@red, de normale griep krijg je meestal niet (aan het eind) van de zwangerschap zodat je tijdens de bevalling niet ziek bent. De mex griep kent je lichaam nog totaal niet dus daar heb je nog geen weerstand tegen. Ik zou hem wel nemen als ik zwanger was denk ik... ook omdat je weerstand na de bevalling keldert (oververmoeidheid etc) en dan zit je ook niet te wachten op griep
daar gaf een arts gister op tv nog antwoord op, hij zei dat de placenta het tegenhield ofzo? In elk geval het kon geen kwaad voor je kindje in de buik zei hij... maar ja ik zou het ook doodeng vinden
@emma: @red :ik denk omdat de eerste drie maanden de basis word gelegd van het kindje in je buik...dat is de kritische fase...er zijn toch ook medicijnen enzo die je wel mag slikken in je zwangerschap maar niet de eerste 3 maanden...wat zijn er voor andere gevolgen eigenlijk voor jezelf en je kindje als je m.griep krijgt tijdens de zwangerschap als bij mensen die niet zwanger zijn?
Hey @Emma: Wat leuk, samen in t grote bad! Dat wil ik ook zo graag, maar helaas hebben wij geen bad Gelukkig heeft mn moeder wel een heerlijk ligbad, dus de eerstvolgende keer dat we naar haar toe gaan, gaan de badspullen van Yentle mee @Hilli: Fijn dat je het van je af hebt kunnen schrijven én dat je serieus genomen wordt. Er wordt dus geprobeerd iets aan te doen, echt heel fijn! Hopelijk is het geen probleem om de stage over een hele tijd in te halen. @Ukkie: Yentle heeft haar schema zelf gemaakt, wij hebben haar alles op verzoek gegeven (nog steeds) en sinds een maandje ongeveer zit er een bijna strak ritme in Regelmatig schuift er nog wat hoor, maar dit is een beetje globaal haar schema: 8.00: 1e fles - 190+6 of 220+7 Tussen 9.00/10.00: 30 min. slapen 12.00: 2e fles - 160+5 (ze wil nu steeds vaker al 190+6 hier) Tussen 13.00/16.00: 2 uurtjes slapen 16.00: 3e fles - 160+5 (ze wil nu steeds vaker al 190+6 hier) Tussen 18.30/19.30: Bad en laatste fles van 190+6 of 220+7 en dan slapen Beetje duidelijk zo? Yentle krijgt trouwens 10cc meer water in elke fles ivm moeilijk poepen.. Voor t geval er vragen komen over de hoeveelheden En zoals je ziet slaapt ze echt bijna niet overdag.. Als ze aan deze 2,5 uur komt is dat echt veel! @Yvi: Ik zou me net zo druk maken als jij hoor! Ik vind t maar een beetje vreemd dat je man/vriend (?) zegt dat t je eigen probleem is.. @All: Blegh, heel slecht geslapen vannacht, werd ineens kotsmisselijk wakker en heb zo dus ook 1,5 uur in bed gelegen voordat t een keer zakte.. Temp blijft iig iets stabieler gelukkig! Hoger dan 38,0 is ie niet meer geweest sinds gisteren, dus dat gaat de goede kant op! (lijkt t) Nouja.. Yentle is naar opa en oma vandag want Kimo moest écht even naar zn werk, maar die zal zo ook weer thuiskomen en dan neemt hij Yentle ook meteen weer mee
@Bos: Haha, leuk gemaakt Zullen ze vast en zeker blij mee zijn! Weet je al wat je erin gaat doen of niet?
@kristel: nee nog geen idee....in het blad zat er popcorn in maar dat is niet echt gezond...heb gelukkig nog tijd zat om er over na te denken..
@Bos: Hmm, misschien rozijntjes erin doen? Vond ik altijd hartstikke lekker (nog steeds wel ) en t is best gezond
@bos: leuk zeg die kikkertjes ech schattig wel veel werk zeg.. @matta: waar ben je? ik ben benieuwd.. heeft niemand het nummer van matta? misschien even smsen anders?? @redd en emma: ik ga me niet inenten.. omdat er nog niet genoeg over de bijwerkingen bekent in.. kreeg gister ook heel erg het gevoel dat de vk ook vond dat je het beter nog niet kon doen.. tot er meer over bekend was.. @gaby: puk heeft weer geplast hoor.. je hebt wel gelukt want rachel zei dat je het vroeg.. ik zit nu pas voor het eerst op het forum vandaag.. @all: ik ben vandaag lekker vrij.. zo even opruimen en dan ga ik vanmiddag pepernoten bakken daar had ik zoveel zin in.. om dat te doen.. fijne dag allemaal dames!!!
@kristel: rozijntjes zijn inderdaad lekker en gewoon gedroogde druifjes he dus kan geen kwaad Voel je je al wat beter?
@Suus: Oh lekker, zelfgemaakte pepernoten! Dan gaat t ook zo lekker ruiken in huis (al zal ik er nu kotsmisselijk van worden van die geur, maargoed) Hier gaat t wel, nog steeds niet zoals t moet, maar er lijkt wat verbetering in te komen. Alleen moet ik morgen/overmorgen ook ongesteld worden (voel t sinds gisteren alweer aankomen en gister laatste pil gehad) dus dat wordt nog leuk erbij Ik verwacht iig niet dat ik me deze week weer helemaal fit ga voelen..
@kristel: ow fijn is dat.. ook nog ongi.. dat mis ik nu dus absoluut niet he Pascal is ook ziek thuis nu.. hij is vooral erg moe.. en heeft hoofdpijn
Hoi allemaal, Alles goed hier? @ knarboor van harte gefeliciteerd...ik hoorde van Ukkie dat je bevallen bent!! @ alle borstvoeding mama's en kindjes....clusteren jullie baby's? Zo ja, om de hoeveel uur eten ze bij jullie ongeveer? Senne is voorraadjes aan het bouwen s'avonds en eet om de anderhalf uur vanaf 18.00 uur tot 22.30 a 23.00 uur...dan geef ik hem een 120 ml bv melk in een fles afgekolfd de nacht ervoor...anders krijgt ie niet genoeg om de nacht door te slapen. Is dit herkenbaar?? Groetjes Eva
@Suus: Ohh laat m maar lekker uitrusten dan ja. Hoop dat ie niet verder ziek wordt (en jij dus ook niet)! Ik heb mn ongi's ook nooit gemist hoor Maarja, toen ik stopte met borstvoeding geven vond ik t tóch fijn dat ik daarna snel ongi werd. Niet om t ongesteld zijn zelf, maar zo wist ik dat t mn lichaam het toch nog deed @Eva: Ik kan er helaas niks over zeggen.. Yentle dronk zóóó onregelmatig de eerste 11 weken door haar KMA, dat we niet meer zagen of ze nu honger had, of ze vol zat, of ze ging clusteren (soms kwam ze in 3 uur tijd wel 5x en was je dus gewoon 3 uur lang aan t voeden) etc etc. Maar wat ik ervan weet is het heel normaal en doen kindjes het om een goede voorraad voor de nacht te hebben En het begin rond een uur of 17.00/18.00 vaak doordat bij mama de productie dan wat minder wordt.. De LK vertelde mij toen dat t goed is als je 's middags rond een uur of 15.00/16.00 even een dutje doet. Zo komt je lichaam tot rust en heb je wat meer productie weer in de avond. En dus zou je kindje per keer meer kunnen drinken En hier werkte dat heel goed! Waar ik normaal 3 uur deed om 120 te kunnen kolven (uit 2 borsten) kon ik na een slaapje soms wel 200 kolven na 3 uur..
@Yvi: ik ken je gevoel helaas maar al te goed. Hier ook aan alle kanten geen cent om aan de kont te krabben, maar wel kinderen werpen bij de vleet en lekker doorroken en drinken... Ik kan het dan ook niet over mn hart krijgen om die kinderen niet te verzorgen en te kleden. En dan met je eigen gevoel erbij dat het niet lukt. Je weet op een gegeven moment niet meer of het nu jaloezie is of echt normaal dat je het ze niet gunt. Het is idd jouw probleem niet, maar vertel dat je hartje maar eens he! @Emma: nette waardes zeg! Voor mij zouden ze goed zijn. Ik voelde me het beste toen mn TSH niet meetbaar was (minder dan 0,01 dus) en T4 40 Dus hartstikke hyper. Maar dat was dus helemaal niet goed. Ik weet verder niet zo goed bij welke waardes ik me goed of slecht voel. Heb 8 jaar met slechte waardes geleefd en ben dus gewend aan die dingen. Maar toen mn TSH 65 was voelde ik me slecht, dat weet ik nog wel. @Nen: heb gisteren idd een topic geopend in zwanger worden over mn meds en zwanger worden. Nog niet gekeken of ik reacties heb. Heb wel vaker in topics gelopen over schildklier (daar ken ik Emma van ) maar dat loopt meestal uit op alleen te langzame schildklieren en dat is toch een ander probleem. Hoe voel je je verder? Ongi al doorgebroken? Sterkte deze week he meis! @Bos: geweldige kikkers Voor welke leeftijd is het? Je kan van die rozijntjes of babykoekjes erin doen? @Kristel: balen dat je je nog niet top voelt. Hoop dat het snel over is! @Matta: en al getest?
@kristel...thnx...ik weet gelukkig dat t noraal is en helemaal bij premature kindjes...maar ik hoopte op een goede tip om er vanaf te komen hihi...hoe is het nu met Yentle?...ik zag dat het met jou niet helemaal lekker ging...heb je mex.gr.?
@Dreamer: Hoe is t met je? Heb je nog wat meer informatie kunnen vinden? En hoe voel je je daarbij? @Eva: Ik had nog even wat aangevuld op mijn berichtje over een middagdutje doen Met Yentle gaat t hartstikke goed! Ze heeft alleen heel veel moeite met zichzelf vermaken.. Is heel snel uitgekeken op dingen (vaak na 10 min al) dus we hebben onze handen echt bomvol aan haar Ik blijk idd mex griep te hebben.. Ben er maandag voor naar de HA geweest omdat ik me al 3 weken niet goed voel (keelontsteking gehad en nu al meer dan een week koorts/verhoging) Ik hou me dus een beetje afstandig van Yentle, ben echt bang dat ik haar anders ziek maak..