klagen over vuurwerk

Discussion in 'De lounge' started by GossipGirlxoxo, Dec 7, 2019.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    Oct 8, 2006
    34,228
    7,276
    113
    Female
    Brabant
    Dit klinkt theoretisch inderdaad heel mooi, maar er is gewoon zoveel volk in Nederland die het allemaal niets kan schelen en hun eigen plan trekt, die zul je nooit bereiken.
     
    Madelie, Neuzeke and Vergeten like this.
  2. Kristel86

    Kristel86 VIP lid

    Feb 4, 2008
    8,631
    851
    113
    Female
    Uiteraard. Er zullen altijd mensen blijven die gewoonweg niet te bereiken zijn. Op welke manier dan ook.
    Maar op de lange termijn is bewustmaking/-wording tot nu toe met veel dingen wel effectief gebleken; in elk geval om bepaalde problemen te verminderen/verkleinen. Helemaal elimineren is onmogelijk, denk ik, maar kijk bijvoorbeeld naar roken, alcohol- en drugsgebruik de laatste 30-40 jaar. Een steeds groter wordend deel van de mensen staat hier tegenwoordig heel anders tegenover dan de generaties hiervoor; gewoonweg omdat er veel meer bekend over is.
    Ik zie niet in waarom dit met vuurwerk ineens niet zou werken...?
     
  3. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    Oct 8, 2006
    34,228
    7,276
    113
    Female
    Brabant
    Het zijn dezelfde mensen die nog roken, drinken en drugs gebruiken die het ook niet zo nauw nemen wat betreft vuurwerk. Lager milieu en lager iq. Dus dan blijf je dezelfde problemen houden met vuurwerk.
    Bovenstaande zijn geen feiten trouwens, maar mijn mening maar ik denk dat het wel klopt ;)
     
  4. Vergeten

    Vergeten Fanatiek lid

    Dec 1, 2019
    1,011
    1,722
    113
    Female
    Misschien omdat met door jouw genoemde voorbeelden , je weet dat je ermee je eigen gezondheid schaadt, met vuurwerk richten ze vooral schade aan aan anderen en zal het weinig boeien wat de gevolgen zijn voor de slachtoffers, tot zij zelf er een worden.
    Vroeger was er de "je bent een rund,als je met vuurwerk stunt", toen kwamen er ook beelden van de slachtoffers voorbij van mensen waar zo'n vuurwerk in hand was ontploft enzo,die ze zelf afstaken en waarbij het mis ging. Weet niet de precieze statistieken, maar volgens mij worden er op nieuwjaarsnacht niet minder mensen behandeld,door toedoen van vuurwerk.
    Maar nu worden ook nog eens hulpverleners ermee aangevallen, voorbijrijdende auto's, bussen en het wordt grappig gevonden door de daders. Het is niet meer even onschuldig vuurwerk afsteken, waarbij je alleen jezelf kan verwonden, het wordt nu echt ingezet als wapen.
     
    SAARC, Jackie87, Syane and 1 other person like this.
  5. Kristel86

    Kristel86 VIP lid

    Feb 4, 2008
    8,631
    851
    113
    Female
    Ergens heb je hier ook wel gelijk in, denk ik.
    Maar toch denk ik dat het geen verloren zaak is; met helemaal niks doen, met de insteek "dat er toch niks mee gedaan wordt", kom je sowieso nergens.
    Er zullen hoe dan ook mensen zijn die het wél oppikken en dit werkt als een sneeuwbaleffect door op lange termijn.
    Daarnaast is het dan vooral een kwestie van uitvinden hoe deze mensen, die niet open staan voor andere inzichten/informatie, wél te bereiken zijn.
    Ik blijf er persoonlijk dan ook bij dat je met (per direct) verbieden verder van huis zal zijn en het uiteindelijk echt een lange termijn issue is die stapje voor stapje aangepakt moet worden. (Lange termijn als in "van generatie op generatie")
     
    Zwierezwaai likes this.
  6. Zwierezwaai

    Zwierezwaai Niet meer actief

    Ik denk ook in stapjes. Ga als gemeente/stad/dorp een mooie show organiseren, zonder dat je al iets gaat verbieden bijv. Kijk of je de mensen op een positieve manier kunt bereiken
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  7. momwithcamera

    momwithcamera Fanatiek lid

    May 13, 2019
    1,934
    2,777
    113
    Female
    Ik denk dat je wel gewoon een harde lijn moet rekken en het moet gaan verbieden. Kijk naar het rookverbod op bijv. de werkplek, de trein en de horeca. Dat is 15&10 jaar geleden ingegaan en daar was ook veel gedoe over. En nu kun je je niet meer voortellen dat je collega op het bureau naast je een sigaret opsteekt of iemand in de treincoupe gaat roken. Mensen wennen er ook weer aan, en over een x aantal jaar kun je je niet meer voorstellen wat 'vroeger' allemaal oké was.
     
  8. Kristel86

    Kristel86 VIP lid

    Feb 4, 2008
    8,631
    851
    113
    Female
    Ook dit is zeker waar, maar ik zie het verbod op roken in openbare gelegenheden als een stap in een groter geheel. Als ze roken per definitie "zo ineens" hadden verboden, en dus het verkopen, vervoeren, in bezit zijn en het gebruiken van sigaretten, dan zou dit toch wel behoorlijke (nare) tegenreacties en gevolgen gehad hebben.
    Beetje bij beetje zijn deze wetten en regels namelijk aangepast en aangescherpt tot wat ze nu zijn en ik verwacht dat dit nog lang niet het einde is.
    Zo dus ook met vuurwerk. Vanaf dit jaar is categorie 3 vuurwerk bijv. verboden. Daar zullen vast ook nog (meer) tegenreacties op komen, maar in verhouding minder (heftig) dan wanneer je pertinent al het vuurwerk zou verbieden.

    Helaas kosten dergelijke maatschappelijke problemen, over het algemeen, heel veel tijd en stappen voordat er (positieve) veranderingen in terug te zien zijn...
     
  9. flipflop

    flipflop Fanatiek lid

    Dec 4, 2010
    3,250
    1,009
    113
    Zuid-Holland
    Ik ben groot voorstander van het verbieden van vuurwerk door elke particulier. Het zou alleen nog moeten mogen door gemeentes en professionals. En ja, dat moet toch prima te handhaven zijn. Elke persoon die nu toch iets op straat afsteekt is strafbaar, kan mij echt niet voorstellen dat dit niet te handhaven zou zijn. Nu steken zoveel mensen vuurwerk af, je kan niet controleren wie legaal of illegaal vuurwerk afsteekt.
    Als je nu dan wel in het buitenland vuurwerk haalt en dit gaat afsteken val je dus gelijk op......
    Het is gewoon onverantwoord hoe een ieder nu zomaar levensgevaarlijk vuurwerk afsteekt. Kinderen die met een rugzak vol vuurwerk rondlopen hele oudejaarsdag en gezellig met vrienden dit afsteken. Bizar dat dit nu gewoon mag.....
     
  10. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,394
    21,776
    113
    Over welke cultuur heb je het dan als ik vragen mag?
     
  11. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,394
    21,776
    113
    Zara75 likes this.
  12. Madelie

    Madelie VIP lid

    Jun 14, 2014
    11,473
    8,734
    113
    citroenrasp likes this.
  13. Madelie

    Madelie VIP lid

    Jun 14, 2014
    11,473
    8,734
    113
    Exact. Precies wat ik dacht.
    Stond de Bijlmer bajes niet leeg? Iedereen die dan iets afsteekt oppakken, en tot na oud en nieuw opsluiten.
     
    flipflop likes this.
  14. lidu1

    lidu1 Fanatiek lid

    May 28, 2018
    1,623
    1,757
    113
    Female
    Het is misschien dood door schuld maar op zeker geen moord met voorbedachte rade.
    Als of ze bewust dit veroorzaakt hebben.

    Ik zeg niet dat ze geen schuld dragen maar zoals iemand anders als optie gaf voor straf vind ik zwaar overdreven, maakt je zelf geen haar beter.
     
    MyMiracle and femkes like this.
  15. lidu1

    lidu1 Fanatiek lid

    May 28, 2018
    1,623
    1,757
    113
    Female
    GossipGirlxoxo and Evanesco like this.
  16. Madelie

    Madelie VIP lid

    Jun 14, 2014
    11,473
    8,734
    113
    Prima. :thumup: Zet ze dan in een opvoedingskamp, want daar is toch echt kennelijk iets tekortgeschoten.

    En maakt jezelf geen haar beter? Door mij hebben mensen niet het leven hoeven laten he :rolleyes:
     
    NiVa0230, Nellie4 and Zara75 like this.
  17. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    Jan 20, 2014
    4,891
    4,387
    113
    Dan kun je veel volwassenen die vuurwerk afsteken ook in zo’n kamp zetten. Als de meeste ‘grote mensen’ al niet normaal met vuurwerk om kunnen gaan, hoe kun je dan dit wel van kinderen verwachten? Spul is gewoon te koop bij de fietsenmaker om de hoek.
     
    MyMiracle likes this.
  18. lidu1

    lidu1 Fanatiek lid

    May 28, 2018
    1,623
    1,757
    113
    Female
    Nee maar die "straf" zorgt er dan wel voor dat deze kinderen en ouders ook geen leven meer hebben.
     
    MyMiracle likes this.
  19. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,394
    21,776
    113
    Dat zou theoretisch gezien kunnen, maar ik neem aan dat het wel met de hoogste waarschijnlijkheid kan worden gesteld dat die aanval door de schrik en paniek kwam.

    Zouden al die dode vogeltjes trouwens ook dood zijn gegaan zonder vuurwerk?
     
    Zara75 likes this.
  20. lidu1

    lidu1 Fanatiek lid

    May 28, 2018
    1,623
    1,757
    113
    Female
    Maar is het dan alleen het vuurwerk te verwijten of ook de mist die er stond waardoor er niks te zien was.

    Ik heb nog geen dode vogeltjes gezien dus geen idee.

    Ik raak gewoon geïrriteerd dat er gezegd word dat het aan het vuurwerk ligt en dat nog eens extra benadrukken in dat stuk terwijl het niet 100 procent zeker is.
    Alles wordt nu aangehaald om te laten zien/lezen hoe slecht het allemaal is enz enz.
    Maar ligt het groten deels niet aan de opvoeding en karakter of iemand zich kan gedragen of niet? Misschien moeten we daar over in gesprek ipv alles maar verbieden en regels maken die toch wel gebroken worden.
     
    GossipGirlxoxo and Evanesco like this.

Share This Page