Ik kwam tegen op de website van het rivm dat er een kinkhoest vaccin beschikbaar is voor zwangere vrouwen. In de eerste periode is een baby nog niet goed beschermd tegen kinkhoest omdat hij/zij nog niet alle vaccinaties gehad heeft ervoor. Ik ben in januari uitgerekend, dé tijd voor hoestende, verkouden en grieperige kinderen wat ook regelmatig gepaard gaat met kinkhoest. Bij mijn dochters op school zijn een aantal kindjes niet gevaccineerd. Ik kom daar straks wel elke ochtend met mijn newborn baby, zonder bescherming tegen kinkhoest. En voor de allerkleinsten kan kinkhoest een heftiger verloop hebben. Alleen de huisarts zegt dat het niet mogelijk is, enkel antibiotica wanneer de baby het al heeft. Toch geeft het rivm aan dat deze vaccins wel beschikbaar zijn en zelfs in omringende landen als België en de UK als standaard aangeboden worden. Zijn er hier meer dames die er bekend mee zijn? http://www.rivm.nl/Onderwerpen/V/vaccinaties_op_maat/Kinkhoestvaccinatie_voor_zwangere_vrouwen
http://www.zwangerschapspagina.nl/threads/kinkhoest-injectie-ik-weet-niet-wat-ik-moet-beslissen.660236/ Pas nog een topic over geweest. Je kunt bij de ggd reizigersdienst de prik halen. Waar je ook inentingen voor het buitenland haalt zegmaar.
Wat raar dat jouw huisarts zo slecht geïnformeerd is. Hier heeft mijn HA gewoon een recept uitgeschreven. Kon het vaccin zelf afhalen bij de apotheek en de assistente van de HA heeft hem vervolgens gezet. Zou het toch nog een keer bespreken. Het is wel zo dat er alleen de DTKP boostrix is en geen los vaccin voor enkel kinkhoest. Misschien dat bij je HA daar de verwarring is ontstaan?
Ik heb het via de ggd reizigersvaccinatie gedaan. Zij waren prima op de hoogte van alles Inc evt bijwerkingen. In veel landen gebeuerd het al standaard. In nl nog niet.