wie nog meer heftige bekkeninstabiliteit?

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door beby2, 1 jul 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. beby2

    beby2 Actief lid

    1 dec 2008
    371
    0
    0
    hier inmiddels heftige bekkeninstabiliteit en ik ben op zoek naar lotgenoten om tips uit te wisselen en ervaringen van anderen te lezen.
    Ik heb het met de vorige zwschap gehad aan het einde maar ben nu 19 wk en heb het al. Lopen gaat bijna niet meer en tillen, zitten liggen eigenlijk ook niet.
    Vandaag een bekkenband op proef gekregen en vrijdag nog 2 soorten passen bij mijn fysio.
    Wat is jullie ervaring met de bekkenband en hoe verloopt het bij julliezwangerschap?
    Verder ben ik echt verdrietig dat ik zoveel pijn heb.........eerst had ik hyperemesis (overmatig braken) en was ik zo belemmerd in alles en nu dit weer, ik baal er ontzettend van en moet nog een halve zwangerschap:(
     
  2. Vlinder78

    Vlinder78 Bekend lid

    13 nov 2006
    514
    0
    0
    lerares
    Bovenkarspel
    Hoi,

    Hier ook erg last. Heb mensendieck therapie en 1x in de week oppas voor mijn kleine meid van 15 maanden, zodat ik een dagje kan liggen. Zij doet ook m'n huis dan een beetje. Verder weinig tips helaas....
     
  3. Wupped

    Wupped Bekend lid

    21 jan 2009
    531
    1
    0
    Bi/BO Consultant
    Capelle aan den ijss
  4. Musty

    Musty VIP lid

    2 jul 2008
    10.414
    0
    36
    helaas hier ook BI :(
    loop al sinds week 16 met de bekkenband
    ondanks dat dit onze eerste uk is al zo erg last van
    dit is ook mn derde week dat ik al in de ziektewet zit
    en na gesprekken met gyn+vk+arboarts en chefin
    is besloten dat ik pas na de zwangerschaps verlof terug kan komen
    T kraakt enorm als ik loop soms zak ik finaal door mn benen heen
    fietsen gaat nog goed gelukkig, het enige pijnloze
    draaien in bed of links of rechts liggen AUW opstaan ect
    wordt er echt grrrr van
    eertste 3 maand kwam ik zo goed door
    maar.....
    het is behoorlijk frustrerend als je weet dat je nog zon beetje de helft te gaan hebt!
     
  5. MijnKleine

    MijnKleine Fanatiek lid

    13 jan 2009
    1.521
    0
    36
    Dressuur amazone & instructrice
    Zuid Limburg
    Hier ook helaas, al met 10 weken begonnen de klachten en vanaf 14 weken zit ik thuis :S Heb osteopathie en fysio ervoor wat een hele tijd goed geholpen heeft maar inmiddels helpt het allemaal niet meer. De kleine is voor een deel ingedaald en sindsdien doet mijn schaambeen en mijn bekken nog eens zoveel pijn.

    Vooral 's nachts is vervelend omdat ik geen goede houding vind om (voor zo ver mogelijk) pijnloos te liggen. Verder voel ik me enorm afhankelijk, huishouden gaat niet, boodschappen gaat niet, autorijden doet pijn (het schakelen vooral) en kan bijna nergens meer heen omdat ik echt een goede stoel nodig heb en niet te lang kan zitten.

    Bekkenband wil ik niet, het verslapt toch de spieren (de spieren worden 'lui') en ik zie liever nu af en doe liever nu helemaal niks, dan dat ik dadelijk als de kleine er is weer spieren op moet gaan bouwen. Vooral met mijn beroep (beroepsruiter paardensport en instructrice) kan ik slappe bekkenbodemspieren niet permiteren.

    Nog even!

    Maar wat ben ik mensen met een handicap of zware reumatiek gaan waarderen! Wij zijn er na een paar maanden vanaf, veel mensen lopen hun hele leven met zo'n klachten, of nog erger.
     
  6. beby2

    beby2 Actief lid

    1 dec 2008
    371
    0
    0
    dank, ik heb de topics gelezen met de tips erbij. Dat is bekend terrein.
    Claire wij zitten dan ong op de zelfde termijn, ik ben nu 19 weken. Fietsen heb ik nog niet geprobeerd, maar dat ben ik wel van plan. Zwemmen gaat wel goed trouwens, als ik uit het zwembad kom heb ik zeker niet meer pijn dan dat ik erin ga! En dan zie je ook nog eens iemand anders dan je eigen gezin alleen : )

    Meisje, ik heb nu wel de band maar ik doe ernaast gewoon mijn oefeningen dus mijn spieren worden niet lui. Liggen is voor mij ook niet heel geweldig, wel jammer want dat nodigt niet echt uit om lekker te gaan rusten (hoewel ik dat wel doe natuurlijk).
    Hoe doen jullie dat de dag door, om de zoveel tijd even plat, of alleen om de zoveel tijd zitten....of alleen maar zitten?

    Gisteren de band gekregen, een matchu van 7,5 cm breed. Nu is mijn buik niet dik en schuift de band regelmatig naar boven, wordt dat nog minder als je buik wat meer gaat groeien?
    Welke band hebben jullie en bevalt die goed?
    Vrijdag ga ik nog 2 andere banden passen bij de fysio, mss dat die nog anders zitten, beter wellicht.
     
  7. Musty

    Musty VIP lid

    2 jul 2008
    10.414
    0
    36
    tja liggen of zitten of lopen alle 3 rot
    t liefst zou ik mn fiets in de huiskamer parkeren en daar op blijven zitten ;)

    hier een bekkenband bij prenatal aangeschaft op aanrade van vk
    die bevalt me enorm goed (van anita)
    hier wel al een 'grote' buik dus het schuift gelukkig niet

    ik wil ook elke week gaan zwemmen met manlief
    eerst effe energy verzamelen om achter zwemkleding aan te gaan
    verder ook oefeningen
    en aanpassingen van manier van bewegen met opstaan en al
    en fysio
    Probeer echt om de dag een goed stuk te fietsen om mn conditie
    goed te houden (fietste normaal min 20 km p/d)

    t engste vind ik het gekraak met bewegingen in de bekken
    soms t idee dat de kleine klemzit ofzo
    ook al kan dat niet :)

    en nu 8 maanden thuis te zitten (thuiszorg)
    en je kan niet doen wat je wilt doen
    en wat je wilt doen moet je op alles letten

    Maar t is allemaal voor t mooie einddoel!
     
  8. Musty

    Musty VIP lid

    2 jul 2008
    10.414
    0
    36
    inderdaad wat je zegt
    kan me nu perfect inleven hoe mn clienten zich voelen
     
  9. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    ik kreeg er met 16 weken last van. heb nooit een bekkenband gedragen ondanks lopend werk maar heb gebruik leren maken van mijn spieren, dat was voor mij veel effectiever.

    idd heel frustrerend als je weet dat je nog de helft moet. overigens zijn de klachten bij mij sinds 3 weken spontaan verdwenen, ik snap er niets van maar je hoort me niet klagen!

    fietsen heb ik trouwens altijd gedaan, en veel ook. ging prima. alleen het stoppen bij stoplichten was lastig.
     
  10. MijnKleine

    MijnKleine Fanatiek lid

    13 jan 2009
    1.521
    0
    36
    Dressuur amazone & instructrice
    Zuid Limburg
    Marieke, misschien door het indalen van de kleine?
    Zelf had ik toevallig een week of 5 geleden opeens 2 weken haast geen pijn meer (helemaal weg wil ik niet zeggen, maar héél veel aangenamer wel), maar helaas ben ik toen weer te vlijtig geweest en kwam het eens zo erg terug.
     
  11. Caatjeh

    Caatjeh Actief lid

    25 nov 2006
    267
    0
    0
    Bij mijn vorige zwangerschap ook heftige instabiliteit gehad. 4maanden niet kunnen lopen. Maar ook niet goed behandeld. Vervolgens naar een gespecialiseerd bekkencentrum gegaan, waardoor de klachten weliswaar minder zijn geworden. Ik ben nu 26 weken zwanger, en heb nu veel pijn van middenrug, bil tot aan de enkels. De blokkade in mijn schaambot waardoor ik de borige keer niet kon lopen, heb ik niet. Echter nu wel veel pijn. Ik heb nu een afspraak gemaakt bij Cecile Rost die ook het boek bekkenpijn tijdens en na de zwangerschap heeft geschreven. Daarin staan veel oefeningen in die al veel vrouwen hebben gejholpen. Echter ik blijf nu stil staan, ga eerder achter uit. Dat boek ik echt een aanrader. Ik heb het idee dat er een znuw bekneld zit. Als zij er niets mee kan, dan denk ik dat dit het is, en dan moet ik mij maar zo goed mogelijk zien te redden. Maar ik heb nu zoveel gelezen en gehoord mbt bekkenpijn dat ik overtuigd ben dat er toch wel het een en ander aan te doen is.
     
  12. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    nee mijn beeb ligt nog tegen mijn ribben aan, hij is nog niet ingedaald. en dan zou de druk op je bekken toch groter moeten worden? of ik vergis ik me nu?
     
  13. MijnKleine

    MijnKleine Fanatiek lid

    13 jan 2009
    1.521
    0
    36
    Dressuur amazone & instructrice
    Zuid Limburg
    Ons kereltje is nu gedeeltelijk ingedaald en heb nu inderdaad nog veel meer last van mijn schaambeen en bekken.
    Maar het schijnt dat wanneer het kind vollledig ingedaald is dat de bekken als het ware 'klem' zitten en daardoor minder pijn geven?
     
  14. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    dat zou ook nog kunnen idd.

    nou ja, zie het morgen wel op de echo.
     
  15. talithatje

    talithatje Bekend lid

    9 jun 2009
    681
    0
    0
    NULL
    Amsterdam
    Ik heb er helaas ook last van en zit ook al vanaf ongeveer 13 weken thuis. Die muren komen erg op me af.
    Ik hoef nog maar 3 weken als het goed is. Maar we gaan kijken of ik misschien volgende week ingeleid kan worden omdat ik de pijn echt niet meer trek.
    Ik heb wel een bekkenband (merk Rafy's), maar draag hem niet continu. Ik draag hem alleen als ik weg ga (wat momenteel erg nihil is) ik ben erg blij mee. Deze is ook met klittenband waardoor die altijd past ook na de bevalling weer.
    Voor de rest wissel ik het zitten liggen en lopen af. Liggen is ook niet erg lekker meer. Ik kan niet meer pijnvrij op bed liggen. En als ik me omdraai "knakt" mijn schaambeen... wat erg pijnlijk aanvoelt.
     
  16. beby2

    beby2 Actief lid

    1 dec 2008
    371
    0
    0
    claire, dat wordt dus een hometrainer in je huiskamer! maar hoe je die dan meeneemt als je op visite gaat : )
    Die van Anita had ik ook maar die is niet stevig genoeg. Ik had hem nog van de vorige keer maar nu helpt t niet jammer genoeg.
    Ik ben al vanaf week 13 bij de fysio, juist om door spiertraining dit alles voor te zijn maar het mocht helaas niet baten.

    Ik heb bij HEMA een bikini gekocht in een maat te groot, en dat gaat prima, mss iets voor jou? Hema heeft trouwens ook wat online zwsch kleding.

    Idd het is voor een goed doel maar ik heb regelmatig dat de tranen me in de ogen schieten van de pijn en dan zie ik t toch even echt niet meer zitten. Dat heeft ook te maken met de eerste maanden dat ik hyperemesis had en 3 miskramen achter de rug....ik krijg het niet bepaald gemakkelijk zeg maar!
    (ik doe liever een bevalling!)
     
  17. Musty

    Musty VIP lid

    2 jul 2008
    10.414
    0
    36
    zie heel veel bekende klachten voorbij vliegen
    toch weer fijn om effe te weten dat je niet de enige bent :)

    @ beby..... hier zijn ook heel wat tranen gevloeid en nog :)
    we zijn zelf 4,4 jaar in de mmm bezig geweest om zwanger te raken
    vorig jaar een drieling verlore door mk+ bbz vorig jaar november weer een bbz
    afgelopen januari eileider geopereerd
    de eertste 3 maand sta je stijf van de stress of het wel goed gaat deze keer
    en dan even later.....
    ben ook al deels mn slijmprop kwijt en harde buiken en die BI

    en dan de klachtend die je had verwacht vanwege slechte gezondheid
    die krijg je (gelukkig) niet
    argggggggg

    en dan komen die tranen en dan ben ik weer boos alsof het lijkt dat ik niet blij met de uk ben :(
    het lijkt je dan uiteindelijk gewoon niet gegunt
     
  18. beby2

    beby2 Actief lid

    1 dec 2008
    371
    0
    0
    ja ik kan er ook echt boos om zijn, dat ik niet ben wie ik wil zijn namelijk gewoon een gezellige opgeruimde meid die het liefste er voor een ander is........ Nou ik ben niet heel erg gezellig gezelschap met die pijn, en het komt nu echt op een staaltje karakter en volhouden aan. Hard werken!!! (vind ik)

    kan me wel voorstellen dat je minder pijn hebt als het helemaal is ingedaald, want dan zit je bekken vanzelf al "vast" en kan het niet meer instabiel zijn.
    (dat duurt hier nog ff......)

    talithatje, fijn dat je niet meer zo heel lang hoeft. Ga je na de bevalling die bekkenband gebruiken of sluitlakens?? Heb je daarover advies gekregen misschien??


    Dat boek van Celine ga ik ook halen, daar staat veel nuttige info in. Ws wel te vinden op bol??
     
  19. talithatje

    talithatje Bekend lid

    9 jun 2009
    681
    0
    0
    NULL
    Amsterdam

    Ik ben daar helemaal niet over geinformeerd helaas... Ik heb daar niet eens iets over gehoord zelfs. Ik had ingedachte om in bad te gaan bevallen maar omdat ik misschien ingeleid word gaat dat helaas niet door. Ik ben een paar keer naar het zwembad geweest en in het water is het heerlijk. Lekker gewichts- en pijnloos. En dat leek me ook ideaal voor de bevalling. Maar ook al word ik niet ingeleid gaat die badbevalling waarschijnlijk niet door, want ik red het niet meer om daar in te stappen.
     
  20. MijnKleine

    MijnKleine Fanatiek lid

    13 jan 2009
    1.521
    0
    36
    Dressuur amazone & instructrice
    Zuid Limburg
    Talithatje, ik heb ook een bad gereserveerd om die redenen. Hoe ik erin moet komen weet ik nog niet, maar er zijn vast wel allemaal creatieve oplossingen voor te vinden. Wanneer je niet ingeleid hoeft te worden lijkt het me toch echt heel fijn om in bad te kunnen.

    Beby2, hier heeft ook menig traantje gestroomd uit frustratie. Had zo graag een prachtige zwangerschap gewild en zo lang mogelijk willen blijven paardrijden en werken maar dat zat er niet in helaas.
    Ben normaal ook een echte poetsfiemel en heb een hekkel eraan dat het huishouden nu niet meer gaat en ik zo afhankelijk ben van m'n vriend en anderen.

    Maar sinds ik het kan relativeren en bedenk dat wij er dadelijk iets heeeeel moois voor terug krijgen en ik er na een paar maanden vanaf ben en er ook genoeg mensen zijn die hun hele leven zo afhankelijk zijn, of nog wel erger, constant pijn hebben dan vraag ik me af waar ik over zeur.
    Ook al is dat op sommige momenten wel eens lekker hoor :D

    We slaan ons er wel doorheen en komen er alleen maar sterker uit!!
     

Deel Deze Pagina