Vanochtend heb ik om 5 uur gevoed, maar omdat de andere borst op springen stond heb ik nog nagekolfd (dubbelzijdig). Opbrengst 150cc Mijn man stond om 5.30 uur op dus ik heb hem gevraagd de melk mee naar beneden te nemen zodat ik verder kon slapen. Om 9 uur werd ik samen met mn dochter wakker en misschien kunnen jullie t al raden; mn man is vergeten de melk mee te nemen.. :x Verwarming stond al aan, dus t was zo'n 21-22 graden denk ik. (verwarming staat hier vaak hoog omdat ik nogal een koukleum ben ) Ik heb t meteen in de koelkast gezet, maar ik twijfel nu heel erg of ik t nog wel aan mn dochter kan geven. (aangezien ze zeggen dat de houdbaarheid 5-10 uur is bij max 20 graden) Ik ben best wel boos geworden op mn man , helemaal omdat ik zelf denk dat t nu weg gegooid moet worden (en ik had al zoveel melk staan.. not) Wat denken jullie? Kan ik t toch nog bewaren nu t in de koelkast staat? (ondanks dat t 4 uur in een warme omgeving heeft gestaan) Of zal ik t alsnog weg moeten gooien? Of heeft t misschien nut om t te pasteurisen/steriliseren zodat ik t toch niet weg hoef te gooien?
Misschien kan je het proeven en als het nog prima smaakt, direct geven en die voeding dan afkolven? Volgens mij bederft het niet zo snel.
Zelf had ik het wel aangedurfd hoor. Het bederft helemaal niet snel, maar je kunt het anders eventueel idd tegen de kook brengen en dan invriezen?
Ik zou het niet meer invriezen maar zsm geven en die voeding afkolven en invriezen. Het bederft niet zo snel hoor, maar invriezen als het lang heeft gestaan zou ik niet doen
Bedankt voor de reacties! Ok, ze heeft om 9 uur bij mij gedronken en ze ligt nu op bed. Ik denk dat ik deze voeding dan maar geef als ze wakker wordt (staat koel nu) en daarna ga kolven Ben iig blij dat het niet weg gegooid hoeft te worden; zo zonde!! (elk beetje extra wat ik kan krijgen ben ik enorm zuinig op Sowieso al, maar helemaal omdat ik een paar weken terug een megadip gehad heb door hevige griep en ik toen echt mijn mini-voorraad al moest aanspreken die ik nu dus weer langzaamaan probeer op te bouwen voor een evt. volgend geval van nood )
Versgekolfde melk is ongekoeld een uur of 5 houdbaar. Daarna kun je het niet meer invriezen, maar je kunt het wel nog meteen geven i.p.v. voeding (betekent wel keertje extra kolven voor je). Beste in zo'n geval is als je de melk ziet, meteen in de koelkast en binnen 5 uur geven.