze alvast bloed geprikt tijdens de termijnecho zodat ik aan het eind van deze echo gelijk de uitslag kreeg. Alles was rond de kans 1:5000, wat helemaal prima is. Als de kansberekening 1:200 is of slechter dan wordt er vervolgonderzoek gedaan. Zoals een vlokkentest of vruchtwaterpunctie. Het kan zijn dat je bijvoorbeeld 1:300 hebt, er geen vervolgonderzoek is en je je toch zorgen gaat maken tijdens de rest van je zwangerschap. Succes met je beslissing! groetjes, S
Ok, dan ga ik ook eens vragen of ik vrijdag al bloed mag prikken. Dat scheelt inderdaad wachten. Maar wat een mooie score heb jij zeg! Geweldig! Daar is dan geen twijfel over mogelijk. Heerlijk, genieten meid! Liefs!
Hoi meiden, Even een egoberichtje mbt ons bezoek aan Gent gisteren. Al een paar dagen had ik het gevoel dat we niet moesten gaan, omdat we er niks mee zouden bereiken. Natuurlijk had ik wel hoop, maar mijn gevoel sprak alles tegen. Helaas had mijn gevoel het ook goed en hadden we beter thuis kunnen blijven... We kwamen bij een jonge vrouwelijke gynaecoloog en deden ons verhaal. In eerste instantie leek het allemaal goed te gaan en kwam ze met wat opties qua bloedonderzoek wat nog onderzocht zou kunnen worden. Op een gegeven moment ging ze even weg om met collega's door te spreken hoe nu verder. Vanaf het moment dat ze terug kwam ging het compleet de verkeerde kant op. Om een lang verhaal kort te maken: Ze vinden het niet nodig om verder onderzoek te doen... Waarom? Omdat we al 2 kinderen hebben en we dus bewezen hebben dat het kan. Joh, dat wisten ze al voordat we daar uberhaupt naartoe gingen?! Alles stond in de brief! Daarbij was dat ook helemaal niet de reden dat we er naartoe gingen; we weten zelf immers ook dat het met lang genoeg proberen vast wel weer een keer goed zal gaan! Wij wilden graag weten wat de oorzaak is van de miskramen... Tja, toen kwam de aap uit de mouw. Ze trekken het in twijfel of het wel echte vmk's cq zwangerschappen zijn geweest.....!!! :x Ja, daar zit je dan... 4 jaar geleden, bij de eerste afspraak bij de gyn hier in NL, werd hetzelfde tegen ons gezegd "Volgens mij ben jij nog nooit zwanger geweest..." en nu krijg je het gewoon weer te horen! :x En waarom? Omdat er, op 1x na, nooit bloed geprikt is als zwangerschapstest en we dus niks kunnen bewijzen... Die ene keer was op indicatie omdat mijn testen toen lichter aan t worden waren en de hcg-waarde was alweer op zn retour; namelijk 11 bij 4w5d. Uitgelegd dat het hier in NL niet standaard gedaan wordt, alleen op indicatie of bij bepaalde vruchtbaarheidsbehandelingen (in BE laat je standaard bloed prikken op hcg bij de HA als je een posi test hebt), maar dat maakte niks uit.. Daarbij had ik nog een foto op mijn telefoon staan van een positieve test van de laatste vmk. Deze heb ik laten zien en toen wist ze even niet wat ze moest zeggen... Uiteindelijk zei ze: "Er zijn vrouwen die altijd positief testen, ook als ze niet zwanger zijn... Thuistesten zijn geen betrouwbare indicatie" Ehm, wat??!! Ik ben al die keren met een posi test overtijd geweest, ik weet precies wanneer mijn eisprong is, hoe lang mijn LF is en wanneer ik dus ongesteld moet worden, maar altijd ben ik overtijd geweest met de positieve testen en was het bloedverlies veel heftiger en pijnlijker dan normaal. Ja, daar had ze niks op terug te zeggen... Maar uiteindelijk kon ik lullen als Brugman, het maakte niks uit. We hebben geen bloedtesten als bewijs, dus het is ons woord tegen dat van hen. Ik heb echt zitten huilen daar... Voelde me zo gekleineerd en totaal NIET serieus genomen Al 4 jaar aan het strijden en nog steeds zijn we nergens... Al 4 jaar krijgen we hetzelfde te horen: Jullie kunnen kinderen krijgen, dus waar maak je je druk om? In de ogen van de artsen is het doel (kinderen krijgen) behaald, dus ze zien de meerwaarde er niet van in om verder onderzoek te doen.. Het hele emotionele aspect wordt gewoon compleet van tafel geveegd. Ja, wij kunnen kinderen krijgen en daar zijn we ook ontzettend dankbaar voor! Wij hebben 2 onwijs mooie dochters waar we dolgelukkig mee zijn! Maar hoe onze 2 dochters "ontstaan" zijn, met onwijs veel pijn, verdriet en angst, dat kan men niks schelen. Ze gaat het nog met de prof overleggen (ze was er niet gisteren) en dan zou ze nog contact met ons opnemen over eventueel toch nog verder onderzoek doen, maar wij hebben er gen energie meer voor.. We zijn er klaar mee. We zijn enorm teleurgesteld en er helemaal klaar mee... Klaar met alles wat met zwanger worden te maken heeft (bij ons). Voor ons staat zwanger worden gelijk aan enorme stress, pijn, verdriet, teleurstelling, angst en strijd. De strijd is gestreden; we hebben 2 prachtige dochters en we sluiten dit hoofdstuk af in ons leven. We willen eindelijk eens zorgeloos genieten van ons gezin zonder dat lange periodes in het teken staan van die pijn, angst, etc. Ik laat binnenkort een spiraaltje plaatsen.... Geven we nu op? Nee, we hebben eindelijk de kracht om door te gaan. Door te gaan met ons leven en te genieten van onze meiden. Doorgaan en het verleden achter ons laten. Ik ben op het moment bezig met een gedicht om daarin mijn/ons gevoel te uiten. Als het af is zal ik het plaatsen hier, als jullie het willen lezen..
Bij deze... De strijd is gestreden Pijn, angst en verdriet laten we in het verleden. Diepgewortelde pijn We dragen het met ons mee en het maakt ons wie we zijn. Zeven kindjes verloren Kindjes die nooit zijn geboren. Veel te vroeg bij ons weg gegaan In ons hart en gedachten zullen ze altijd voortbestaan. Tweemaal hebben wij mogen ervaren Hoe het is om een gezond kind te baren. Twee prachtige meiden Waarvoor wij keihard hebben moeten strijden. Een wens Plaats in ons hart voor nog zon wonderlijk mini-mens. Helaas mocht het niet zo zijn De zwangerschap eindigde wederom met veel verdriet en pijn. Zoveel miskramen Enorm pijnlijk kunnen wij beamen. De oorzaak hiervan? Een vraag die niemand beantwoorden kan. Genieten is ons doel Liefde krijgen we al een heleboel. Genieten zonder angst en pijn Wij hebben besloten dat we voortaan met ons vieren zullen zijn. Een wens Plaats in ons hart voor nog zon wonderlijk mini-mens. Een wens die nooit uit zal komen Een kindje waar we alleen van kunnen dromen. Geven we het nu op? Nee, wij hebben eindelijk de kracht om te zeggen Stop! De kracht om door te gaan En eindelijk te beginnen aan een, hopelijk, zorgeloos bestaan. De strijd is gestreden Pijn, angst en verdriet laten we in het verleden. Diepgewortelde pijn We dragen het met ons mee en het maakt ons wie we zijn
Wow Kristel, kippenvel!! Ow meis, wat vind ik dit erg voor jullie. Dit had ik echt nooit verwacht, vreselijk! Wat een onmensen om op die manier met jullie om te gaan, dat kan toch niet? Zo wenst niemand behandeld te worden! Hier in NL krijgen we inderdaad geen bloedtesten, daar doen ze onderhand moeilijk over als je er naar vraagt! Moeten die Belgen dan zo belachelijk doen over de thuistesten? En dan met de mond vol tanden zitten als je een foto van de test laat zien. Pfff! Echt te erg vind ik dit! Ik kan met woorden niet uitdrukken wat ik nu voel na het lezen van jullie verhaal, laat staan dat jullie dat kunnen! Zo knap van je dat je jullie verhaal hebt kunnen verwoorden op papier, super gedaan! En wat knap dat jullie besloten hebben te gaan genieten met zijn 4tjes. Daar heb ik echt respect voor meid! Ik wil jullie de komende tijd heel veel sterkte wensen met het verwerken en afsluiten. Je bent een topper, onthoud dat goed! Jullie kunnen dit samen, met jullie 2 prachtige dochters, aan! Sterkte lieverd!!