Lieve allemaal, Zoals de titel al aangeeft, hebben jullie wel of niet voor de NIPT gekozen? en waarom? Aankomende donderdag hebben wij een afspraak bij de verloskundige en moeten over deze keuze hebben nagedacht. Wij vinden het fijn om van te voren te weten of alles goed is met het kindje. In principe maakt het voor ons niets uit, echter zouden wij het liever wel willen weten dan achteraf. Een reden waarom wij ons afvragen om de NIPT niet te doen is, omdat wij vrij jong zijn. Qua leeftijd hebben wij geen verhoogd risico. Daarentegen heeft mijn oom het syndroom van Down en het neefje van mijn vriend is meervoudig gehandicapt. Echter weten we niet in hoeverre het syndroom van Down erfelijk is. Waar hebben jullie uiteindelijk voor gekozen en wat is doorslaggevend geweest? Alvast bedankt!
Wij hebben er niet voor gekozen. Omdat ook wij nog jong zijn (eind 20 en begin 30) daarnaast hebben wij geen erfelijke ziektes oid in de familie. Iedereen is gezond en ons eerste kindje ook. Vandaar dat wij geen nipt gekozen hebben.
Op zich kan je een nipt doen. Bij ons (23 en 25 ) heeft onze tweede zoon een genmutatie (Noonan syndroom). Wij en onze eerste zijn perfect gezond. Deze mutatie kan niet aangetoond worden door nipt ( enkel een trisomie, denk ik)?? Nu is het wel zo dat de nekplooi vaak al op iets wijst en bij een trisomie 13 en 18 zijn er andere echografische dingen zichtbaar... Ik zou het gedaan hebben moesten we toen al niet geweten hebben dat we een Vlokkentest nodig hadden
Wij hebben er wel voor gekozen. Krijgen deze week de uitslag. Wij zijn ook nog jong. Midden twintig. Tweede kindje, eerste is gezond. Ook wij willen gewoon zoveel mogelijk van tevoren weten. Wij hebben er dan ook voor gekozen om alle nevenbevindingen ook te horen. Uiteraard kun je iets nooit precies weten qua mate tot de geboorte en ontwikkeling, maar fijn om ons voor te kunnen bereiden op wat wel bekend is.
Wel gedaan. En niet omdat we een verhoogd risico hadden, maar omdat ik bij 2 van de 3 syndromen de zwangerschap af had laten breken. Die kindjes zijn niet levensvatbaar en daar kwam ik liever niet veel later in de zwangerschap pas achter. Bij het syndroom van Down stond ik er dubbel in, maar ik wilde het wel graag weten om me voor te bereiden.
Wij hebben er wel voor gekozen. Ookal zijn we beide jong. Ik heb een neef met Down, en mijn vriend zijn oom heeft ook "iets". Wat precies is niet duidelijk, maar er is wel iets met hem.
Ik zou er wel voor kiezen. Niet omdat een goede nipt zekerheid geeft over een gezond kindje maar het sluit wel 3 syndromen uit.
Wel gedaan en goede uitslag heerlijk gevoel dat je het gewoon zeker weet " dat het kindje dat niet heeft " hebben ook nevenbevindingen gekozen en ik ben er echt blij mee. Stel ze zouden nu zeggen bij een echo te kort Bovenbeentje oid zorgt dat niet voor onrust
Wij gaan het niet doen. Puur omdat er nog zoveel meer afwijkingen zijn dat de 3 die worden getest met de nipt. Het voelt voor ons dus als een soort schijnveiligheid. Wij zijn beide jong (27 en 30) en binnen onze families komen geen afwijkingen voor.
Ik zou het zeker doen! Ik wil weten als er iets afwijkend is. Helaas kan ik dat zelf niet omdat mijn zwangerschap als een tweeling zwangerschap is begonnen. En de uitslag is dan niet meer betrouwbaar. Daarom gaan we nu voor de combinatietest.
Precies om deze reden hebben wij de nipt gedaan. Ik vind het heel fijn dat deze mogelijkheid bestaat tegenwoordig.
https://www.onderzoekvanmijnongeborenkind.nl/nevenbevindingen Hier wel de NIPT gedaan omdat we graag zsm zouden willen weten als er een kans was op down. Niet om af te breken maar om ons er op voor te kunnen bereiden. Bij de andere twee zouden we wel afbreken.
Tijdens het wachten op de uitslag van de nipt kwam ik erachter dat ik liever had dat het kindje zou overlijden in mijn buik mocht het niet levensvatbaar zijn, dan dat ze het weg zouden halen terwijl het nog zou leven... Ben wel blij dat ik het gedaan heb. Mij gaf het mee zelfinzicht plus ik ben graag voorbereid mocht er toch iets niet goed zijn...
Niet gedaan. Down is voor ons geen reden om af te breken (en hoef ik ook niet van te voren te weten), en Edwards en Patau wordt ook gezien bij de 20 weken echo. Verder zegt een goede NIPT niks over de gezondheid van je kindje, er kunnen nog tig chromosoom- of genafwijkingen zijn die je kindje heeft waar ze niet op kunnen testen (ik spreek uit ervaring, onse dochter heeft een vooralsnog zeer zeldzame genmutatie).
Hai,wij hebben de nipt gedaan.Gelukkig was de uitslag goed.Mocht de uitslag niet goed geweest zijn weet ik niet wat ik had gedaan.Hoogstwaarschijnlijk de zwangerschap beeindigen.Mijn buurvrouwtje heeft een jochie met het syndroom van down.Ze waren beide midden 20 toen het kind werd geboren.Hun latere kinderen zijn gezond.Soms kun op jonge leeftijd ook een kind met down krijgen.
Wij doen het niet. Ik heb 2 vriendinnen die de test wel gedaan hebben waarvan 1 70% kans op down had en de ander 90%. Ze hebben helemaal niet genoten van de zwangerschap, maar toen de baby's geboren werden mankeerde er helemaal niets! Wij zijn beide jong en hebben geen afwijkingen in de familie.