Joh, ik lees je verhaal en het is zó herkenbaar! Ik wil je gewoon even kei veel succes wensen met alles want ik weet hoe pittig het is! Het is super dapper van je dat je nog steeds bv geeft! Ons meisje heeft de borst ook continue geweigert in het begin en ik weet dat dat ontzettend slopend en frustrerend kan zijn! Ze heeft ook verborgen reflux en krijgt daarvoor ook Nexium wat voldoende helpt (ze slikt evengoed nog wel melk weg maar het is in elk geval niet meer zuur o.i.d.). Wat ik je alleen even wilde laten weten is dat ik laatst gelezen heb dat je nexium beter niet in de melk kunt oplossen omdat de werking dan verminderd. Wij geven 2 maal daags 5mg en doen dat dan voor de voeding (opgelost in uitgekookt water) met een pipetje dat gaat inmiddels goed. We maken het wel met minder water aan 10 ipv 15 ml zodat ze minder door hoeft te slikken. (want lekker vind ze het echt niet!). Ons meisje kreeg ook krampjes van de nexium trouwens, we zijn toen infacol gaan geven voor elke voeding en dat helpt super! Johannesbroodpitmeel hebben wij ook geprobeerd maar daar kreeg ze echt enorme krampen van, daar hielp niks tegen... Johannesbroodpitmeel
@Suus35: We hebben de eerste weken jbpm geprobeerd, maar hierdoor kon ze niet meer poepen, dus dat is helaas geen optie.. @Ago: Jeetje, drinkt je dochter nu wel aan de borst? Is dat gelukt? Heftig als ze weigeren he.. je voelt je ook zo afgewezen (ik iig wel.. helemaal als ze dan daarna wel uit een fles wil drinken..) Is dat zo dat de werking dan minder wordt?? Wist ik helemaal niet! Hmm.. Morgen dan maar proberen met water, eens kijken of ze het dan wil doorslikken.. T moet natuurlijk wel goed zn werk kunnen doen! @Hier: We zijn geweest, maar heb er niet bar veel aan gehad.. KA deed erg laconiek over de allergieen die ze heeft (deze zijn bevestigd middels elemineren/provoceren en ik word hierbij begeleid door Stefan Kleintjes) en wilde een provocatietest in het ziekenhuis doen.. Dacht t toch niet! Daarvoor kwamen we ook helemaal niet Wat betreft de reflux.. Nouja, ze bevestigde nogmaals dat P dit idd heeft en dat de medicijnen hun werk zouden moeten doen, maar dat we t even de tijd moesten geven. Prima Alleen Nexium moest even in een halve dosering (5 mg vanaf nu) geprobeerd worden omdat P erge darmkrampen krijgt ervan. Maar dan is t dus even bekijken of dit genoeg is om de reflux te "behandelen". Over 2 weken iig telefonisch contact hierover. Ik heb me overigens wel erg boos gemaakt op een gegeven moment! Ze zat daar met een rekenmachine en concludeerde even dat P te veel binnen zou krijgen aan de borst! Ja, dat kan die rekenmachine ook echt zeggen hoor.. Ik moest maar alles gaan kolven of kv gaan geven zodat ik kon bepalen hoeveel P mocht drinken per keer.. Ja, dikke doei! P kan het heel goed zelf regelen! Als ze echt te veel binnen krijgt (wat ze in t begin nog wel eens deed om t zuur weg te drinken) dan gaat ze spugen.. Heb ook duidelijk gezegd dat ik daar niet aan ga beginnen en ik gewoon door blijf gaan zoals ik t nu doe. Voeden op verzoek! Ik laat de borstvoeding niet nog een keer verpesten door mensen die er zogenaamd verstand van hebben (zoals bij oudste dochter). Iig, met P gaat t vandaag al weer beter dan gisteren, dus de Nexium lijkt iig zn werk te doen Ze heeft sinds gisteravond niet meer geweigerd en drinkt lekker rustig door aan de borst. Hoop zo dat dit in een stijgende lijn zal voortzetten!
Daar was ik dus al bang voor; dat gemier over fles geven! Hoe kon ze trouwens berekenen hoeveel melk je kind binnenkrijgt? Heb jij maatstreepjes op je borst? Ik heb trouwens in het zh wel bij moeten houden hoeveel mijn zoontje dronk door hem vlak voor en vlak na de voeding te wegen, want het is wel zo dat op verzoek voeden anders werkt bij kindjes met reflux. Hun verzoek is vaak gebaseerd op pijn wegdrinken en niet op honger. Door het steeds willen wegdrinken van de pijn kunnen ze last krijgen van de hoeveelheid vette melk.
Ja, ze is uiteindelijk aan de borst gaan drinken! Inmiddels kolf ik wel alles maar dat heet er meer mee te maken dat ik o.a. een hevig tsr heb waardoor ze zich steeds verslikte en ik zelf steeds onder de melk zat. Kolven is net even iets gemakkelijker wat dat betreft! Ja, het is inderdaad super heftig als ze weigeren. In het ziekenhuis zei een verpleegkundige tegen mij: Goh, het lijkt wel alsof ze van je weg wil, ze zet zich zo hard af! Ik heb alles bij elkaar gejankt na die opmerking, vond het zo kwetsend! Gelukkig gaven andere verpleegkundigen altijd hele andere opmerkingen: dat ze er zoveel respect voor hadden dat ik de bv doorzette en dat ze het knap vonden dat ik er zo rustig onder bleef. Ik heb een aantal dingen gedaan om het beter te laten gaan: nexium, osteopaat en daarnaast heel veel huid op huid contact (bijvoorbeeld samen douchen of babymassage). Dat laatste vond ik zelf heel belangrijk omdat de voedingsmomenten die eigenlijk ontspannen moesten gaan, continue stressvol waren voor haar maar ook voor mezelf. En ontspanning tussen mama en dochter heeft wel geholpen om het vol te kunnen houden. Ze heeft op een gegeven moment echt een aversie ontwikkeld tegen het drinken (borst/fles maakte ook hier niets uit). En dat moet je echt zien te voorkomen. Door bijvoorbeeld samen te douchen of in bad te gaan en het vele huidcontact heb je de kans dat ze in een ontspannen moment zelf op zoek gaat naar de borst. Misschien heb je daar ook nog iets aan (al heb je waarschijnlijk al héél veel geprobeerd!). Uiteindelijk gaat het zeker goedkomen!!! Ze mag trots zijn dat ze een mama heeft die doorzet! p.s. Dat van de werking van de nexium heb ik ook van iemand anders op het forum vernomen. Wil je het zeker weten zou je even met de apotheek kunnen bellen. En let er als je het met de fles geeft goed op of die witte bolletjes wel door de speen passen, want dat is zeg maar de werkzame stof. Hier slikt ze de nexium het beste door als het nog een beetje lauwwarm is.
Hoi Petje af met je doorzettingsvermogen, had ik in die tijd niet kunnen opbrengen (beetje lange babyblues gehad) maar jij blijft echt op je strepen staan! Top! Wat een aanfluiting die kinderarts. In artsenland wordt toch heel veel gemist wat betreft BV. Hoe je het ook wend of keert het blijft gewoon echt het beste! Jouw dochter mag zich gelukkig prijzen met jou als mama!