https://www.ad.nl/binnenland/je-kind-niet-vaccineren-minder-kinderbijslag~a1261f1c/ Ik ben benieuwd... ik weet dat de meningen erg uiteenlopen, maar kunnen we het netjes houden?
Beetje overbodig, recent een soortgelijk topic: http://www.zwangerschapspagina.nl/threads/voor-de-moeder-die-haar-kind-niet-vaccineert.679182/ En het gaat nu om een mening/uitspraak van iemand. Het wordt geen beleid (vooralsnog).
Van mij mag het!! Evenals ontzeggen op basisscholen, peuterspeelzalen en kinderdagverblijven. Kindjes die nog niet gevaccineerd zijn en de kindjes die echt niet gevaccineerd kunnen worden lopen nu onnodig risico. Maar ja, ‘vaccineren is slecht’ staat op Facebook en wat op Facebook staat is waar. (Of elke andere onbetrouwbare site)
Ik heb dat topic niet gelezen en niet bij de pas geopende topics gevonden. Het wordt vooralsnog geen beleid, maar het roept bij meerdere mensen dus ook in de politiek wel degelijk reacties op.
Groot gelijk. Gewoon alle kind gerelateerde toeslagen stop zetten en van mij mogen ze ongevaccineerde kinderen ook weigeren op scholen en kinderdagverblijven. Kinderen die om medische redenen niet gevaccineerd mogen worden uitgesloten. Iedereen vaccineren en dan zijn de kwetsbare ongevaccineerde mensen/kinderen beschermd. Gewoon net als bij huisdieren doen. Als ik met mn hond naar een hondenschool, dagopvang of show gaat dan moet ik ook bewijzen dat hij gevaccineerd is, anders kom ik er simpelweg niet in. Ook invoeren bij scholen/bso/dagverblijf/peuterspeelzaal Niet gevaccineerd? Dan kom je er niet in. En een aantekening van veilig thuis omdat je je kind zorg onthoudt.
Ja laten we kinderen die zelf de keus niet gemaakt hebben educatie ontzeggen..... Ik ben voor een verplichte cursus onder begeleiding van specialisten met genoeg kennis om de discussie aan te gaan. Genoeg kennis van de voordelen en nadelen (evt ook kennis van religie). Om de dingen die op internet niet kloppen onderuit te halen. Maar ook zodat deze mensen zich gehoord voelen en in de hoop dat ze zelf nog de keuze maken i.p.v. dwang.
Daar heb je een punt. Een aantal scholen waar je wel heen mag als je niet wil vaccineren dan. Niet te veel, anders maakt het nog niks uit.
Nou ben ik zeker een voorstander van vaccinaties. Maar om kinderen die zelf geen keuze kunnen maken hierin maar meteen alle vormen van sociale en educatieve aspecten te ontzeggen? Dat gaat echt heel erg ver.
Here we go again! Ik zal je het einde vast vertellen: Men is het niet met elkaar eens. Het begint met allemaal mensen die vinden dat niet vaccineren belachelijk is. Dan komen er een paar die niet vaccineren om verschillende redenen (religie/overtuiging/angst/ziekten). Dan er vormt een discussie. Dan daarna wordt het heel theoretisch, enkel een paar mensen met kennis blijven over, de rest is al uitgecheckt want hun plasje is gedaan. Dan valt de discussie een beetje stil want tegen zoveel theorie, sterfgevallen, religie of overtuiging kunnen beide kanten niet op. En uiteindelijk laat men het voor wat het is want iedereen weet discussiëren hierover is zinloos.
Ik vind het terecht als er gekort wordt op de kinderbijslag. Maar ben er ook voorstander van om kinderen die bewust niet ingeënt zijn niet bij alle kdv, gastouders, scholen etc toe te laten. Ben van mening dat beide ouders weliswaar een eigen keuze mogen maken, maar dat er dan ook voor gekozen mag worden om niet voor het kdv, gastouder, school te kiezen waar niet ingeënte kindjes naartoe gaan. Deze keuze is er nu niet omdat men dit niet hoeft aan te geven en desbetreffende dit ook niet hoeft te melden aan andere ouders. En eerlijk wanneer je bewust je kind niet inent omdat het slecht zou zijn ofwel het allemaal wel mee zou vallen, waarom zou je dan wel (dankbaar) gebruik willen maken van de dekkingsgraad van de ouders die hier wel voor kiezen?
Hoewel ik voorstander ben van vaccineren (hou moeilijk ik het ook vind om mijn lieve kindjes iets onnatuurlijks in te spuiten) vind ik het korten op toeslagen/kinderbijslag geen goed idee. Hiermee suggereer je dat je betaald krijgt om je kind te laten vaccineren. Ouders die hun kinderen namelijk wel laten vaccineren krijgen er immers (meer) geld voor. Het is en blijft een eigen keuze.
Helaas blijkt uit onderzoeken dat wanneer er geld etc tegenover staat er spontaan andere beslissingen genomen worden, wanneer dat dus vervolgens zorgt dat er een hogere dekkingsgraad komt is dat in het belang van veel meer mensen. Triest dat het nodig is ben ik helemaal met je eens, maar mensen die oprecht niet achter het inenten staan zullen niet te overtuigen zijn doordat er een financieel verschil is.
Vind ik ook. Ik vind het ook egoistisch, een beetje teren op de populatie die wel gevaccineerd is. Want ja, als iedereen toch gevaccineerd is, dan wordt het haast overbodig omdat je toch al 'beschermd' bent wegens wel gevaccineerde omstanders. Waarom zou je in godsnaam opzettelijk je kind gevaar laten lopen voor de meest afschuwelijke ziektes. Zijn we Staphorst vergeten?
ik behoed mensen voor een zinloze discussie .. Mijn reactie is gegrond Nog ma als: Ga er dus niet voor zitten , spendeer geen half uur aan een post want je bereikt niets of niemand